Матеріал можна використвувати вчителями - предметниками на етапах закріплення, контролю та систематизації знання учнів після вивчення теми: "Психічна й духовна складові здоров'я. Соціальна складова здоров'я" у 8 - му класі.
Трофімова Оксана Миколаївна
Соколівський НВК ім. О. Яроша
Узагальнення знань за темою:
«Психічна й духовна складові здоров’я»
«Соціальна складова здоров’я»
Мета уроку: контроль і корекція рівня компетентності учнів із розділу «Психічна, духовна, соціальна складові здоров’я» .
Обладнання: картки з тестовими завданнями .
Тип уроку: контроль і корекція знань.
Хід уроку
Тестування.
1. Організаційний етап
2. Етап контролю знань
Варіант 1
Позначте всі правильні відповіді (1 бал за кожне правильно виконане завдання).
1. Позначте фактори, що впливають на розвиток особистості:
а) спадковість; б) фізичний стан людини; в) соціальне середовище.
2. У підлітковий період дитина починає:
а) порівнювати себе з дорослими людьми й однолітками;
б) усвідомлювати власну цінність, унікальність і неповторність;
в) отримувати власний життєвий досвід.
3. Вашому особистому зростанню сприятимуть:
а) інтерес до навчання, набуття нових знань, постійне розширення кругозору;
б) уміння відрізняти моральні вчинки від аморальних;
в) уміння поважати свої й чужі погляди та принципи.
4. Сильна особистість — це:
а) моральна людина, здатна до самоствердження; б) самозакохана особа;
в) людина, яка на перший план виставляє тільки свої принципи та погляди.
5. У гармонійно розвинутої людини з'являються такі риси:
а) позитивна настанова до життя; б) прагнення самовдосконалення;
в) почуття власної гідності.
6. Позначте фактори, що сприяють формуванню духовної складової здоров'я людини:
а) спілкування з іншими людьми; б) нормальний стан організму;
в) психічні можливості людини.
7. Дружба – це:
а) використання однієї людини іншою людиною задля власних цілей;
б) особистісні стосунки між людьми, духовно близьких, зі спільними інтересами;
в) сукупність тілесних, психічних і соціальних процесів та стосунків, в основі яких
перебуває статевий потяг і за допомогою яких він задовольняється.
8. Вагітність у дівчаток-підлітків часто спричинена:
а) їхньою безграмотністю; б) умінням приймати безвідповідальні рішення;
в) розумінням того, що вагітність шкідлива для організму підлітка.
9. Відзначте, чого не можна робити водіям мопедів і велосипедів:
а) рухатися по дорозі на мопедах особам, які досягли 16-ти річного віку;
б) знати правила дорожнього руху;
в) керувати мопедом або велосипедом з несправнім гальмом, звуковим сигналом.
10. Як повинен поводитися пасажир мотоцикла при зупинці мотоцикла на червоний сигнал світлофора:
а) спустити ноги на землю; б) не спускати ніг на землю;
в) подавати знаки іншим учасникам руху.
11. ВІЛ передається через:
а) незахищений статевий акт; б) рукостискання; в) гроші, папери, книжки.
12. Правила безпечної поведінки:
а) дотримання особистої гігієни; б) можливе раннє статеве життя;
в) можна курити лише в компанії друзів.
ПІБ учня(учениці) ___________________________________________________
Варіант І1
1. У чому полягає цінність здоров'я? Вкажіть фактори, що впливають на розвиток особистості:
а) спадковість; б) власна практична діяльність; в) виховання та вплив суспільства.
2. Особистісне зростання — це розвиток усіх найкращих рис людини. Визначте, що сприятиме вашому особистісному зростанню:
а) невміння відрізнити моральні вчинки від аморальних;
б) суспільна діяльність, участь у житті класу й школи;
в) відповідальна поведінка, яка доводить, що ви вмієте дотримуватися слова.
3. Оберіть риси, якими характеризується гармонійно розвинена особистість:
а) позитивна настанова до життя; в) невміння спілкуватися, агресивність.
б) здатність доброзичливо співпрацювати з людьми;
4. Укажіть риси людини, що свідчать про її психічне і духовне здоров'я:
а) творчий підхід до будь-якої справи;
б) прагнення до саморозвитку;
в) песимізм і недоброзичливе ставлення до людей.
5. Духовний розвиток людини визначає:
а) мету її існування; б) ідеали й життєві цінності; в) морально-етичні принципи.
6. Оберіть правильне твердження:
а) моє здоров'я визначається тількимоїм фізичним станом;
б) людина як особистість вільно й свідомо обирає ту чи іншу роль;
в) складові здоров'я взаємозалежні й кожна з них робить внесок у моє здоров'я.
7. До ІПСШ не належить:
а) венеричні; б) карієс; в) хламідіоз.
8. ВІЛ не передається через:
а) незахищений статевий акт; б) рукостискання; в) гроші, папери, книжки.
9. Головним органом, що страждає від нікотину є:
а) шкіра б) легені в) нирки.
10. При вагітності неповнолітніх:
а) організм підлітка страждає від надмірного фізіологічного навантаження;
б) лікарі особливо не переймаються цим;
в) не існує загрози для життя підлітка.
11. Водіям мопедів і велосипедів дозволено:
а) під час руху триматися за інший транспортний засіб;
б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїжджій частині,
якщо поряд немає велосипедної доріжки;
в) буксирування мопедів і велосипедів.
12. Щоб учитися було легше, слід розвивати:
а) увагу; б) творче мислення; в) м’язи.
ПІБ учня(учениці) ______________________________________________________
3. Підбиття підсумків уроку