Трикутник. Види трикутників. Математика 5 клас

Про матеріал
Поглиблювати знання учнів про трикутник; сформувати вміння розрізняти види трикутників за кутами; формувати вміння застосовувати знання до вирішення завдань.
Перегляд файлу

Часовоярська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17

Бахмутської районної ради

 

 

 

 

 

 Трикутник. Види трикутників.

Математика 5 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробив учитель математики

Чаплик Вікторія Вікторівна

 

 

 Тема: Трикутник. Види трикутників

 

Мета уроку

Навчальна: поглиблювати знання учнів про трикутник; сформувати вміння розрізняти види трикутників за кутами; формувати вміння застосовувати знання до вирішення завдань.

Розвиваюча: розвивати пізнавальну діяльність, увагу, наглядно-образне мислення, слухове сприймання математичних термінів,  розвивати комунікативні уміння працювати у групі, навички творчої роботи, корегувати вимову поставлених звуків. Робота над зв’язною математичною мовою.

Виховна: виховувати активність, працьовитість, дисциплінованість, охайність ведення записів у зошитах, інтерес до математичних знань.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Хід уроку

І. Організація уроку.

 

ІІ. Перевірка домашнєго завдання

  1. Один учень коло дошки записує виконання дом.завдання
  2. Інші по карткам (фронтально)

а) Вчитель показує картку, діти відповідають

 

 

<А = 45°

 

<К = 90°

 

 

 

<В = 180°

 

<С = 130°

 

 

 

   б) Доповни  речення

  Прямий кут – це кут...

  Гострий кут – це...

  Більше за 90º, але менше за 180º-це..

  Кут 180º - це… 

  1. Перевірка дом. завдання на дошці

ІІІ. Вивчення нової теми

  1. Розгадування зашифрованого слова

         3 < ник

  1. Повідомлення теми

Питання дітям

- Для чого вивчаються трикутники?

- Де зустрічаються трикутники в нашому житті?

  1. Перегляд презентації

Питання дітям

 Як називається ця геометрична фігура?

  • З чого складається трикутник?
  1. Розповідь казки вчителем

(Модель трикутника )

Жив-був Трикутник. Йому було дуже самотньо, в нього не було друзів. Вирішив трикутник подорожувати. Йшов він йшов і зустрів на галявині багато трикутників. Трикутнику  захотілося з ними потоваришувати, і він почав знайомитися.

  • Я трикутник прямокутний, бо в мене є прямий кут.
  • Я трикутник гострокутний, бо в мене всі кути гострі.
  • Я трикутник тупокутний, бо в мене є тупий кут.

Так, у нашого трикутника з’явилися друзі, і йому стало жити весело і цікаво.

Питання дітям

  • Діти, а ви встигли познайомитися з трикутниками? 

Зараз перевіримо.

ІV. Засвоєння нових знань і вмінь

  1. Вправа-гра «Назви вид трикутника» (вчитель показує модель трикутника, діти відповідають)
  2. Вправа-гра «Покажи трикутник» ( вчитель показує назву, діти показують модель трикутника)

Питання дітям 

  • Що має прямокутний трикутник?
  • Що має гострокутний трикутник?
  • Що має тупокутний трикутник?
  1. Запис у зошити
  2. Робота з підручником

Фіз.хвилинка

V. Закріплення нового матеріалу

      1. Гра «Знайди відповідність» (колективно)

      2. Ігри: «Який трикутник зайвий»

                   «Встав пропущене число» групова робота на картках

                    «Доміно» 

 

 

  1. Індивідуальна робота «Побудуй з трикутників веселого чоловічка»

(дітям даються вирізані різної форми і кольором трикутники,  діти фантазують будуючи веселих чоловічків.

VІ. Підсумок уроку

  1. – Яка тема?, Що робили? Які вивчили трикутники?

   Прямокутний трикутник має прямий кут

          Тупокутний трикутник має тупий кут

  1. Оцінювання дітей

 

VІІ. Дом.завдання.                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
25 лютого 2020
Переглядів
642
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку