План проведення тижня української мови та літератури
06.11-10.11.2017 рік
Дата |
Зміст |
Відповідальні |
06.11.17 |
Урочисте відкриття тижня, присвяченого Дню української писемності та мови.Оголошення плану проведення шкільних заходів. Конкурс плакатів і малюнків , присвячених Тижню української мови. Усний журнал «Від Нестора Літописця до ХХІ століття» 5- 9 кл. |
Стаценко О.М.
Жукова Т.В.
|
07.11.17 |
«Слово до слова– зложиться мова». Конкурс кросвордів та сенканів про мову. 5-9 кл. Вікторина «Мова наша калинова». 8-А кл. Виразне читання творів Т. Шевченка. 6-А кл |
Стаценко О.М.
Жукова Т.В.
|
08.11.17 |
Творчий конкурс «Проби пера» (створення власної казки ) 5 кл.,(вірші про мову, Батьківщину, писемність) 6-9 кл. Розважальний «Буквограй» 5-8 кл. |
Стаценко О.М.
Жукова Т.В.
|
09.11.17 |
«Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова» – конкурс читців поезій про мову 6-8 кл. «Буду я навчатись мови золотої» - лінгвістична гра. 6-Б,6-Вкл. |
Стаценко О.М.
Жукова Т.В.
|
10.11.17 |
Диспут «Чистота мови - чистота душі» 9-А кл. Усний журнал «Сторінками народного календаря».Презентація «Свята українців». 6-Б,6-Вкл. Міні-твір «За що я люблю рідну мову,рідну країну» 6-8 кл. Підведення підсумків. Оцінювання. Нагородження переможців.
|
Стаценко О.М.
Жукова Т.В.
|
Протягом тижня
|
Конкурс «Кращий учнівський зошит» |
Стаценко О.М. Жукова Т.В.
|
Тиждень української мови та літератури в санаторній школі-інтернаті№11
6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю:
"Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця".
У період з 06 по 10 листопада 2017 року у нашій школі урочисто проходив Тиждень української мови та літератури.Здійснювалися різноманітні мовні заходи, спрямовані на збагачення дітей новими відомостями про мову, поглиблювалися і закріплювалися знання з програмного матеріалу, вдосконалювалася культура мовлення, учні залучалися до самостійної творчої праці над словом у всій його багатогранності.
Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і відкриті уроки, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години.
Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси рідної мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- збагачувати словниковий запас;
- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
У ході підготовки до Тижня було випущено чергові номери стінгазет
учнями 5-7 класів під гаслом «Любіть Україну і мову її солов'їну».
6 листопада було урочисто оголошено про відкриття Тижня української мови та літератури,ознайомлено з основними заходами. У перший день традиційно старшокласники розповідали про заснування Дня української писемності та мови,про славного Нестора Літописця.
Одним із найцікавіших заходів у рамках Тижня української мови стала конкурсна виставка стінівок, присвячених українській мові.
Протягом тижня у класах пройшли виховні години на тему: «Є мова – є нація».
Пройшов конкурс на кращого читця-декламатора віршів про мову
«Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова» 6-8 класи. Кожен учасник намагався донести до слухачів красу і силу худ. слова, авторський задум та свої переживання й почуття. Але, як і в кожному конкурсі, було визначено кращих із кращих. Переможцями стали Толстіхін М.,Томашук А.(6-А)
Під час розважального «Буквограю» учні продовжували дарувати гарний настрій, використовуючи свою кмітливість та швидкість у відгадуванні загадок та складанні слів. Найкращими учасниками «Буквограю» стали учні 5-А та 6- А класів.
Також учителі школи мали можливість оцінити сенкани та кросворди про мову «Слово до слова – зложиться мова». Учнівські колективи з захопленням їх складали та гуртом естетично оформлювали свої стінівки. Переможцями у цьому конкурсі стали учні 5-А класу.
Жукова Т.М., вчитель української мови та літератури, залучила шестикласників до проведення лінгвістичної гри «Буду я навчатись мови золотої».
Учитель Стаценко О.М.провела мовознавчий турнір «Наша мова – диво калинове» для учнів 8 класу,під час якого команди змагалися в цікавих конкурсах: «Лексична хвилинка», «Фразеологічні розсипи», «Синонімічне різнобарв’я”, «Проби пера».
У 6 – В класі відбулася інтелектуальна гра «О мово рідна! Золота колиско…», яку підготувала і провела вчитель української мови та літератури Жукова Т.М.
9 листопада усі бажаючі вчителі та учні школи взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності, який цього року проходив під девізом - «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».Укотре текст диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Диктант «Наші пісні» налічував близько півтори сотні слів і складений відповідно до норм українського правопису.
Радіодиктант національної єдності
Найкращі роботи: Дмитренко Ліза, Волобоєв Іван
Протягом тижня проведено учнівські презентації за темою:
«Цікаві факти про українську мову». Учні 9 – А класу також підготували презентацію «9 листопада – День української писемності і мови».
Конкурс «Учнівських зошитів» має такі результати:
5 клас –Капустіна Д.,Іванченко В.
6 клас – Коральова А.,Гусейнова О.
7 клас – Ляшко Д.
8 клас – Білоусов О.
9 клас - Дмитренко Л.
У рамках закриття тижня відбулося нагородження переможців різних конкурсів, змагань. Ними стали учні майже всіх класів, кожен з яких так чи інакше долучився до проведення заходів. Були вручені грамоти і подяки активним учасникам та переможцям.