Українська мова 2 клас Тема. Розповідні речення. Інтонація розповідних речень.

Про матеріал
Урок української мови (ознайомлення з новим матеріалом) для учнів 2 класу НУШ, які навчаються з освітньою програмою під керівництвом О.Я Савченко за підручником Українська мова / Мар’яна Захарійчук /— Київ : «Грамота», 2019 – 112c. Ч.1 Конспект уроку побудований з урахуванням основних положень Концепції «Нова українська школа», на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів з використанням здоров’язбережувальних технологій, інтерактивних методів і прийомів навчання. Для вчителів початкової школи, студентів.
Перегляд файлу

Українська  мова

2 клас                             Дата  _________

Тема. Розповідні речення. Інтонація розповідних речень.

Мета.

Формування предметних компетентностей:

дати учням уявлення про розповідні речення, ознайомити їх із ознаками розповідних речень; формувати  навички  інтонування розповідних  речень;  розвивати  пам`ять, увагу,  пізнавальний  інтерес;  збагачувати словниковий запас учнів і вдосконалювати навички каліграфічного і грамотного письма.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати здатність переключатися з одного виду діяльності на інший; розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати зв’язне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання; дотримуватися етичних норм мовлення, культури спілкування.

самоосвітньої: через самостійну роботу в класі;

здоров’язбережувальної: розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;

соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;

загальнокультурної: дотримуватися правил поведінки на уроці;  виховувати  почуття патріотизму, любов до рідної мови та її багатозначності.

 

Обладнання: презентація, картки для роботи в парах, групах, цеглинки LEGO, смайлики.

 

Підручник. Українська мова та читання: підручник  для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах): Ч.1: Українська мова / Мар’яна Захарійчук /— Київ : «Грамота», 2019 – 112c.

 

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

І. Організаційний  момент.

 - Продзвенів уже дзвінок.

 Починаємо урок. 

Створення емоційного настрою

  •       Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть рученята вгору.
  •       Якщо ви хочете бути веселими, здоровими, поплескайте в долоньки.
  •       Якщо ви готові допомагати один одному, простягніть руку товаришу.
  •            Щоб ваша робота на уроці була успішною, маю для вас сюрприз.
  •          Відгадайте, який?  Вона є в кожного, нічого не коштує, але дає нам так багато. Вона приносить щастя в дім, від неї всім стає тепліше. Її не можна купити, взяти в борг чи вкрасти. Вона забирає в нас лише одну мить, але залишається в  пам’яті назавжди. Це. . . (усмішка)(слайд)

Покладіть рукиКартинки по запросу стіна слів 3 клас скачати безкоштовно (слайд)на зарядний пристрій,

Порахуйте до трьох і…

посміхніться , бажаю удачі,

А усмішка ваша – це ключ до співпраці.

- Перш ніж почати нашу подорож, слово надаємо черговим (слайд)

гідрометеоцентру.         Телевізор

- За даними гідрометеоцентру сьогодні в 2 - А класі очікується:

- безхмарне небо на уроці,

- сильний вітер від піднятих рук та глибоких знань,

- опади у вигляді великої кількості правильних відповідей.

-  Нашій вчительці і всім присутнім синоптична лабораторія бажає:

 нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди.

  •          Дякую синоптикам!

 

-  І нехай цей урок залишить у вас міцні знання  і хороший настрій.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

-    Сьогодні  ми відправимося (слайд)у мандрівку до країни,  якої немає на жодній карті – країни  Речення.

- Просто мандрувати – це нудно. А от мандрувати з метою – це захоплюче і корисне заняття.  (Сарджент Шрайвер)

- Сьогодні ви в цьому переконаєтесь.

- Але, щоб досягти успіху, треба всім працювати дружно, з натхненням.

 Щоб у дорозі ніхто не відстав, не заблукав, будемо подорожувати  групами.

- Урок почнемо без зупинки, зазвичай, з мовної розминки.  

  1. Гра «Що я знаю про речення?»

Мозковий штурм. Гра «Так-ні »

(На парті в кожного учня лежать цеглинки LEGO).

 Якщо ви погоджуєтесь із твердженням, то піднімаєте зелену цеглинку,

          якщо ж ні – червону.

 Речення складається із слів.

 Речення виражає завершену думку.

 Слова в реченні не зв’язані між собою.

 Слова в реченні пишуться окремо.

 Перше слово у реченні завжди пишеться з маленької букви.

 В кінці речення завжди ставиться розділовий знак.

 

  •          Молодці!
  •          Наступна зупинка Каліграфинка 

 

2. Каліграфічна хвилинка.

Сядем рівно,

Спина прямо,

не розмахуєм ногами.

Зошит з нахилом кладем,

Букви старанно ведем.

  •          За календарем сьогодні   ________________.
  •          Відкрийте зошити, каліграфічно запишіть:
  •          ___________________

Класна  робота

 Гра «Музичні слова»

Відгадайте загадку.

Сіла зграя пташенят

на п'ятірко дротенят.

Якщо ти їх упізнаєш,

То мелодію зіграєш.

Картинки по запросу нотний стан для дітей

  •          Правильно, це ноти. Але ми на уроці рідної мови. Запишіть каліграфічно назви нот.
  •          До ре мі фа соль ля сі

Завдання:

 Пригадайте слова – назви предметів, в яких живуть нотки..( Діти по черзі називають слова)

 (Ведмідь, фабрика, цибуля, неділя, помідор, дорога , лялька, місто, фарби, квасоля, ребус, квасолька, сік, сіль, сіно)

Нагадую : «Красиво писати – себе поважати».

  •          Підкресліть  слова, в яких звуків менше, ніж букв.
  •          Складіть речення із словом «ведмідь» за схемою.

Метод « Творче конструювання ». (слайд)

  •           
  •          .  .  .    ____________   ================       .  .  .      .
  •          Взимку ведмідь залягає у сплячку.
  •          Бурий ведмідь  водиться у Карпатах.
  •          Кумедні ведмеді виступають у цирку.
  •          Бурий ведмідь полюбляє мед.
  •          У зоопарку я бачила ведмедя.
  •          Бурий ведмідь це найбільший хижак  фауни України. Ведмідь може почути дзижчання бджіл за 5 км, а запах меду - на відстані 8-9 км.

 

  •          Ми на станції  «Уважних» (слайд)

 

ІІІ. Повідомлення  теми та завдань уроку.

Вузлик ще один сьогодні

Будемо в'язати,

На уроці нову тему

Будемо  вивчати.

  •          На сьогоднішньому уроці ми продовжимо працювати над реченням, зокрема, дізнаємось про один із його різновидів.

ІV.  Вивчення нового матеріалу

  1. Робота в групах. Конструювання речень з розрізних карток.

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Діти зачитують складені речення, вказуючи про кого або про що в ньому розповідається)

  •          Малята гуляли на свіжому повітрі.
  •          Маленька Оленка читала цікаву книжку.
  •          Туристи раділи весняному сонечку.
  •          У лісі ростуть могутні дуби.
  •          У цьому реченні розповідається про ,  .  .   . У кінці речення стоїть . . .  .

Висновок. Речення у якому про щось розповідається або повідомляється, називається розповідним. У кінці розповідного речення ставимо крапку.

  •       Доповнимо свої знання,  опрацювавши правило в підручнику.

(один із учнів читає правило)

Станція «Пізнавальна»

Перша вправа – тренувальна

 V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Усна тренувальна вправа

Робота з підручником

 Розгорніть підручник на с. 82.

  •           Діти, що є в цьому правилі, про що ми з вами ще не говорили? Так, це інтонація, яка в розповідних реченнях завжди знижується. Зараз прочитаємо веснянку із вправи 209, дотримуючись правильної інтонації (читає один із учнів).

 

  •           Ой весна, весна, днем красна!

Що ти нам, веснонько, принесла?

  •     Принесла я вам літечко,

Щоб родило житечко.

 

  •           Отже, з якою інтонацією треба читати останнє речення? Як воно називається? Що стоїть у кінці цього речення?
  •       Станція «Спортивна»

VІ. Фізкультхвилинка

  •       А тепер відпочиваєм –

Про здоров’я своє дбаєм. ( слайд )

2.  Вправа 208, с.81

- Послухайте вірш.

Село! І серце одпочине.

Село на нашій Україні –

Неначе писанка, село.

Зеленим гаєм поросло.

Цвітуть сади, біліють хати,

А на горбі стоять палати,

Неначе диво. (Т. Шевченко)

 

  •           Хто автор вірша?  Що ви знаєте про Тараса Шевченка?
  •           Молодці!
  •           А ми продовжуємо працювати далі.
  •           Скільки речень  у поданому вірші? (6)
  •           Прочитайте підкреслені речення (один із учнів читає в голос).
  •           Про що розповідається в них?

Робота в парах

  •          Домовтеся із сусідом (сусідкою) по парті, хто з вас спише підкреслені речення, а хто наступне.
  •           Запишіть речення в зошит.
  •           Як ви вважаєте, з якою метою у мовленні вживають такі речення? (щоб про щось розповісти, повідомити, описати).
  •           Як  називаються такі речення? (розповідними)
  •           Який знак найчастіше ставиться в кінці розповідних речень.

 

Станція «Інтелектуальна»

VІІ. Осмислення отриманих знань

Робота в парах

(Кожна пара дітей отримує картку із завданням)

Завдання:доповнити речення.

№1

 Прийшла   довгождана .  .   . (весна).  Яскраво світить .  .  . ( сонечко). Зеленіє молода .  .  .  . ( травичка) . Дзвінко співають  .  .  .  (пташки).

      №2       Весна

– Що з весною настає?

- . . . (Сніг) у полі розтає.

– А чому то так буває?

-.  .  . ( Сонце ) його пригріває.

– Що ж синіє на землі?

– Ніжні .  .  . (проліски ) малі

Вже синіють на землі.  

  •          Підкреслити розповідні речення.
  •          Доведіть, що це розповідні речення.

        Інтерактивна технологія. Метод «Прес»

Я вважаю … … …      Тому що...........

 

  •           Добігає кінця наша віртуальна подорож країною  Речення.
  •           Ми на станції «Підсумкова»

VІІІ. Підсумок уроку

Рефлексія «Мікрофон»

  •           Продовжіть речення.
  •           Сьогодні на уроці   я

           -------- >    дізнався  .  .  .

Я     -------- >    запам’ятав, що  .  .  . 

          -------- >    навчився .  .  . 

 

  •           Як підсумок, можу одне лиш сказати:
  •           «Зробили багато - знання будемо мати»
  •           Оцініть свої здобутки на уроці.

https://fs01.vseosvita.ua/01007akk-8e70/008.jpg- урок пройшов для мене плідно.

Картинки по запросу смайлики настрою картинки- я інколи помиляюсь.;

Картинки по запросу смайлики настрою картинки- мені було важко на уроці. Я погано засвоїв цю тему

 

- Дякую за роботу!

 

docx
Додано
21 грудня
Переглядів
7
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку