Тема. Трикутник і його види.
Мета. Повторити означення трикутника, навчитися класифікувати трикутники за кутами та сторонами, навчитися будувати різні види трикутників, розв'язувати текстові задачі на знаходження периметра та сторін трикутника. Формувати в учнів вміння працювати самостійно, висловлювати свою думку; розвивати мислення учнів і геометричну уяву; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: роздатковий матеріал, плакат із трикутниками.
Тема. Трикутник і його види.
Мета. Повторити означення трикутника, навчитися класифікувати трикутники за кутами та сторонами, навчитися будувати різні види трикутників, розв’язувати текстові задачі на знаходження периметра та сторін трикутника. Формувати в учнів вміння працювати самостійно, висловлювати свою думку; розвивати мислення учнів і геометричну уяву; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: роздатковий матеріал, плакат із трикутниками.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Вітаюся, відмічаю присутніх на уроці, перевіряю наявність в учнів креслярського обладнання.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Міняємо робочі зошити, математичний диктант.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
На дошці завчасно підготовлений плакат, на якому зображено різні види трикутників. Потрібно визначити:
1.Різносторонні трикутники.
2.Рівнобедрені трикутники.
3. Рівносторонні трикутники.
4. Гострокутні трикутники.
5. Тупокутні трикутники.
6. Прямокутні трикутники.
7. Різносторонній прямокутний.
8. Рівнобедрений гострокутний.
9. Різносторонній тупокутний.
ІV. Повідомлення теми, мети уроку.
Розв’яжемо кросворд та дізнаємося тему нашого уроку.
1 |
Т |
у |
п |
и |
й |
|
|
|
|||||||||
2 |
т |
Р |
и |
к |
у |
т |
н |
и |
к |
|
|||||||
3 |
в |
е |
р |
ш |
И |
н |
а |
||||||||||
4 |
К |
у |
т |
|
|
||||||||||||
5 |
п |
р |
я |
м |
о |
к |
У |
т |
н |
и |
й |
|
|||||
|
6 |
Т |
р |
а |
н |
с |
п |
о |
р |
т |
и |
р |
|||||
|
7 |
р |
і |
в |
Н |
і |
|
||||||||||
|
8 |
г |
о |
с |
т |
р |
И |
й |
|
|
|
|
|
||||
9 |
м |
н |
о |
г |
о |
К |
у |
т |
н |
и |
к |
|
|||||
Запитання:
V. Удосконалення вмінь і навичок розв’язувати задачі.
Робота біля дошки: № 346, 353(1,2);
353(3) – самостійно.
VI. Самостійна робота
Учні обирають із скриньки шаблон трикутника (у скриньці 3 види трикутників) та виконують завдання.
Виконайте завдання практичної роботи.
VII. Підведення підсумків уроку.
Тести
А |
Б |
В |
Г |
11 |
12 |
13 |
18 |
А |
Б |
В |
Г |
23 |
13 |
18 |
25 |
А |
Б |
В |
Г |
1 |
2 |
3 |
4 |
А |
Б |
В |
Г |
1 |
2 |
3 |
4 |
А |
Б |
В |
Г |
Р=а+в+с |
Р=3а |
Р=а+2в |
Р=2а+2в |
А |
Б |
В |
Г |
Рівносторонній |
Різносторонній |
Рівнобедрений |
Прямокутний |
VIII. Домашнє завдання.
§ 14, №348, 350