Тварини дикі та свійські

Про матеріал

До підручника «Я досліджую світ. 1 клас».

Видавництво «Літера». © Іщенко О. Л., 2022

До уроку додається презентація

Перегляд файлу

Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ

1 клас

Тема. ТВАРИНИ ДИКІ ТА СВІЙСЬКІ

Орієнтовні проблемні/дослідницькі запитання: Які тварини дикі, а які – свійські?

Мета:

  1. Формування предметних компетентностей :
  • ознайомити з істотними ознаками диких і свійських тварин;
  • учити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині;
  • розширювати уявлення дітей про різноманітність тваринного світу;
  • формувати уміння їх розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками, місцем мешкання, способом харчування;
  • розвивати спостережливість, увагу, уміння порівнювати і розрізняти тварин за зовнішніми ознаками;
  • виховувати спостережливість, пізнавальний інтерес до тварин, дбайливе ставлення до тварин, бажання охороняти їх, турбуватися про них.
  1. Формування ключових компетентностей:
  • вміння вчитися, планувати свої дії, доводити роботу до кінця;
  • спілкуватися рідною мовою.
  1. Формування соціальних компетентностей:
  • проектувати свої дії з урахуванням інтересів інших;
  • продуктивно працювати в групі
  1. Формування загальнокультурних компетентностей:
  • зв’язно висловлювати свою думку;
  • дотримуватися культури мовлення;
  • бачити красу природи.

Обладнання: картини з зображенням диких і свійських тварин, матеріали для ігор, 6 цеглинок ЛЕГО, мультимедійна презентація.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Очікувані результати:

  • розрізняє диких і свійських тварин;
  • розповідає отриману інформацію;

Хід уроку

І. Ранкова зустріч

1) Вітання.

Діти та вчитель стають у коло.

                  Вчитель:    Ми усіх дітей вітаємо,

                   Та до кола закликаємо!

                   Будемо разом ми грати

                   Вже урок час  розпочати.

Діти:          Ми сімейка невеличка

     Усі друзі, я і ти.

  Привітаємось, щоб личка

  Всі усмішками цвіли.

- Сьогодні ми починаємо новий тиждень, який називається «Доглядаю за домашніми улюбленцями». Кого ми так називаємо? До нас на урок завітали гості (на дошці). Як їх назвати одним словом? Давайте теж уявимо себе тваринками і привітаємось по їхньому (як тваринки)

Добрий день вам, киці! Няв! Няв! Няв!

Добрий день, собачки! Гав! Гав! Гав!

Добрий день вам, мишки! Пі! Пі! Пі!

Добрий день вам, жабки! Ква! Ква! Ква!

Добрий день вам, кізоньки! Ме! Ме! Ме!

Добрий день, корівки! Му! Му! Му!

Добрий день вам, курочки! Ко! Ко! Ко!

Добрий день вам, півники! Ку-ку-рі-ку!

Добрий день вам, дітки! Добрий день!

2) Емоційна вправа «Ліплення кульки».

Діти, дотуліться долоньками до свого серця. Візьміть від нього частинку любові, добра і ніжності і «зліпіть» з них кульку. Киньте цю кульку один одному, мені, нашим тваринкам. Поділіться своїм настроєм.

3)Щоденні новини.

- Діти, давайте розкажемо нашим гостям, яка зараз пора року? Який зараз місяць? Яке число? Який день тижня? Яка погода?

4)  Гра «Уявіть себе твариною»

- Діти, чи зустрілися вам по дорозі до школи тваринки? Давайте зараз кожен з вас уявить себе якоюсь тваринкою. А тепер обміняємось цією інформацією. Отже, якою тваринкою ти себе уявляєш?

Цеглинка, що на сонце схожа,

                     Уявить тваринку допоможе.

                      Цеглинку другу передай     

                   І тваринку називай.

    Почну першою. Я Надія  Петрівна – я сова

   5) Гра « У мене є…»

  •          Чудово! Ви знаєте дуже багато тварин.
  •          А у вас вдома живуть тварини? Пропоную пограти у гру «У мене є…»
  •          Плесніть у долоньки ті, у кого вдома живе кішка.
  •          Тупніть ніжками ті, у кого є песик.
  •          Помахайте правою рукою ті, хто має хом'ячка.
  •          Помахайте лівою рукою ті, хто має папугу.
  •          Підстрибніть ті, хто має будь-яких інших тваринок.
  •          Сядьте за парти ті, хто хоче дізнатись щось нове і цікаве.                                                                                          

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Можливо, хтось уже здогадався, зробив припущення, про кого ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці. Так, ми будемо говорити про тварин. Нам потрібно дослідити: Які тварини дикі, а які – свійські?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Тваринки, які прийшли до нас, заблукали. Вони просять допомогти їм знайти їхню домівку.

Тварини нам скрізь зустрічаються. Ми не можемо уявити природу без них.

Тваринний світ дуже різноманітний.

Тварини живуть і в дикій природі( в лісі, на луках, у водоймах і т. д.) і біля людини.

  1.     Гра «Знайди домівку».

Давайте, спираючись на власний досвід, відправим тваринку у її комфортне середовище. Щоб дізнатися, кому допоможемо першому, потрібно відгадати загадку.

          Я руда, низького зросту,

Хитра я і довгохвоста.

На курей я вельми ласа –

В них таке смачненьке м'ясо…

Вовку-брату я сестриця,

А зовуть мене…

(Лисиця)

І молочко біленьке,

Сметанку й сир смачненькі,

Щоб дітвора була здорова.

Дає усім добра … . ( Корова)

Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і незлий.

Вдень ховається. Вночі

Йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок.

Як він зветься?...

(Їжачок)

Не князівської породи,

А ходить в короні,

Не їздець, а зі шпорами,

Не сторож, а рано будить.

(Півень)

Буркотливий, вайлуватий,

Ходить лісом дід кошлатий:

Одягнувся  в кожушину,

Мед збирає і ожину.

Літом любить полювати,

А зимою в лігві спати.

Як зачує він весну –

Прокидається від сну. ( Ведмідь)

 

А ото що за тварина?

 Їй багно, немов перина.

Ляже в нього і дріма,

Рохне, стогне.

 Хто вона?

(Свиня)

 

-Скільки тварин у нас в гостях? (6) Це наші рідні тваринки, які живуть в Україні. Який вираз на додавання можна утворити?

    Метод «Прес» (Масаж). А далі нам потрібно гарно поміркувати, тому зробимо масаж.

-Хто будує чи шукає житло для тваринок, які живуть в дикій природі?

- А хто будує житло для тварин, які живуть біля людини?

-Хто добуває їжу  для тварин, які живуть в дикій природі?

-Хто добуває їжу для тварин, які біля людей?

-Хто піклується про маленьких дитинчат?

Отже, що ми можемо сказати  про тих тварин, які живуть в дикій природі? (Що вони роблять самі?)

Їх так і називають – дикі. Вони можуть спокійно жити без людини.

Що ми можемо сказати про тварин, які живуть біля людей? (Що роблять для них люди?)

Їх називають – свійські

  Щось в нашій Україні і в дикій природі, і в містах і селах захмарилось, мабуть буде дощик

(Руханка «Австралійськи дощ»)

ІV. Закріпленння вивченого матеріалу.
Щоб ще краще навчитися розрізняти диких та свійських тварин пропоную       пограти   у гру «Пазлик»

Працюватимете в групі

  1. Об’єднайтеся в групи
  2. Виберіть командира
  3. Слухайте завдання Складіть пазлик, впізнайте тваринку, обговоріть і визначте, яка це тваринка. Дослухайтесь один до одного. Домовляйтесь. Будьте дружніми. Не забудьте просигналити про закінчення виконання завдання.

Презентуйте результат

  1. Хвилинка – цікавинка. Робота з інфографікою.

Ви любите цікавинки? Одну з них я розповім. Раніше всі тварини були тільки дикими. Поступово, деяких тварин людина почала приручати. Зараз ми з вами повчимося працювати з інфографікою. На найвищій горі знаходиться тварина, яку приручили першою. Хто це? Потім? Далі?

  1. Яку користь приносять собаки?
  2. Робота з лего. Скласти собачку

          V. Підсумок уроку.

Вправа «Продовж речення»

  •    Сьогодні я дізнався…
  •    Мені було цікаво…
  •    Мені сподобалось…
  •    Тепер я знаю…
  •    Тепер я вмію…
docx
Додано
13 березня 2025
Переглядів
215
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку