"Українська школа: учора, сьогодні, завтра""

Про матеріал
Інтегрований STEM-урок з української літератури та математики Очікувані результати: створення проєкту «Українська школа майбутнього», який дозволить покращити сучасну школу
Перегляд файлу

 

Інтегрований STEM-урок української літератури і математики

План-конспект уроку

Тема уроку

Українська школа: учора, сьогодні, завтра

Мета уроку

На основі аналізу української школи минулого та сьогодення розробити проєкт «Українська школа майбутнього»

Тип уроку

Урок застосування знань, умінь і навичок

Вид уроку 

Інтегрований урок

Форми/

методи/

технології

Фронтальна, робота в групі, використанні ІКТ, робота з програмою «SweetHome 3D», використанні ШІ (NightCafeCreator)

Матеріально-технічне забезпечення

Комп’ютер та телевізор для показу відео та презентацій, ноутбуки для учнів

Міжпредметні зв’язки

Українська література, математика та інформатика

Очікувані результати

Створення проєкту «Українська школа майбутнього», який дозволить покращити сучасну школу

Структура уроку, наприклад:

1. Підготовчий етап.

2. Організаційний момент (2 хв)

3. Мотивація навчальної діяльності (4 хв)

4. Презентація робіт учнівських груп (12 хв)

5. Робота над проєктом та презентація результатів (18 хв)

6. Підсумок уроку (4 хв)

7. Рефлексія (4 хв)

8. Домашнє завдання (1 хв)

 

Хід уроку 

1. Підготовчий етап

На підготовчому етапі клас було поділено на чотири групи. Кожна група отримала два завдання: теоретичне та практичне.

2. Організаційний момент

Розпочати урок з обговорення вислову Софії Русової.

На основі обговорення створити квітку основних положень, важливих для кожної школи.

 

3. Мотивація навчальної діяльності

Заслухати повідомлення кожної групи та сформулювати вимоги до побудови Нової української школи. Запропонувати власний проєкт школи майбутнього, у якій навчаються з радістю.

 

 

4. Презентація робіт учнівських груп

Спочатку групи презентують теоретичні наробки.

Перша група презентує особливості навчання в український школі 19-20 сторіччя [1].

Друга група – школу радості Василя Сухомлинського [2]. 

Третя група –  відео про Сахнівську школу Олександра Захаренка [3].

Четверта група розказує про історію нашої школи № 8 [4].

    

Після цього групи презентують творчі наробки.

Перша група презентує міркування Остапа Вишні про його навчання в школі.

Друга група представляє порівняльний аналіз завдань теми «Прогресія» в підручниках попередніх років. 

Третя група презентує відео інсценізації із оповідання Івана Франка «Грицева шкільна наука», яку зняли учні [5].

Четверта група показує поступову модифікацію інструментів обчислення від пальців до смартфону: пальці, рахівниця, логарифмічна лінійка, калькулятор, комп’ютер, смартфон.

    

Після цього запропонувати учням наступні запитання для обговорення.

1. Що спільного було в школах, про які ви щойно почули?

2. Що із почутого вам сподобалося? Що, на вашу думку, треба залишити?

3. Що із почутого обов’язково треба прибрати з сучасної школи?

 

5. Робота над проєктом та презентація результатів

Учні розробляють власну концепцію Нової української школи по групах. Працювати можна за комп’ютером або за партою на аркуші паперу.

Кожна група створює модель школи майбутнього в Україні, в якій хочеться навчатися за наступним планом:

1) приміщення школи та пришкільного подвір’я;

2) перелік предметів для вивчення та презентація одного навчального кабінету;

3) додаткові приміщення в школі або споруди на шкільному подвір’ї, яких наразі в школах немає.

Після цього вони презентують основні положення власного проєкту.

 

    

 

6. Підсумок уроку

Порівнятивласне бачення розбудови школи з метою покращення Нової української школи, яку наразі будує наша держава.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами [6]. 

Проект на тему: «Нова українська школа»

7. Рефлексія

Запитання для обговорення.

1. Що було цікавим, новим, несподіваним?

2. Чи з’явилися у ході уроку нові ідеї створення школи майбутнього?

3. Що ви вважаєте основним у школі майбутнього? Запропонувати всім учням назвати по одному положенню без повторів.

 

8. Домашнє завдання

1. Скласти сенкан на слово «Школа».

2. Запропонувати варіант покращення нашої школи, враховуючи ідеї власного проєкту, якщо на її рахунок виділено 500 тис. грн. (вартість послуг знайти в інтернеті).

Список використаних джерел, інтернет-ресурсів

1. https://drive.google.com/file/d/16TE8jDgEA04O2BFxSM30Cbb6UmStkWD1/view?usp=drive_link

2. https://docs.google.com/presentation/d/1xYf_6L5CgQTKvp1MnFYvsKwIFxkpG_ur/edit?usp=drive_link&ouid=108614508703317801297&rtpof=true&sd=true

3. https://drive.google.com/file/d/1fIceopxdkfqljJsAYxAQKJIE6sp8ZGhW/view?usp=drive_link

4. https://docs.google.com/presentation/d/1gh0t9r2DBW9SjFaLjRGaoMq9MmfOoLo3/edit?usp=drive_link&ouid=108614508703317801297&rtpof=true&sd=true

5. https://drive.google.com/file/d/1SdiXfwGf61_RrAQF_-d_zsqKscZY9fu6/view?usp=drive_link

6. https://mon.gov.ua/nova-ukrainska-shkola

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
31 січня
Переглядів
54
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку