Використано міжпредметні зв'язки:фізика + фізичне виховання + інформатика.
Тип уроку: короткотерміновий проект ( 2-3 уроки)
Тема уроку « Є лише мить між минулим і майбутнім»
Мета: узагальнення знань та практичних вмінь учнів з тем «Презентації», «Публікації», демонстрація міжпредметних зв’язків ,
розвиток уваги, цілеспрямованості, вміння аналізувати та досягати поставлену мету,
стимулювання пізнавальної діяльності учнів.
Міжпредметні зв’язки : фізика + фізичне виховання + інформатика.
Тип уроку: короткотерміновий проект ( 2-3 уроки)
Хід уроку:
1.Організація уроку(2 хв.).
2. Мотивація навчальної діяльності. Постановка ключового та тематичних питань:
Чи є серед Вас такі, що не любить перемагати?
Найзвичайніша естафета на уроці фізичного виховання приносить стільки радості, людина прагне до перемоги – така її сутність. А чи легко стати переможцем, чи, можливо, потрібно ним народитися?
В нашому класі багато любителів футболу, часто ви берете участь в міжшкільних футбольних змаганнях, тому я вирішила запропонувати Вам пошукати відповіді на запитання:
Чи можна в спорті добитися успіху, не приклавши зусиль?
Бути майстерним футболістом – це дар від природи чи фартю?
3.Актуалізація опорних знань: спочатку виконаємо тест на комп’ютері :
Тести
1.З якої відстані в футболі б’ють пенальті?
а) 11 м
б) 13 м
в) 15 м
2.Скільки замін можна провести в одній команді за матч ?
3.За які порушення правил дають штрафний удар?
4.Презентація завдання:
5.Поділіться на групи:
1 група (експериментатори) - визначає кут до горизонту, під яким починає летіти після удару м’яч, щоб він залетів в ворота з 11-метрової позначки. Результат – у вигляді презентації..
2 група - дослідники . Які ж правила успіху великих футболістів?
Які існують футбольні турніри?
Результат – у вигляді буклету.
3 група – шукачі інформації .Як футбол підкоряється законам фізики?
Які країни найчастіше перемагають в ЧС по футболу?
Кожній групі роздаються таблиці оцінювання.
6. Виконання завдань:
Під час уроку учні можуть користуватися Інтернетом, підручниками з фізики. Займаються завданням і після уроків, консультуються з вчителем.
7. Демонстрація виконаних завдань:
1 група:
8. Оцінювання виконаних завдань та проекту в цілому. Уявіть, що Ви маєте валізу, в яку можна забрати щось одне – найцінніше з виконання цього проекту. Що візьме кожен з Вас?