Про розвиток якої галузі промисловості в Галичині початку 20 ст. свідчить наведена ілюстрація?
Про причини якого соціально-економічного явища в західноукраїнських землях ідеться у фрагменті зі статті І. Франка?
«Галичина була “перелюднена”, мала надто розвинений поділ селянської землі і дуже малі заробітки. Галичина – край браку засобів для існування – їжі, освіти, а також прав і свобод людини. Матеріальна скрута, немилосердний грабіж і зловживання владою поміщиками, тобто відсутність правової опіки, неспроможність себе захистити... Залишаючи свої оселі, речі, родичів, хай яку господарку, всі як один відповідають: “Нема чого тут триматися, не дочекаємось нічого доброго”».
Автор близько 5000 художніх і наукових праць, перший голова (до 1898 р.) та один з основних ідеологів Русько-української радикальної партії
Організатор сокільсько-січового руху, автор підручників з фізичного виховання молоді, у 1908–1914 рр. голова «Сокола»
Автор публіцистичного твору «Україна ірредента» (1895), у якому обстоював ідею історичної правомірності домагань українців на окрему самостійну державу
«Сей здвиг скликали до Львова... обі центральні організації: Сокіл Батько і Український Січовий Союз, що поставили собі високу мету: вироблювати в народі фізичну справність і організаційну карність як силу народу... В історичній столиці краю наші сокільські і січові організації відбули перегляд своїх сил, щоби в столітнім ювілею Шевченка зложити й від себе поклін безсмертній пам’яті генія України. Величавий похід з прапорами перейшов ціле місто у взірцевім ладі і бодрій поставі, а безліч народу вітала його грімкими окликами “славно”» (К. Левицький). Яку подію описано в джерелі?
Куди був спрямований міграційний потік українців з підавстрійської України у зв’язку з аграрним перенаселенням?
Виберіть політичні партії, що діяли в західноукраїнських землях на початку 20 століття
У яких твердженнях ідеться про Андрея Шептицького?
У якому варіанті названо лідерів політичних партій підавстрійської України початку 20 ст.?
«В Палаті панів промовляв в дні 28 червня 1910 р. та підніс свій авторитетний голос в справі українського університету. Він виказував, що утворення українського університету у Львові уважає справою конче важною і конечною. Се була перша промова Українця в Палаті панів...» (К. Левицький)
Про кого йдеться в документі?
У 1900 р. Кирило Трильовський створив фізкультурно-спортивну організацію – «Січ» (офіційно організація називалася «Пожежно-гімнастичне товариство “Січ”»).
На якому фото зображено Кирила Терльовського?
Цісар затвердив «Закон виборчий до Ради Державної». Того самого року в Австро-Угорщині вперше було проведено вибори за новою системою. Право голосу отримав кожен австрійський громадянин-чоловік, якому виповнилося 24 роки і який жив у своїй громаді не менше ніж рік. У результаті виборів до Державної ради увійшли 32 українці, з яких 27 від Галичини і 5 – від Буковини. Описана подія відбулася...
Восени 1901 р. студенти-українці виступили з вимогою розширення прав української мови в університеті та збільшення кількості українських кафедр. Зустрівши опір з боку адміністрації закладу, близько 600 студентів на знак протесту вдалися до масового виходу з університету. Кинувши Львівський університет, вони переїхали на навчання в університети Кракова, Відня, Праги.
Масовий вихід студентів з університету називається...
Український рух у Галичині на початку 20 століття змінив розклад сил у суспільно-політичному житті краю й спричинив помітні зрушення у свідомості населення. Надзвичайно розгалуженою стала мережа культурно-просвітніх і господарських організацій.
Яку організацію (1897–1913 рр.) очолював діяч, зображений на фото?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома