Тихій океан. Загальна характеристика.

Про матеріал
Презентація призначена для візуалізації уроку з теми викладачем та може бути використана для самостійної роботи учнів. Створено на основі вільних матеріалів з інтернету.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Д/З1. Опрацювати параграф.2. Уявіть,що ви працюєте журналістом у складі міжнародної експедиції, яка досліджує дно Тихого океану на підводному човні «Пасторік». Опишіть свої спостереження у вигляді науково-популярної статті.

Номер слайду 2

Т И Х И Й О К Е А Н

Номер слайду 3

Які асоціації викликало у вас слово ОКЕАН?

Номер слайду 4

Бліц-опитуванняrrrrr

Номер слайду 5

1. Що називають Світовим океаном?

Номер слайду 6

2. Яка частина гідросфери припадає на світовий океан?

Номер слайду 7

3. З яких частин складається світовий океан?

Номер слайду 8

4. Який з океанів найбільший за площею? Який найменший?

Номер слайду 9

5. Як називається найбільша западина світового океану?

Номер слайду 10

6. Яке значення має світовий океан для людини?

Номер слайду 11

Як ви вважаєте, чому вивчення океанів є важливим завданням засвоєння географічних знань?

Номер слайду 12

План характеристики Океану 1. ГП (положення океану щодо екватору, 0-го меридіану, материків, і інших океанів, особливості берегової лінії: моря, затоки, протоки, острови). 2. Геологічна будова та рельєф дна океану (особливості будови улоговин, літосферні плити та основні форми рельєфу дна, середня та максимальна глибини). 3. Кліматичні пояси та основні типи клімату океану. 4. Властивості океанічних вод ( температурний РЕЖИМ поверхневих вод, солоність та особливості її розподілу, течії в океані).

Номер слайду 13

План характеристики Океану 5. Органічний світ. 6. Ресурси океану та їх властивості. 7. Збереження то охорона природи океанів.

Номер слайду 14

Тихий океан - найбільший: S = 178,7 млн км𝟐 Тихий океан - найглибший: h = 11022 м

Номер слайду 15

Географічне положення. Тихий океан займає 13 усієї земної поверхні і 12 площі Світового океану.  

Номер слайду 16

Дослідження Тихого океану{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Періоди Тривалість ДослідженняІ період З найдавніших часів до 1804 р. Відкриття Васко Бальбоа «Південного моря»Отримання своєї назви Ф. Магелланом. Поширення уявлень про Тихий океан завдяки плаванням Ф. Дрейка й А. Тасмана. Встановлення С. Денисовим зв'язку між Тихим і Пн. Льодовитим океанами. Вивчення океану В. Берінгом, М. Гвоздєвим, О. Чириковим, Д. Куком ІІ період1804- 1873 Вивчення властивостей вод, початок глибоководних досліджень І. Крузенштером, Ю. Лисянським, Ф. Беллінсгаузеном, М. Лазарєвим. ІІІ період1873 – сучасність Проведення комплексних океанічних досліджень спец.експедициями та береговими станціями. С. Макаров, Жак-Ів Кусто, Тур Хейєрдал.

Номер слайду 17

Геологічна будова В основі Тихого океану лежить Тихоокеанська плита, на краях якої, внаслідок взаємодії з іншими плитами, виникли дуже активні сейсмічні зони – «Вогняні кільця»

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Рельєф дна. Якщо б на мить убрати воду з океану, ми побачили б поверхню, дуже схожу на поверхню Євразії.

Номер слайду 20

Захід. Біля берегів шельф займає великі площі, де продовжуються гори і рівнини суходолу, навіть річкові долини, які на схилі перетворюються на глибокі вузькі ущелини – підводні каньйони. Дно уявляю собою сукупність різноманітних нерівностей, цікавістю є поодинокі гори з плоскими вершинами – гайоти – це згаслі вулкани, кратери яких заповнюються морськими відкладами. Багато гірських хребтів, вершини деяких виходять на поверхню – острови .

Номер слайду 21

Острови КораловіМатерикові Вулканічні

Номер слайду 22

Кваджалейн

Номер слайду 23

Великий Бар'єрний риф

Номер слайду 24

Мауна Лоа

Номер слайду 25

Схід. Проходить Східноокеанський серединноокеанський хребет, а на самому сході плита занурена під Північну та Південноамериканську плити.

Номер слайду 26

Опади розподіляються нерівномірно, найбільше біля екватора ≈ 2000 ммрік  

Номер слайду 27

Температура також розподіляється нерівномірно, причинами є: Північна частина тепліша, ніж південна череззахищеність від Південно – Льодовитого океану суходолом; на південь від Тихого океану – Антарктида (пн=5-8°С; пд= -1-0°С).4. Морські течій 3. Змінюється з глибиною: знижується температура, але в окремих ділянках – навпаки: максимальна температура = 40°С була зареєстрована біля гарячого джерела (480 км) на західному узбережжі Північної Америки. 2. По широтам: на екваторі на поверхні впродовж року = 25-29°С

Номер слайду 28

Циркуляція атмосфери: найнеспокійніший океан 1. У центрі – пасати.2. На заході – мусони, з якими пов'язане виникнення тайфунів. 3. У помірних широтах – західний вітер.4. На пн. і пд. часто шторми.style.colorfillcolorstroke.colorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.typestyle.colorfillcolorstroke.colorfill.type

Номер слайду 29

Солоність (≈ 35‰) залежить: 1. Широти.2. Глибини.3. Кількості опадів.4. Впадаючих річок.5. Танення льоду.rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Номер слайду 30

Органічний світ дуже різноманітний ≈ 100 тис. видів  Представники розподіляються не рівномірно, а залежно від глибини та широти

Номер слайду 31

Понад 2000 видів риб

Номер слайду 32

Понад 6000 видів молюсків

Номер слайду 33

Найбільший молюск – Тридакна (m=300 кг)

Номер слайду 34

Найшвидший ссавець – косатка (V=55,5кмгод)  

Номер слайду 35

Найважчий ссавець – Блакитний кит (m=90 т)

Номер слайду 36

Найкрупніший зубчастий ссавець – кашалот (l=25,6 м)

Номер слайду 37

Особливим мешканцем є - кораловий поліп

Номер слайду 38

Ресурси. БіологічніМінеральні ЕнергетичніПосідає перше місце за виловом риби – 45% Світового вилову. Видобувають та вирощують на спец. морських фермах водорості.

Номер слайду 39

1. Видобувають йод,бром, солі К.2. Одержують добрива.3. Виготовляють клей.4. Використовують у медицині.5. Використовують у їжі.6. Використовують, як корм худобі. Використання біологічних ресурсів

Номер слайду 40

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Географія, 7 клас, Презентації
Додано
16 грудня
Переглядів
20
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку