Творча година на тему: « ПОРИ РОКУ»

Про матеріал
Діти отримають інформацію, щодо пір року, навчаться правильно їх розрізняти, також запам'ятаються характерні ознаки кожної з них.
Перегляд файлу

Творча година на тему:   « ПОРИ РОКУ»

Мета: узагальнити знання дітей про пори року та сезонні явища; розвивати вміння спостерігати, логічно мислити, розвивати пізнавальні процеси, пам’ять, зорову та слухову увагу; виховувати любов до природи, бажання словами змальовувати красу навколишнього світу.

Обладнання: папір, клей, ножиці, зразок виробу, природні матеріали, пластилін.

Хід заняття

І. Організаційно-мотиваційний момент

Вихователь:  Діти, до нас завітали гості, давайте привітаємось.

Добрий день, діти!

Діти : Добрий день!

Вихователь:  Сьогодні ми проведемо з вами творчу годину на тему: «Пори року».  Пригадайте, які  ви знаєте пори року?

Діти : Їх у нас всього чотири : Зима, Весна, Літо й Осінь.

Вихователь:   А тепер трішки давайте розкажемо про кожну з них. І почнемо з…, відгадайте з якої пори року:                                                                                                                                                Снігом все позамітала,

ріки в кригу закувала.

Холоднішої нема,

Аніж тітонька ... з и м а

 Вихователь:   Хто з вас може розказати про зиму?

Зима :    

Сніг танцює, сніг кружляє

Та морозом вибіляє,

А за снігом йде сама

Діамантова зима!

 Вихователь:  Хто може ще щось доповнити?

Діти: Зима  вкриває дерева та будинки  пухнастим снігом, ріки скуті льодом. А маленькі діточки тепло вдягаються  і йдуть грати у сніжки, ліплять снігову бабу, катаються на санках, лижах …

Вихователь:   А тепер наступна загадка:

З кінцем зими прийде вона,

Улюблениця всіх, …  в е с н а

Вихователь:  А хто про весну бажає розповісти?

Весна :         

Вже морози відступають,              

Пташки з півдня прилітають,

Снігу сходить сивина –

По землі іде весна!

Вихователь:   Є ще якісь доповнення?

Діти : Навесні рослини і тварини пробуджуються після зими. Тане сніг. Розквітають першоцвіти, а на деревах з’являються бруньки.     

 Вихователь:   От які ви молодці! А наступну загадку відгадаєте?

В небі ластівка летить,

З вітром листя шелестить,

Воду п’є лелека.

Сонце палить. Спека.

Дозріває жито.

Яка пора?... ЛІТО!

 Вихователь:  А хто про літо може розповісти?

Літо :                     

Подивіться! Що за казка?           

Навкруги тепло та ласка!

І сміється білим світом

Радісне щасливе літо!

Вихователь:   Може є ще якісь доповнення про літню пору?

Діти : Влітку дуже тепло та сонячно. Достигають овочі та фрукти. Птахи і тварини ростять та виховують своїх малюків. Діти відпочивають після закінчення навчального року.         

Вихователь:   Сподіваюся, що й наступну загадку відгадаєте.               Без пензлика, без олівця,

                    розмалювала деревця. (Осінь)

 Вихователь:   А що ви можете сказати про осінь?

Осінь :                

Темні хмарини по небу літають,         

 Листочки тихо на землю лягають,

Сумно гойдаються гілочки сосен –

Бродить за вікнами жовтая осінь.

 Вихователь:   Може хтось знає ще щось про осінь?

Осінь пора збору врожаю та підготовки до зими. З дерев опадає листя, звірі змінюють літнє хутро на зимове. Перелітні птахи відлітають у вирій.

ІІ. Практична робота в групах

 Вихователь:   Давайте поділимося на групи і кожна  виготовить свій виріб в залежності від пори року, яку ви вибрали. Так,  перша команда – Зима, друга – Весна, третя – Літо, четверта – Осінь.

Вихователь:   А зараз сідайте кожна команда за свій стіл. Я починаю роздавати матеріал для виготовлення виробу.

У вас на виготовлення виробу є 10 хвилин часу.

ІІІ. Презентація поробок

Час на виготовлення виробу вийшов. А тепер давайте покажемо і розкажемо, що ви зробили та як це пов’язано з обраною вами порою року.

ІV. Підсумок заняття

В. Діти, а яка пора року вам найбільше подобається і чому?

Давайте завершимо нашу зустріч гарною піснею.

Пісня «Пори року»

Була влітку земля красива,
Гарне вбрання вона носила.
Влітку трави росли зелені
І співали пташки веселі.
Та минуло тепленьке літо.
Як же землю тепер зігріти?

Приспів:
Сніжинки летять із неба, |
До мене летять, до тебе. |
Біленькі летять сніжинки |
На землю, немов пушинки. | (2)

Приспів.

Восени Бог про землю дбає,
Мов на свято її вдягає.
Розмальовує всюди листя
Наш Господь в кольори барвисті.
А зимою морози люті
Як же землю тепер вдягнути?

Приспів.

Та осіння пора минає,
Сонце землю не зігріває.
Бо приходить в міста і села
Білосніжна зима весела.
Бог і взимку про землю дбає:
Білим килимом накриває.

Приспів.

А весною засяє сонце,
Білий килим розтане зовсім.
Напоїть ним Господь всю землю,
Щоби трави росли зелені.
Та весною, і теплим літом,
Навіть взимку співають діти.

В. Діти, чи сподобалось вам сьогоднішнє заняття?

На цьому на цьому наше заняття завершено!

docx
Пов’язані теми
Позашкільна освіта, Виховна робота
Інкл
Додано
6 листопада 2020
Переглядів
1034
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку