УКРАЇНСЬКА МОВА 3 клас
тема: Змінювання прикметників за числами і за питаннями в сполученні з іменниками. Редагування тексту.
Мета: поглибити знання учнів про прикметники, їх зв*язок із іменниками, вчити змінювати прикметники з іменниками за числами і питаннями; закріпити вміння ставити питання до прикметників; розвивати увагу, спостережливість учнів, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи, бажання допомагати птахам взимку.
обладнання: предметні малюнки, мовний матеріал.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку.
Дзвоник дав нам всім наказ:
До роботи швидше в клас.
Біля парт рівненько встаньте,
До роботи приступайте.
2-А класу, і вона дуже захотіла завітати до нас на урок. Хто вона така -
відгадайте!
Пролетіли в трійці коні - скакуни,
В санях привезли дівчину вони.
Має біле личко дівчина чудова,
Рукавом змахнула - у дерев обнови.
Все навкруг іскриться, все переливається,
Білокоса дівчина діятм усміхається.
Що за трійка мчала? Як дівчина звалась? (Зима)
вважаєте?
Міркуватимемо швидко!
Працюватимемо творчо!
Писатимемо каліграфічно!
ІІ. Перевірка домашнього завдання .
Насамперед, Зима хоче перевірити, як ви виконуєте домашнє завдання.
Поставте запитання від іменників до прикметників. Прочитайте, які речення з утвореними словосполученнями ви склали.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Давйте їх всі пригадаємо.
руд ен іч ют
Грудень, січень, лютий - це зимові місяці.
«Живий ланцюжок»
ІУ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Оголошення теми та мети уроку.
Сьогодні ми будемо змінювати слова-ознаки разом зі словами — назвами предметів за зразком «один — багато», визначатимемо ознаки предметів, удосконалюватимемо вміння ставити питання до цих слів.
Вправа «Незакінчене речення». Прийом «Мікрофон»
У. Робота над темою уроку.
1. Завдання від Грудня.
Фронтальна робота над вправою.
Висновок №1: якщо слово виражає ознаку одного предмета, до нього ставлять
питання який? яка? яке?. Якщо слово виражає ознку багатьох
предметів, до нього ставлять питання які?
Висновок№2: прикметники мають те ж число, що й іменники, з якими вони
пов*язані.
Фізкультхвилинка.
Ходить білочка по лісі,
По високому, густому,
По зимовому, рясному.
В неї стежечок багато:
По землі і по деревах.
Справа стежечка — до зірки,
Зліва стежечка — до шишки,
Ззаду стежка — до горішка.
2.Завдання від Січня.
Творча робота в парах над деформованим текстом.
Наступають останні дні осені іній зранку вкриває дерева скоро прийде сніжна зима для птахів настають скрутні часи учні повісили у шкільному саду годівниці, насипали зернят до годівничок щодня злітаються …, …, …
Поділіть текст на речення. Прочитайте тепер. Кінець кожного речення позначайте зниженням голосу і паузою.
Словникова робота
Рівнева робота.
УІ. Підсумок уроку.
Вправа «Незакінчене речення». Прийом «Мікрофон»
(Форму незакінченого речення учні обирають самостійно).
УІІ. Домашнє завдання з інструктажем .