Україна єдина країна

Про матеріал
Україна понад усе, матеріал про те яка Україна, її звичаї , культуру, різні завдання та корисна інформація. На урок я досліджую світ,або як виховний захід
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Україна - єдина країна. Виховний захід. Підготувала студентка1 СБз-Почат. Савчук Анастасія

Номер слайду 2

Мета: об’єднати учнів, батьків довкола спільної цінності - територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства, довести, що непорушними є державний суверенітет, незалежність, територіальна цілісність і демократичні засади державного устрою; розвивати вміння розв’язувати проблеми шляхом діалогу, працювати згуртовано; виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю. Обладнання: пазли «Карта України», пісня «Це Україна-моя країна», кольоровий папір, олівці, різнокольорова крейда.

Номер слайду 3

Моя батьківщина – то прадідів слава, єдина родина, єдина держава. Ю. Музиченко Хід уроку І. Організаційний момент. Учитель: Сьогодні наша виховна година – це урок патріотизму, єдності українського народу тема якого «Україна – єдина країна». Актуалізація опорних знань. 1. «Криголам». Букви розташовані по колу, як вінок, слова записуються, ніби стрічки до вінка різнокольоровою крейдою. У – унікальна. К – красива. Р – рідна. А – активнаЇ [й] – єдина. Н – найкраща. А - авторитетна

Номер слайду 4

ІI. Повідомлення теми виховної години. Гімн, прапор, герб, як символи об’єднання людей, мають сьогодні велике значення для збереження територіальної цілісності нашої держави, згуртованості громадян України. Сьогодні на нашому заході вони закликають школярів до єдиної теми: «Україна – єдина країна» - Поясніть епіграф уроку «Моя батьківщина – то прадідів слава, єдина родина, єдина держава» (Ю. Музиченко).

Номер слайду 5

III. Доміно,звучить пісня «Це Україна - моя країна» - Що для вас є Україна? - У кожного на парті лежить кольоровий папір, напишіть на смужках цього паперу ваші асоціації. У К Р А Ї Н А Батьківщина рідний дім країна домівка рідна мова слово культура родина символ лелека барвінок калина Вітчизна жито рушник сім’я воля суверенітет незалежність єдність (Під супровід пісні «Це Україна-моя країна» учні викладають доміно) - Ці слова нагадують нам про єдність нашого народу, яка потрібна для подальшого будівництва нашого майбутнього.

Номер слайду 6

IV . Слово вчителя - Сучасна Україна – незалежна держава. Розташована у Східній Європі. Має кордони: на північному заході з Білоруссю, на сході з Росією, на заході – з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою. На півдні омивається водами Чорного та Азовського морів. В українських Карпатах знаходиться географічний центр Європи.

Номер слайду 7

V. Гра «Склади пазл «Моя Україна» (відгадай назву міста)Сьогодні ми здійснимо уявну подорож по нашій Україні, більше дізнаємося про рідну землю, ознайомимося з відомими містами України, розширимо знання про головне місто України, повторимо державні символи України.

Номер слайду 8

Донецьк - столиця Донбасу. Воно виникло, по суті, у голому степу навколо металургійного заводу, засновником якого був англієць Джон Юз. Але це було у далекому минулому. Край вугілля та металу перетворився на зелений сад. Особливо змінився в останні роки, місту навіть надали Державну премію у галузі архітектури 2003 року. Сімферополь — місто, розташоване на ріці Салгир, і столиця Автономної Республіки Крим. На початку 19 століття тут проходили два щорічних ярмарки. Його фабрики з виробництва тютюну, цегли і вапняку і млини забезпечували потреби міста. Перша школа відкрилася в 1793 році. Аматорський театр був створений у 1820-х, а друкований верстат встановлений у 1830, і в 1830 році почала виходити губернська газета. Одеса. Яких тільки поетичних назв не має вона! Місто-герой, південна столиця, Південна Пальміра, перлина біля моря, столиця гумору! А ще — найбільший та найпотужніший в Україні морський порт. Справжні морські ворота країни. Влітку приїжджає багато туристів, щоб прогулятися по легендарній Дерибасівській, спуститися Потьомкінськими сходами, подивитися на сучасний морський вокзал. Місто просто пронизане гумором та сатирою! Львів. Знаходиться на заході України, і його населення складає близько 735 тисяч чоловік. Місто розташоване на річці, на відстані близько 80 км. від межі з Польщею. Воно засноване королем, і назване на честь його сина Льва Даниловича. Історичний центр міста внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місто побудоване на схилах, а його найвища точка — курган Високий Замок. Київ – стародавнє і вічно юне місто, столиця нашої держави – України. Київ – одне з найкращих міст світу. Головна і найкрасивіша вулиця Києва – Хрещатик.

Номер слайду 9

VІ. Літературна хвилинка «Любіть Україну» Школярі цитують одну строфу поетичного твору, присвяченого Україні.1. Володимир Сосюра «Любіть Україну»Любіть Україну, як сонце , любіть,як вітер, і трави, і води, в годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди!.. 2. Василь Симоненко «Лебеді материнства» Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину.3. Леся Українка «І все-таки до тебе думка лине»І все-таки до тебе думка лине,Мій занапащений, нещасний краю,Як я тебе згадаю,У грудях серце з туги, з жалю гине. 4. Павло Грабовський «До українців» Українці, браття милі, Відгукніться, де ви є; Чи живі ще. Чи в могилі Давня слава зогниє?5. Тарас Шевченко «До Основ’яненка»Наша дума, наша пісня, Не вмре, не загине,От де, люди, наша слава,Слава України.

Номер слайду 10

VIІ. Бліц-турнір «Знаменитості України» Учитель ставить запитання, а учні по командах (рядах) дають відповіді.1. Чемпіон з боксу (Віталій Кличко).2. Видатний український поет, філософ, просвітитель, зображений на купюрі 500.( Григорій Сковорода).3. Геній українського народу Тарас (Шевченко).4. Перший Президент України (Леонід Кравчук).5. Титан української літератури (Іван Франко).6. Автор Державного Гімну України (Павло Чубинський).7. Співочий ректор (Михайло Поплавський).8. Найсильніший чоловік України (Василь Вірастюк).9. Донька українського народу (Леся Українка).10. Переможець одного з найпрестижніших музичних конкурсів світу "Євробачення 2004" (Руслана).11. Укладач основного збірника законів «Руська правда»? (Ярослав Мудрий).12. Засновники Києва? (Кий, Щек, Хорив та Либідь).13. Теперішній український президент (Володимир Зеленський).14. Хто охрестив Київську Русь?(Володимир).15. Володар «Золотого м'яча» 2004 — призу, який вручають найкращому футболісту Європи (Андрій Шевченко).

Номер слайду 11

Інтерактивна вправа «Тепло моїх долонь»- Цікаво, швидко і вміло ми з вами склали всі пазли і з’єднали воєдино нашу державу. Зробили ми це своїми руками. А що ще наші долоньки можуть подарувати Україні?- На аркуші паперу обведіть свою долоньку, напишіть на ній свої побажання і прикріпіть навколо карти України.(Учитель зачитує всі учнівські побажання)- Саме наша любов, добро і піклування допоможуть зберегти єдність нашої держави.

Номер слайду 12

VIІІ Флеш-моб «Коло єднання» -Україна потребує вашої енергії та молодечого запалу, вашої праці і любові. Сьогодні ви – ще школярі, але вже у цю мить ви є громадяни, які не байдужі до всього, що відбувається в рідній домівці, громаді, Батьківщині. Для вияву вашої громадянської позиції пропоную взяти участь у флеш-мобі «Коло єднання» (учні беруть стрічку жовто-блакитного кольору і стають у коло,робимо фото)

Номер слайду 13

Вчитель. Ми ще раз переконалися, що Україна – єдина, соборна, унітарна Держава. Учениця закінчує захід віршем. В Україні живу В Україні живу, де Полісся й Карпати, Стяг єдиний несу, мрію сіяти й жати, Об’єднати Донбас аж до Чорного моря, Щоб їх вогник не згас – не було більше горя. Щоб на новім мості українці зустрілись І, щоб всі вороги у Дніпрі потопились, Бо держава у нас, як єдина родина, Сини й доньки, прошу: Бережіть Україну! І під стягом своїм заспіває ще доля, Ми підемо грудьми за єднання і волю, І кордон наш із рук обніме Україну, Бо земля для всіх нас, наче матір – єдина!

pptx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 3 клас, Презентації
НУШ
Додано
3 квітня 2023
Переглядів
284
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку