Творення людини
Виховання дитини починається в родині. Але й самих батьків також треба виховувати. У продовж історії людства дві гілки виховання дітей – родина і суспільство. Кожна з них є самостійним соціальним осередником , який здійснює формування майбутніх громадян нашої країни. Найперше соціальне явище, до якого новородженна немовля, найважливіший інститут соціалізації дитини – сім `я. Для дитини це емоційно і фізично близьке первинне середовище, у якому закладаються її уявлення про себе, відбувається соціально розвиток, індетифікація «Я».
Родинне виховання охоплює всі форми впливу соціуму на особистість дитини. Спілкування і безпосередне пізнання, працю та особливий приклад батьків і тих, хто її оточує у сім `ї , оцінку реальної поведінки, заохочення, покарання тощо.
З чого ж починається творення людини? Відповідь на це запитання знаходимо в батьківській педагогіці Сухомлинського. Дитина починає пізнавати світ людини з матері і батька. Що ж мають зробити батьки, аби в сім `ї виросла справжня людина? Як зробити дітей щасливими?
Відповідь на всі споконвічні запитання батьків знаходимо в своєрідному катехізисі батьків педагогіки Василя Олександровича, зміст якого складають чинники, принципи виховання дітей у сім `ї та пам’ятка для батьків – абетка сімейного виховання.
Чинники батьківської педагогіки
Золоті правила сімейного виховання