Урок "Види стосунків.Стосунки в родині,класі,підлітковому середовищі"

Про матеріал

Даний урок містить матеріал,в якому розкриваються поняття про стосунки людей та типи стосунків у сім ї.Розглядається необхідність толерантного ставлення до оточуючих,правила спілкування з однокласниками,членами сім ї.

Перегляд файлу

ТЕМА. Види стосунків. Стосунки в родині, класі,  підлітковому середовищі

Мета: формувати в учнів поняття про стосунки людей і типи стосунків у сім'ї; пояснити необхідність конструктивного розв'язання конфліктів; розглянути необхідність толерантного ставлення до чужих погля­дів і переконань; порівняти правила спілкування з однокласниками, старшими і членами сім'ї; розвивати вміння вибирати належний тип стосунків із членами родини, однокласниками, друзями, учителями; виховувати толерантне ставлення до оточуючих людей.

Обладнання: підручники, ілюстративний матеріал щодо теми уроку, карт­ки із прислів'ями, картки для роботи в парах,групах

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Девіз уроку: Не чини і не бажай іншому того, чого не бажаєш собі

2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

2.1  Фронтальне опитування

У школі,на вулиці, в громадських місцях,вдома ми завжди спілкуємося з іншими людьми.

 Які стилі спілкування знаєте?

Які ви знаєте засоби комунікації?

Назвіть навички ефективного спілкування

2.2 Обговорення ситуації

Миколка  дав другу диск, а він його зіпсував. Які його дії. Як реагувати­ме?

 Скаже йому про це і попросить купити новий. Б) Нічого не скаже і купить сам.в) Візьме у нього якийсь диск і так само зіпсує. Г) Свій варіант.- Як би ви повели себе в цій ситуації?

3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

3.1. Читання та обговорення змісту давньої легенди

Зустрілися раз двоє чоловіків: білий і чорношкірий. Стали роз­мовляти:

 Який ти потворний, негре. Неначе увесь сажею вимазаний, — сказав білий.

Чорний зневажливо зіщулився і сказав:— Який ти потворний, білий! Неначе тебе всього обгорнули па­пером.Сперечалися вони, сперечалися, ніяк не могли дійти згоди й вирішили піти до мудреця. Вислухав їх мудрець і сказав білому:

 Подивися, який красивий твій чорний брат. Він чорний, як  південна ніч, і в ній, подібно до зірок, сяють очі його...Потім мудрець звернувся до чорношкірого:

 А ти, друже, подивися, який красивий твій білий брат. Він красивий, як блискучий білий сніг, що лежить на вершинах наших гір, а волосся його — кольору сонця...

Негр і білий присоромилися своєї суперечки і помирилися.

А мудрець думав про майбутнє. І видалася йому така картина.... Крутяться у веселому хороводі, танцюючи і виспівуючи пісні, білі, чорні, жовті люди. З любов'ю дивляться вони одне на одного. І пере­криває звуки музики і пісень чийсь молодий голос: «Як добре, що всі ми різні. А то жити було б так нудно!»

Про що ця легенда, чого вчить?(всі ми різні,але маємо рівні права)

Чи можна було уникнути суперечки?

4. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

4.1. Повідомлення теми уроку

На сьогоднішньому уроці ми поговоримо і дізнаємось про різні види стосунків,як покращити стосунки з різними людьми

4. 2. Вступне слово вчителя

Кожна людина майже третину свого життя витрачає на спілкування.При цьому дуже важливо зрозуміти 1 1-го.Усі люди спілкуються 1 з 1,між ними виникають стосунки.

Види  стосунків: приятельські;товариські;дружні;любовні;подружні;родинні.

Стосунки бувають рівними й нерівними. Так, люди різняться за віком або професійними вміннями. Дідусь має більший, ніж у вас, життєвий досвід: він уміє спілкуватися з будь-ким. Звісно, за віком, уміннями і життєвим досвідом дитина не може зрівнятися з дорос­лим. Однак усі ми — люди — і маємо рівні права.

4.3  Робота з підручником .Таблиця «Правила дружби»

4.4 Гра «Вчимося робити і приймати комплімент» .Вправа «Вальс комплімент»

Комплімент — це завжди деяке моральне підсилення. Спробуй­те посилити комплімент прикметником «яка».

 Яка ти чудова! Яка чудова зачіска!... тощо.

5.УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ МАТЕРІАЛУ

5.1.Гра  «Правильний вибір».

 Якщо ви згідні із почутою думкою, то піднімайте зелений сигнал, а якщо ні – то червоний.

1. Друг не обманює своїх друзів.

2. Дружить тільки для власної вигоди.

3. Завжди готовий захистити друга і допомогти йому.

4. Підбиває друга на погані вчинки.

5. Відмовляється від небезпечних пропозицій і відмовляє свого друга.

6. Міняє друзів, ніби рукавички.

7. Намовляє проти інших дітей.

8. Не розкриває таємниць, які йому довірив друг.

5.2. Робота в групах

Друга шукай,

а друг — старий.

Одяг кращий новий,

а знайдеш — тримай.

Нових друзів наживай,

і я скажу, хто ти.

Скажи мені, хто твій друг,

старих — не забувай.

Друзі пізнаються

зате друг — скарб.

Приятелів тьма,

в біді.

Скарб — не друг,

а друга нема.

5.3. Тест «Активність у спілкуванні»

Потрібно оцінити кожний вислів у балах від 0до 4.

1) Я легко сходжуся з людьми

2)я маю багато знайомих,яких рада бачити

3)Я люблю багато говорити

4)з незнайомими людьми я почуваюсь невимушено

5)я не можу тривалий час не спілкуватися з друзями

6)з моєю появою в класі стає веселіше

7)я розмовляю швидко

8)коли мені потрібно щось дізнатися,мені легше запитати,ніж шукати в книжках

9)після довгого усамітнення мені хочеться із кимось поговорити

1-12- ти стриманий,надаєш перевагу книжці,ніж витрачати час на спілкування

13-24-  ти маєш спокійні стосунки з людьми, відповідаєш за свої вчинки

25-36 – ти активний в розмові,любиш багато говорити,полюбляєш жарти

5.4 Розбір життєвих ситуацій

1) На шкільну дискотеку хлопчики й дівчатка  принесли кілька різних за стилем музичних записів.Одні хотіли танцювати реп,а інші- диско.Вчителі дали 5хв,щоб діти домовилися.Інакше дискотеку припинять.

     Запропонуйте вихід із цієї ситуації

2)Сергійко вдома розповідає про новенкого учня,якому придумали прізвисько.Сергійкові хлопчик сподобався і він просить поради,як їм потоваришувати.

-Що робити Сергійкові?Як поводитись новенькому в класі?

6.Підсумок уроку

6.1 Підсумкова бесіда

- Що нового дізнались на уроці?

- Які види стосунків є?

6.2 Читання та обговорення правил спілкування (за картками)

 Шість правил Дейла Карнегі, які допоможуть сподобатися людям:

Щиро цікавтесь іншими людьми.

Усміхайтеся.

Пам'ятайте, що ім'я людини — це найгарніший і найважливі­ший звук для неї на будь-якій мові світу.

Будьте гарним слухачем. Заохочуйте людей говорити про самих себе.

Розмовляйте про те, що цікавить Вашого співрозмовника.

Вселяйте Вашому співрозмовнику відчуття власної величі, ро­біть це щиро.

Шукайте в спів­розмовника найкращі його якості й наголошуйте на них, якщо вони дійсно хороші. Робіть це щиро.

6.3 Прийом «Бажаю вам...»

Учні по черзі «дарують» побажання своїм однокласникам. Наприклад: «Бажаю вам завжди мати вірних друзів», «Бажаю вам доброго настрою» тощо.

6.4 Оцінювання роботи класу,учнів

6.5  Повідомлення домашнього завдання

Намалювати  портрет друга

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 6
Оцінки та відгуки
  1. Євсюкова Наталія Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Устрицький Назарій Ігорович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Полозкова Асія
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    3.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Юрченко Андрій
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Маслова Инна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Скрібець Ольга Миколаївна
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 3 відгука
docx
Додано
7 квітня 2019
Переглядів
23009
Оцінка розробки
4.7 (6 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку