«Нова ера» — це:
Ю. Бачинський у своїй книзі «Україна irredenta» вперше висловив:
Хто були засновниками й керівниками організації, уривок із програми якої наведено? «Зваживши, що теперішні економічні, політичні й культурні потреби нашого простого народу та інтелігенції такі, що обі наші старші партії — народовська і москвофільська, — при своїх основах і цілях, не в стані заспокоїти тих потреб — ми, русько-українські радикали, порозумівшися приватно в днях 4 і 5 н. ст. жовтня 1890 р. виступаємо отсе яко нова партія під назвою Русько-Українська радикальна партія…».
Хто очолив створену в результаті «новоерівського» компромісу кафедру всесвітньої (української) історії у Львівському університеті?
Який з перелічених фактів (подій) може бути використаний для характеристики діяльності Русько-української радикальної партії в суспільно-політичному житті Галичини?
Називаючи Галичину «українським П’ємонтом», національно-орієнтована інтелігенція другої половини ХІХ ст. хотіла:
Що мало визначальний вплив на процес створення українських політичних партій в Галичині наприкінці ХІХ ст.?
Вкажіть назву політичної партії, про яку йдеться у твердженні. «Перша легальна українська політична партія. У своїй діяльності прагнула обстоювати соціальні інтереси селян Галичини й водночас захищати національні права українців».
Що прискорило процес руйнування традиційних галузей господарства західноукраїнських земель в другій половині ХІХ ст.?
У чому проявилася проблема сервітутів після аграрної реформи 1864 року?
«Великого промислу і фабрик у нас дуже мало. Платня в нас усюди дуже мала... Половина майже кожного села – то такі бідаки, що навіть чорного хліба не мають...
Стара убога одежина дірами світить, а в хаті діти босі, голі...». Про що ідеться в уривку з історичного джерела?
Які галузі промисловості на західноукраїнських теренах занепали, не витримуючи конкуренції з дешевшими виробами розвинених західних провінцій Австро-Угорщини?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома