Творення часових форм від неозначеної форми дієслова

Про матеріал
Мета: формувати в учнів вміння утворювати часові форми дієслів від неозначеної форми; збагачувати словниковий запас учнів фразеологічними зворотами; розвивати мовлення; вихову¬вати почуття гордості за нашу країну.
Перегляд файлу

Урок 109

Тема. Творення часових форм від неозначеної форми дієслова

Мета: формувати в учнів вміння утворювати часові форми дієслів від неозначеної форми; збагачувати словниковий запас  учнів фразеологічними зворотами; розвивати мовлення; вихову­вати почуття гордості за нашу країну.

ХІД УРОКУ

Організація учнів до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 194)

Які іменники ви утворили від дієслів?

Прочитайте речення, що склали зі словами зустріч, зустрічати.

Фронтальне опитування

Як змінюються дієслова?

На які питання відповідають дієслова неозначеної форми?

Гра «Знайдіть зайве слово» Бігати, змагатися, біг, відпочивати. Пофарбувати, малювати, креслити, вишивати. Чистив, встала, снідає, шукали.

Обґрунтуйте свою думку.

Оголошення теми й мети уроку

Вивчення нового матеріалу

Робота з підручником (Впр. 195, С. 81)

Робота над текстом (Впр. 196)

Бесіда за змістом.

Прочитайте текст. Яка його головна думка?

Яке ваше ставлення до України?

Читання учнем вірша В. Сосюри.

Люблю я в рідному краю Веселі співанки пташині І річки бистру течію, І руту-м'яту при долині, Пропахлі вітром колоски, Гінке безмежне поле, І мамин хліб, І ті стежки,

Якими вранці йду до школи, І перші проліски в гаю, І щедре сонечко в блакиті. Люблю Вітчизну я свою, Вона найкраща в цілім світі!

Каліграфічна хвилинка. Де рідний край, там і рай.

Поясніть зміст прислів'я.

Виконання завдань 2, 3.


Закріплення вивченого матеріалу

Тренувальні вправи

Творення часових форм дієслів від неозначеної форми (Впр. 198).

Робота над віршем (Впр. 201).

Назвіть дієслова в неозначеній формі.

До виділених дієслів доберіть часові форми. Висновок.

Як змінюються дієслова?

Робота над фразеологізмами (Впр. 197)

Що означають ці вирази? Вцілити в око — попасти точно в ціль.

З ним каші не звариш — не можна з ним домовитись. Попасти пальцем в небо — сказати щось невдало. З'їсти разом пуд солі — прожити разом багато років; за цей час добре вивчити людину.

Пасти задніх — відставати, виконувати роботу гірше від інших.

Складіть речення із фразеологічним зворотом.

Розвиток зв'язного мовлення (Впр. 200)

Прочитайте поради для школярів.

Назвіть дієслова в неозначеній формі.

За цим зразком складіть поради для молодшого братика чи сестрички «Як треба поводитися з іграшками».

Які дієслова в неозначеній формі використали?

Погрався іграшкою — поклади її на місце.

Не можна кидатися іграшками.

Не можна їх ламати.

Іграшки потрібно берегти.

Підсумок уроку

Домашнє завдання Вправа203, С.84.

 

doc
Додано
4 квітня 2020
Переглядів
645
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку