У світі цікавих завдань з котом Леопольдом

Про матеріал
Розробка уроку знайомить учнів із поняттям «анаграми», формує уміння та навички розв`язувати їх, розвиває мислення, мову, пам`ять, спостережливість та виховує дружелюбність.
Перегляд файлу

 

 

 

 

               

     Логіка

 

 

        

           1 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Купець Т.Г.

                                                            колегіум №11

 

 

                            м. Чернігів

 

Тема.

У світі цікавих завдань з котом Леопольдом

 

Мета: ознайомити учнів із поняттям «анаграми», формувати уміння та навички розв`язувати їх, розвивати мислення, мову, пам`ять, спостережливість; виховувати дружелюбність.

 

Обладнання: індивідуальні картки, слайди.

 

 

                                                 Хід уроку

 

I.Повідомлення теми і мети уроку

 

                  Сьогодні у нас – незвичайний урок,

                  У логіку ми робимо перший крок.

                  Це  - час міркувань, наполегливих час,

                       І числа давно вже чекають на вас.

                       Цікаві й логічні завдання всі ці,

                       А чого навчились, скажіть у кінці.   

  

-Діти, чи любите ви дивитися мультфільми?

-Які мультфільми ви знаєте? А хто з персонажів мультфільмів завжди говорив: «Діти, давайте жити дружньо!»? (Кіт Леопольд)

А завітав герой мультфільму до вас із цікавими завданнями. Тож давайте подивимось, що це за завдання. (відкриваємо конверт)

 

II. У світі цікавих завдань

 

1 завдання – «Цікавий ланцюжок»

А   О   У   І   М   Я  Ю
Я   Ю   Є    Ь   І

- Яка з літер зайва у кожному ланцюжку і чому?

(  відповіді учнів)

 

2 завдання – «Відгадай»

- Маленьке, сіреньке, хоч якого кота з місця стягне? (Миша)

- У нашої бабусі сидить дід у кожусі,

   Проти печі гріється, без води умиється. (Кіт)

- Що то за гість, що темноту їсть? (День)

 -  Підперезаний Степанко по хаті скаче:

   Сюди-туди хитається,

   А в куточок ховається. (Віник)

 

- Діти, Леопольд дуже задоволений вами.  Ви молодці! І запрошує вас зробити ще один крок до пізнання світу.

 

3. Крок до пізнання світу

Мищки мої тут пробігали

І букви всі хвостиком порозкидали,

А ви всі букви вмить складіть

І слово, яке заблукало, тут знайдіть.

ГИТР    ЕЛВ     СОНЛ      ШАРКЕПТКИ

(Тигр, лев, слон, шкарпетки. Звісно, що заблукало слово шкарпетки, бо воно не називає тварин.)

Такі перекручені слова називають анаграмами.

Отже, анаграми –це слова, що складаються з одних і тих самих букв, але означають назву різних предметів. За допомогою перестановки букв чи складів отримуємо нове за своїм значенням слово.

ТАНАМЕС –( сметана)

КОМОЛО –(молоко)

 

Що потрібно в школі учням, щоб писати?

Так, це ….( Ручка)

Не кінь, а з копитами.

Нас возить, дружить з нами.

Буває часом впертий, а іноді веселий.

Тепер ви здогадались? Звичайно це … (Осел)

Букви місцем поміняєм в тому слові, що було.

А тепер всі прочитаєм нове слово –що? (Село)

 

4. Фізхвилинка з Леопольдом 

 

Далі Леопольд запрошує вас у світ логічних задач.

 

5. У світі логічних задач

Задачі ці ви роз`яжіть

Та Леопольду докажіть,

Що ви кмітливі і розумні,

Спостережливі і мудрі.

  1.  

В зайця хата неметена,

Піч, лежанка нетоплені.

А зайчиха ні тепер,

Ні в середу, ні в четвер,

Ні в п`ятницю, ні в суботу

Не бралася за роботу.

 

Яким днем тижня можна замінити слова «ні тепер»? ( Понеділок, вівторок, неділя)

  1.  

Киця й котик залюбки випікали пиріжки.

Киця з тіста п`ять зліпила, котик з снігу –тільки два.

Скільки всіх, малеча мила, пиріжків вони з`їдять? (5)

  1.  

 На подвір`ї гралися 5 хлопчиків та 4 дівчинки. Для гри потрібно було стати парами. Скільки хлопчиків включилось у гру? (4)

 

Учитель. Діти, Леопольд знає, що ви дуже любите малювати. Ось він вам пропонує відправитись у гості до Розмалюйка.

 

 

6. В гостях у Розмалюйка

До  Розмальйка кожен раз

Вирушати буде клас.

Отже, розпочнемо ми, часу не гаючи,

Пізнавати радість, труднощі долаючи.

 

  Індивідуальні картки

Завдання: домалюй другу половину котика, використовуючи клітинки. Розфарбуй його кольоровими олівцями.

 

7. Робота з геометричним матеріалом

З яких геометричних фігур складається будинок кота Леопольда?

(відповіді учнів)

 

III. Підсумок уроку

- Що  найбільше сподобалось? Чому?

-Діти, ви дуже гарно працювали і Леопольд  задоволений вашою дружною  роботою .

Пісня « Дружба крепкая».

 

 

  

 

 

   

                         

1

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 жовтня 2023
Переглядів
170
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку