Презентація до виховної години "Звичаї і традиції українського народу"

Про матеріал

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, які були започатковані протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї — це не відокремлене явище в житті народу, це — світовідчуття, світосприймання та взаємини між людьми. Звичаї народу — це прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в історичному минулому.Пісні, звичаї, обряди, правила моралі, що складалися протягом століть серед народу, стали для всіх обов'язковими нормами громадської та побутової поведінки. Особливе місце в нашому житті займає обрядовість.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Виховна година«Звичаї і традиції українського народу»Підготувала вчитель. Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Лапоног Людмила Василівна

Номер слайду 2

Мета виховної години. Розвивати інтерес учнів до вивчення історії, культури та традицій рідного краю. Зміцнювати почуття національної гордості й гідності до своєї держави. Зберігати духовний набуток для наступного покоління

Номер слайду 3

 Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, які були започатковані протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї — це не відокремлене явище в житті народу, це — світовідчуття, світосприймання та взаємини між людьми.

Номер слайду 4

Людина не може існувати без своєї мови, культури, історії - того, що об'єднує її з нацією, стержнем якої є народна дума.

Номер слайду 5

Звичаї народу — це прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в історичному минулому.

Номер слайду 6

Пісні, звичаї, обряди, правила моралі, що складалися протягом століть серед народу, стали для всіх обов'язковими нормами громадської та побутової поведінки. Особливе місце в нашому житті займає обрядовість.

Номер слайду 7

Із століття в століття переходять традиції, обряди від старшого покоління до молоді, передаючи життєрадісність, волелюбність, естетичні почуття.

Номер слайду 8

Великдень - одне з найбільших, найшанованіших християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно. З першим променем сонця священик в церкві сповіщає:«Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!». Під час урочистого обходу храму святять паски, крашанки та різний наїдок.

Номер слайду 9

Івана Купала одне з найбільш таємничих і магічних свят, що дісталося нам від наших пращурів. Купання, стрибки через вогнище, ворожіння та пошук квітучої папороті – основні атрибути Івана Купала.

Номер слайду 10

Сімейні обряди. Наприклад, весілля. Цей обряд полягав у тому, що заходячи до хати заручений або заручена кланялись господарям і говорили: ― просили батько й мати і я прошу на моє весілля. На весілля випікали коровай.

Номер слайду 11

Свято Різдва. З настанням зими, напередодні Нового року по всій Україні дзвеніли колядки та щедрівки. А в ніч перед Різдвом, діти і молодь, вбравшись у вивернуті навиворіт кожухи, натягнувши маски, ходили з будинку в будинок, зупинялися під вікнами і славили господарів, бажали їм у піснях і віршах добра і благополуччя. Пісні ці називалися колядками.

Номер слайду 12

Свята вечеря — центральна традиція Святого вечора. На вечерю готується 12 пісних страв  за кількістю місяців. Головна з-поміж них — це  «багата кутя» — відварена пшениця чи ячмінь із медом та іншими рослинними складниками.

Номер слайду 13

Свято Нового року українці святкують  у ніч з 31 грудня  на 1 січня, до Нового року вбирають ялинку, накривають святковий стіл і збираються разом із родичами та друзями коло столу. 

Номер слайду 14

Кажуть історія - це вічність, а його культура - це той великий скарб, національне надбання, що передається від покоління до покоління, примножується і збагачується.

Номер слайду 15

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Мартынова Елена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
24 листопада 2022
Переглядів
1431
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку