Унікальні куточки України. Славетні люди рідного краю.

Про матеріал
В розробці представлені: конспект уроку по темі; відео до уроку; карта уроку, за якою працюють діти під час уроку; формувальне оцінювання роботи учнів; додатковий матеріал для дітей.
Перегляд файлу

                                     Я досліджую світ.         3клас

Тема. Унікальні куточки України. Славетні люди рідного крою.

Мета. Розширити і збагатити уявлення учнів про природні багатства України, про різні галузі господарства; розвивати пізнавальний інтерес, вміння аналізувати, співставляти, узагальнювати; виховувати почуття гордості за нашу країну, за славетних людей рідного краю.

Обладнання.

                                      Хід уроку

І Організація класу

Мандруй Україною, край свій вивчай!

Про все, що не знаєш читай і питай.

Мандруй із підручником, карту вивчай,

Вивчай дивовижний свій рідний край!

 

-З яким настроєм ви прийшли на урок ? Покажіть на своєму обличчі. Дякую.

 

ІІ Актуалізація опорних знань.

-Пригадаємо, про що говорили на минулому уроці?

(Про історичні  скарби України, 7 чудес України .)

-Ви отримали додому розмальовки і працювали художниками-оформлювачами по відновленню краси історичних пам’ятків України.

Створення колажу «7 чудес України»

 ( на дошці діти вивішують  розмальовки з підписом історичної пам’ятки.)

ІІІ Оголошення теми уроку

-Тема нашого уроку: « Унікальні куточки України. Славетні люди рідного краю».

-Які природні багатства є в Україні?

(Озера, гори, поля, річки, моря, степи, луки та ін.)

ІV Робота по темі уроку

  1. Екскурсія унікальними куточками України.

-Я запрошую вас на екскурсію в унікальні куточку України. Відгадайте, в які унікальні куточки України ми відправимося?

ОЗ_Р_                     П_ЧЕР_                    Г_Р_

-Ми побуваємо на озері Світязь, в печері Оптимістичній, на горі Говерла.

-Працювати будемо по карті уроку. (Додаток)

*Озеро Світязь.

https://www.youtube.com/watch?v=mta2_-JXmqo

-Переглянути відео і відповісти на запитання по карті.

(Перевірка по карті)

*Печера Оптимістична.

http://youtube.com/watch?v=-cPrfoM2TF8

 -Переглянути відео і відповісти на запитання по карті.

(Перевірка по карті)

*Гора Говерла.

( Завдання по карті)

  1. Фізхвилинка
  2. Схема господарської діяльності в Україні. ( Робота в групах)

Ігр.  – Які промислові підприємства (заводи і фабрики) є у нашій місцевості, що там виробляють?

ІІгр. –Що вирощують у нашому краї?

ІІгр.- Які заклади сфери послуг є у нашій місцевості?

  1. Світлини підручника с.30

-Люди яких професій зображені на світлинах?

-Чим всі ці професії поширені? Чому?

  5. Фантазую с.30

- Чи потрібні будуть у майбутньому такі професії, як космічний гід, інженер руху хмар, няня-робот, спеціаліст із переробки відходів.

  6. Досліджую с.30

-Людям, яких професій поставлені пам’ятники, зображені на світлинах?

(Виступи дітей, які готувалися заздалегідь. Додаток)

7. Славетні люди України.

- Україна пишається своїми славетними людьми. Завдяки наполегливій праці вини відомі в усьому світі.

(Виступи дітей, які готувалися заздалегідь. Додаток)

V Підсумок уроку

-Використовуючи технологію РАФТ, розкажіть, що дізналися на уроці і чи було це цікаво .

-Який настрій на кінець уроку. Покажіть обличчям. Дякую.

VІ Домашнє завдання.

Підручник с.29-30

На вибір

*Розробити маршрут прогулянки у межах свого населеного пункту « Унікальні куточки мого краю»

*Атлас,  с.4-5 (Атлас .Я досліджую світі із картами і завданнями. 3клас.

 Вид-во « Ранок»)

-Зібрати інформацію 3-4 речення про одного із славетних українців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

    

                          КАРТА УРОКУ

 

1.Озеро Світязь

-Переглянь відео, добери прикметники.

 

Озеро Світязь

( яке?)

За розміром

 

За глибиною

 

Вода

 

Берег

 

Рослинність

 

Перевірка:                 Заповнена вся таблиця

                                          Заповнена частково            

                                     Не заповнена таблиця                            

2.Печера Оптимістична    

-Переглянь відео, дай відповідь на запитання.

1.Яка печера за розміром?

 

2.З якого вона матеріалу?

 

3. У якому році відкрита?

 

4.Біля якого села знаходиться знаходиться?

 

5.Яка область?

 

 

Перевірка:                   Заповнена вся таблиця      

                                       Заповнена частково

                                       Не заповнена таблиця                            

 

3.  Гора Говерла

-Підкреслити у тексті слова, які будеш використовувати, щоб розказати батькам.

Говерла – найбільша вершина Українських Карпат. Її назва з угорської мови означає «снігова гора», і не дивно, адже сніг затримується тут майже до середини літа. Форма гори конусоподібна, трапляються каменепади і снігові лавини. Висота гори 2061м над рівнем моря. Схили гір покриті буковими і смерековими лісами. Щороку підкорити Говерлу приїжджають сотні людей із України і за кордону.

Перевірка:                +

                                    -

 

 

  

Підсумок:    визнач свій успіх на уроці і засвіти

ліхтарик.                                                                                                                                    

 

           Виступи дітей, які готувалися заздалегідь.

 

Місто Одеса . Пам’ятник Глядачу. Це єдиний у світі пам’ятник, присвячений глядачам, стоїть перед входом до Одеського художнього музею.

 

Місто Кривий Ріг. Пам’ятник Зварювальнику. Так люди висловили повагу до професії зварювальника.

 

Місто Тернопіль. Пам’ятник Сантехніку. Він присвячений усім працівникам водоканалу і є подякою за їх нелегку працю.

 

Славетні люди України

 

Ілля Мечников. Займався питанням старінні і вважав, що людина може прожити не менше 120 років, дотримуючись певних умов: раціональний спосіб життя, продумане харчування, активна розумова і фізична праця.

 

Михайло Терещенко. Підприємець, який мав у власності багато землі, заводів,особняків, нерухомості. Але більшу частину своїх доходів він віддавав на благодійність. У роки Великої Вітчизняної війни свої гроші він віддавав держві необхідні для оборони, відкрив на свої гроші шпиталь.

 

Віктор Глушков. Великий вклад вніс у створення електроно –лічильних машин. Створив унікальні автоматизовані системи управлінні на заводах.

 

Василь Сухомлинський. Працював у освіті 23роки вчителем та директор школи. Писав підручники для дітей. Написав дуже багато казок та оповідань для дітей.

 

Стів Возняк. Конструктор, організатор крупної фірми, яка стала займатися виробництвом принтерів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

 

 

 

D:\МАМИНА РАБОТА\САД РОБОТА\ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ\НАРОДОЗНАВСТВО\7 чудес украъни\ромальовка 7 чудес Украъни\11.jpg

 

D:\МАМИНА РАБОТА\САД РОБОТА\ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ\НАРОДОЗНАВСТВО\7 чудес украъни\ромальовка 7 чудес Украъни\13.jpg

 

 

D:\МАМИНА РАБОТА\САД РОБОТА\ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ\НАРОДОЗНАВСТВО\7 чудес украъни\ромальовка 7 чудес Украъни\14.jpg

 

 

D:\МАМИНА РАБОТА\САД РОБОТА\ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ\НАРОДОЗНАВСТВО\7 чудес украъни\ромальовка 7 чудес Украъни\15.jpg

 

 

 

D:\МАМИНА РАБОТА\САД РОБОТА\ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ\НАРОДОЗНАВСТВО\7 чудес украъни\ромальовка 7 чудес Украъни\17.jpgD:\МАМИНА РАБОТА\САД РОБОТА\ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ\НАРОДОЗНАВСТВО\7 чудес украъни\ромальовка 7 чудес Украъни\16.jpg

docx
Додав(-ла)
Ахматова Ніна
Додано
5 лютого 2022
Переглядів
1174
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку