10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Тиждень Безпеки Життєдіяльності

Про матеріал
Здоров'я — це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб чи фізичних вад.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Мочулищенський НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ” Тиждень Безпеки Життєдіяльності Підготувала вчитель основ здоров’я Сосновська Л.Г.

Номер слайду 2

* ПЛАН проведення Тижня безпеки життєдіяльності День – 1. Країна здоров’я. День – 2. Крамниця чистюль. День – 3. Ресторан “Смачненьке й здоровеньке”. День – 4. Рух – це життя. День – 5. Кімната сну та відпочинку.

Номер слайду 3

ПЛАН ЗАХОДІВ проведення Тижня безпеки життєдіяльності 1. Конференція на тему “Здоровий спосіб життя” 3. Круглий стіл “Здорове харчування” 4. Урок “Особиста гігієна ” 6. Тематична виставка літератури. 7. Бесіди: “Рухова активність.” , “Праця та відпочинок”, “Обережно! ГРИП!” 8. Заняття з елементами тренінгу “Конфлікти та шляхи їх подолання» 9. Навчальне відео “Безпечний світ” (7 клас) 10. Конкурс “ Малюнка з теми БЖД” (формат “ватман” колективної роботи класу) 11. Усний журнал “Здоров’я – найдорожчий скарб” 13. Презентація “Увага! 101,102,103,104”

Номер слайду 4

День – 1. Країна здоров’я.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

У всі часи люди особливу увагу звертали на своє здоров'я, піклувалися про нього, винаходили все нові й нові ліки від хвороб і способи зміцнити свій організм і залишатися бадьорими на довгі роки. Наші предки вважали, що хвороби людям приносять злі духи, або чорні сили (відьми, чаклуни). Ще хвороби пов'язували із карою богів, рятуючись від якої, люди намагалися задобрити їх дарами і жертвами.                                                                                  Серед своїх богів давні греки з особливою шаною ставилися до бога лікування Асклепія та його доньок — Гігієї та Панацеї. Перша вміла запобігати захворюванням (звідси назва галузі медицини — гігієна), а друга лікувала та зцілювала людей (звідси вислів: «Панацея від усіх бід»). Здоров'я — це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб чи фізичних вад.

Номер слайду 7

10 заповідей здорового способу життя 1-а заповідь здорового способу життя: не переїдайте! Замість звичних 2.500 калорій задовольняйтеся 1.500. Тим самим ви розвантажите свої клітини і підтримаєте їхню активність. Клітини швидше обновляються, й організм стає менш схильним до захворювань. Харчуйтеся врівноважено: їжте небагато, але й не занадто мало. 2-а заповідь:  в меню повинне відповідати вашому вікові. У 30-літніх жінок перші зморшки з'являться пізніше, якщо вони регулярно будуть їсти печінку й горіхи. Людям, старшим сорока років, корисний бетакаротин. Після 50 років кальцій тримає у формі кістки, а магній – серце. Чоловікам старше сорока, необхідний селен, що міститься в сирі та нирках. Селен сприяє зняттю стресу. Після п'ятдесяти, харчуючись рибою, ми захистимо серце й кровоносні судини. 3-я заповідь: робота є важливим елементом здорового способу життя. Спробуйте знайти привабливу для себе роботу! Робота допомагає зберегти здоров’я, стверджують французи. Той, хто не працює, виглядає на п'ять років старше. Деякі професії, на думку соціологів, допомагають зберегти молодість. До таких професій належать професії диригента, філософа, художника й священика. 4-а заповідь: знайдіть собі пару! Любов і ніжність – найкращий засіб проти старіння. Коли людина закохана, у її організмі виробляється гормон ендорфін, інша назва якого – гормон щастя. Він сприяє зміцненню імунної системи. 5-а заповідь: майте на все власний погляд. Живучи усвідомлено, людина значно рідше впадає в депресію й буває пригніченою, ніж та, котра лише пасивно пливе за течією.

Номер слайду 8

6-а заповідь: рухайтеся! Навіть вісім хвилин занять фізкультурою або спортом щодня продовжують життя. У процесі руху вивільняються гормони росту, вироблення яких особливо скорочується після тридцяти років. 7-а заповідь: спіть у прохолодній кімнаті! Доведено: хто спить при температурі 17-18 градусів, довше залишається молодим. Причина полягає в тому, що обмін речовин в організмі й прояв вікових особливостей залежать також і від температури навколишнього середовища. 8-а заповідь: час від часу тіште себе! Іноді всупереч будь-яким рекомендаціям щодо здорового способу життя дозволяйте собі насолоджуватися ласощами. 9-а заповідь: не слід завжди стримувати гнів у собі! Той, хто постійно докоряє самого себе, замість того, щоб розповісти, що його засмучує, а часом навіть і посперечатися, обмінятися думкою з оточуючими, більше піддається будь-яким захворюванням, у тому числі захворюванням на злоякісні пухлини. Відповідно до результатів міжнародного тестування, 64 відсотки респондентів, що хворіють на рак, завжди тамують гнів у собі. 10-а заповідь: тренуйте головний мозок! Час від часу розгадуйте кросворди, грайте в колективні ігри, що вимагають розумової діяльності, вивчайте іноземні мови. Обчислюйде усно, а не лише на калькуляторі. Змушуючи працювати мозок, ми сповільнюємо процес вікової деградації розумових здатностей; одночасно активізуємо роботу серця, системи кровообігу й обмін речовин.

Номер слайду 9

Безпека – це життя людини, Безпека – це наше майбуття. Прийміть до серця світ природи – Прекрасне буде всіх життя!

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

День – 2. Крамниця чистюль

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Хороші звички Шкідливі звички

Номер слайду 17

Номер слайду 18

День – 3. Ресторан “Смачненьке і здоровеньке”

Номер слайду 19

Номер слайду 20

День – 4. Оздоровлювальні руханки Рухова діяльність – важливий елемент у формуванні учнів до здорового способу життя

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Творчий пошук Дитина – це дар божий, який потрібно берегти. Дитина – це Всесвіт, який потрібно вивчати. Дитина – це талант, який потрібно розвивати. Дитина – це наше майбутнє, яке має бути кращим за нас.                           Мартинчук В

Номер слайду 24

Номер слайду 25

День – 5. Хвилинка сну та відпочинку

Номер слайду 26

Музикотерапія. З лікувальною метою музику застосовують з давніх часів. На думку фахівців, ефект музико терапії ґрунтується на одночасній дії на організм людини трьох чинників: психолого-естетичного (асоціації, емоції, образний ряд), фізіологічного (функціональний, за допомогою якого можна тренувати окремі функції організму) і вібраційного (музика здійснює вібраційний вплив на клітини, активізуючи різні біохімічні процеси в них).

Номер слайду 27

Сміхотерапія. Сміх примушує мислити оригінально, нетривіально, дозволяє вирватися на свободу творчому духу, посилює здатність до зосередження, підвищує вміння вирішувати розумові задачі. Він сприяє викиду в кров речовин, що відповідають за настрій, життєвий тонус і позитивне мислення та здоров’я.

Номер слайду 28

   Казкотерапія.  Казки супроводжують людину все її життя: лише зміст казок із віком змінюється. Казка – природне джерело всього, що є у нашому непростому житті. Сучасні казки у вигляді бойовиків, фільмів жахів, незрозумілими героями дуже жорстокі й провокують у дітей агресивність, страхи, тривожність.

Номер слайду 29

Ароматерапія. З давніх часів людство зверталося до лікарських засобів з царства природи – цілющим рослинам. Сучасна ароматерапія - це профіла-ктичний, оздоровчий, повністю натуральний спосіб підтримки гарної психо-емоційної і фізичної форми, терапія, що дозволяє зняти і дозволити щоденні стреси, не допустити розвитку недуг і додати повсякденному житті красу ароматів.

Номер слайду 30

Номер слайду 31

ppt
Додано
31 березня 2019
Переглядів
2057
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку