Урок розроблено у формі заочної екскурії з метою знайомити учнів з тваринним світом, його різноманітністю. Розгадування кросворду, робота в групах, обговорення правил поведінки в зоопарку все це сприяє легкому засвоєнню матеріала. Відеоролик "Ялтинський зоопарк запрошує" виховує дбайливе ставлення до тварин та цікавість до предмету природознавства.
Тема: Урок-екскурсія у зоопарк (заочна). Різноманітність тварин у природі.
Мета: продовжувати розвивати у дітей пізнавальні здібності, творчу уяву; знайомити учнів з тваринним світом, його різноманітністю; активізувати мовлення дітей; виховувати дбайливе ставлення до живої природи.
Обладнання: предметні малюнки тварин, кросворд «Тварини», кружечки трьох кольорів, відеоролик «Ялтинський зоопарк»
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Повторення і закріплення знань учнів про різноманітність тваринного світу.
По горизонталі:
По вертикалі, якщо ви дали правильні відповіді на запитання кросворда, отримаєте назву частини живої природи. (Тварини)
а) вибрати малюнки – 1 група – комахи;
2 група –риби;
3 група – птахи;
б) розповісти про особливості будови кожної групи тварин.
- Яка група тварин, що вчили відсутня?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (учениця загадує загадку)
Я кудись ходив із татом,
Звірів бачив там багато.
Мавпу, тигра, крокодила,
А птахів там різних – сила.
Слон водою нас облив
Де я був, куди ходив?
ІV. Повідомлення теми і мети екскурсії.
V. Заочна екскурсія до зоопарку.
1. Обговорення правил поведінки в зоопарку:
- «Не годуй тварин»;
- «Не гладь тварин»;
- «Не дратуй тварин»;
- «Не галасуй»;
- «Не просову руку в клітку».
2. Бесіда:
- Хто бував у зоопарку?
- Яких звірів бачили?
- Що означає «екзотичні « тварини?
Так мене тому назвали,
Що віддавна дивувались
Моїй сніжній білизні
У далекій стороні.
Я не голуб сизокрилий.
Лебідь – значить «білий-білий».
Всі люди звуть фламінго їх,
Бо кольором пір'їн своїх
Вони виправдують ім'я:
Фламінго – значить «полум'я».
На наш материк прибули іноземці.
Побачили нас і питають туземців:
«Як звірі ці звуться?» А ті: «Кенгуру»
Ще двох запитали – ті знов: «Кенгуру».
Насправді туземці не нас називали,
Не знаючи мови, вони відказали:
«Я не розумію, нічого не знаю».
Тож наше ім'я саме це й означає.
З-поміж інших тварин всяк його впізнає:
Із усіх тільки він ріг на носі має.
VІ. Підсумок уроку.
Гра «Хто зайвий?»
Вовк, лисиця, кішка, заєць.
Собака, корова, жираф, кінь.