Угадай героїню за характеристикою
А Баба Палажка ( « Кайдашева сім’я»)
Б Баба Марусина ( « Зачарована Десна»)
В Баба Оришка ( « Хіба ревуть воли , як ясла повні?»)
А Одарка Єрмолаївна( « Зачарована Десна»)
Б Марфа Яркова ( « Три зозулі з поклоном»)
В Стара Кайдашиха ( « Кайдашева сім’я»)
3 – Пpости мене. Я караюсь
Весь вік в чужій хаті...
Пpости мене, мій синочку!
Я... я твоя мати._
Та й замовкла... – сказала
А Ганна ( « Наймичка»)
Б Мотря ( « Хіба ревуть воли , як ясла повні?»)
В Мати Лукаша ( « Лісова пісня»)
А Надійку ( « Місто»)
Б Мелашку (« Кайдашева сім’я»)
В Марту ( « Вальс меланхолійний»)
5. «Вона була вередлива, і чудні, несвітські бажання її охоплювали. За один тільки вечір вона могла хотіти політати аеропланом, постріляти з гармати, бути музикою, професором, будь-яким, до речі, мореплавцем і чабаном».
А Зоська ( « Місто»)
Б Мирослава ( « Захар Беркут»)
В Марися ( « Мартин Боруля»)
6. Та жінка мала спокійне, майже нерухоме довгасте обличчя, що в прямокутній рамці гладенького стриженого волосся з рівним пасмом над очима нагадувало щось старовинне, витончене й застигле, незмінно молоде, певне своєї краси й урочисте, як обличчя давніх єгиптянок, що йшли з віялами за фараоном. Натомість очі її жили, ворушились і сміялись за все обличчя,— великі облудні очі, що блищали в мороці, як у кицьки. Одягнута була, скільки він роздивився, в темну оксамитову сукню, що переходила вузькою смужкою через одне, геть оголене плече».
А Рита ( « Місто»)
Б Тайах (« Майстер корабля»)
В Дідона ( « Енеїда»)
7. Чи заговорить, чи рукою поведе, чи пiде по хатi – усе не так, як хто iнший: так усi й дивляться, i так усякому на душi, мов сонечко свiтить…
А Леся Черевань ( « Чорна рада»)
Б Наталка ( « Наталка Полтавка»)
В Ганна ( « Вальс меланхолійний»)
8 «Вона була вже не молода, але й не стара, висока, рівна, з довгастим лицем, з сірими очима, з тонкими губами та блідим лицем. Замолоду довго служила в дворі, у пана, куди її взяли дівкою. Вона вміла дуже добре куховарить і ще й тепер її брали до панів та до попів за куховарку на весілля, на хрестини та на храми. Вона довго терлась коло панів і набралась од їх трохи панства. До неї прилипла якась облесливість у розмові й повага до панів. Вона любила цілувать їх в руки, кланятись, підсолоджувала свою розмову з ними. Попаді й небагаті панії частували її в покоях, садовили поруч з собою на стільці як потрібну людину…”
А Стара Кайдашиха ( « Кайдашева сім’я»)
Б Стара Сірчиха ( « Тигролови»)
В Стара Терпилиха ( « Наталка Полтавка»)
9. «Висока на зріст, рівна станом, але не дуже тонка, з кремезними ногами, з рукавами, позакачуваними по лікті, з чорними косами, вона була ніби намальована на білій стіні. Загоріле рум’яне лице ще виразніше малювалось з чорними тонкими бровами, з темними блискучими, як терен, облитий дощем, очима. В лиці, в очах було розлите . щось гостре, палке, гаряче, було видно розум з завзяттям і трохи з злістю.»
А Мотря( « Кайдашева сім’я»)
Б Палагна ( « Тіні забутих предків»)
В Мусінька ( «Місто»)
10. «Була невелика на зріст, але рівна, як струна, гнучка, як тополя, гарна, як червона калина, довгообраза, повновида, з тонким носиком. Щоки, червоніли, як червонобокі яблучка, губи були повні та червоні, як калина. На чистому лобі були ніби намальовані веселі тонкі чорні брови, густі-прегусті, як шовк.»
А Мелашка ( « Кайдашева сім’я»)
Б Марися ( « Мартин Боруля»)
В Софія ( « Три зозулі з поклоном»)
11. «Вона хапає з Левкових пучок листа – сльози рясно котяться їй по щоках, – пригортає його до грудей, цілує у зворотну адресу…»
А Марфа Яркова ( « Три зозулі з поклоном»)
Б Наталка ( « Тигролови»)
В Наталка ( « Наталка Полтавка»)
12. «Я проста робітниця, тип послугача з природи вже, що не наділила її навмисно тим гордим даром, щоб повзав… Тому повзаю й корюся до сьогоднішньої днини й належу до тих тисячок, що родяться на те, щоб без нагороди гинути!»- говорить про себе :
А Марта ( « Вальс меланхолійний»)
Б Софія ( « Вальс меланхолійний»)
В Ганна (« Вальс меланхолійний»)