Урок - гра "Подорож на острів скарбів" + Презентація до уроку

Про матеріал
Урок - гра з теми " Слова, що означають назви предметів (іменник)" . Узагальнення і систематизація знань з даної теми.
Перегляд файлу

План конспект уроку з української мови
«Подорож на острів скарбів».

 

Тема. Узагальнення знань і вмінь за темою «Слова, що означають назви предметів (іменників) ».

 

Мета. Узагальнення і закріпленя знання учнів; підвести їх до певної системи. Розвивати мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; розвивати мовні компетенції. Виховувати почуття дружби, товаристськості, взаємодопомоги.

 

Обладнання: картки для роботи в парах, групах; умовна «мапа» подорожі.

 

 

                                  Хід уроку.

 

 

І. Організаційна хвилина.

 

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше в клас.

Попрацюєм всі старанно,

Щоб пройшов урок не марно.

 

Бесіда:

 

- Скажіть, діти, ви любите подорожувати?

- От і сьогодні ми вирушаємо в подорож на Острів Скарбів. Дорога буде нелегка, бо люди, які шукають скарби, потрапляють в різні пастки. Ці пастки залишили пірати які й заховали скарб. А щоб не попасти нам у ці пастки, ми будемо виконувати різні завдання. А щоб не заблудитись ми будемо користуватись цією мапою.

 

Ну, що ж вирушаємо в путь – доріжку. Девізом нашої подорожі будуть слова:

 

Читаємо – виразно.

Пишемо – гарно.

Думаємо – швидко.

 

А ось і наша перша зупинка.

 

1. Місто, що любить вірші.

 

Звірі – в хащах лісових,

Риби – в водах річкових,

Птиці поміж віток

Учать своїх діток.

 

 

- прочитайте уважно вірш. Знайдіть слова – назви предметів, поставте до них питання. А тепер запишість ці слова в зошит в дві колонки:

- в першу - слова – назви живих предметів; (звірі, риби, птиці, діти)

- в другу - слова – назви неживих предметів (хащі, води, віти)

 

- Правильно! А тепер вирушаємо далі. Дорога у нас нелегка, тому треба поспішати. А ось і друга наша зупинка.

 

2. Урвище зарюмсаного диктанту.

 

Наші пірати в школу не ходили, правил не вчили. Написали диктант з помилками. Треба виправити помилки, щоб ми могли йти далі. (Діти виправляють помилки, пояснюють написання слів.)

 

1. Галя і петрик гралися в саду. (Чому так пишуть?)

2. Тарас Григорович шевченко – великий український поет.

3. Річка либідь впадає в Дніпро.

4. В домі жило кошеня мушка.

5. Місто київ – столиця нашої держави.

(Виписати в зошит власні назви)

 

- Молодці діти! Помилки виправили Тепер вирушаємо далі. Що ж це у нас далі? Хатинка якась?

 

3. Хатинка зажурених приказок.

 

Жили в цій хатинці приказки, та щось трапилось і вони розгубились. Треба допомогти їх. (Складання приказок з окремих слів (групова робота).

 

1. Без охоти нема роботи.

2. Лінивому завжди ніколи.

3. Сім разів відміряй – один відріж.

4. Хто багато читає – той багато знає.

5. Міцну дружбу сокирою не розрубаєш.

 

- Діти, уважно прочитайте і запам’ятайте!

- Запам’ятали? Заховали!

- А тепер перевіримо, що ви написали. (Діти читають записані приказки)

- Які з приказок ми можемо взяти з собою в путь – доріжку? Що вони означають? (3,4,5)

- Що ж поки читали та думали – дійшли до слідуючої нашої зупинки, але дуже стомилися...

 

4. Перина проспаної зарядки.

 

Фізькультхвилинка.

 

Хто це, хто це вже втомився

Та на ліво пихилився

Треба дружно всім нам встати

Фузкультпаузу почати

Руки вгору! Руки вниз!

На сусіда подивись!

Ще зроби чотири кроки...

Вище руки підніміть

І тихенько опустіть.

 

- Отже, привал! Треба відпочити. Зарядку вже зробили, а тепер пограємо в «м’яч». (Вчитель називає слова – діти питання)

 

Весна – що?

Сонце – що?

Машина – що?

Лікар – хто?

Космонавт - хто?

Школяр – хто?

Лимон – що?

Пальто – що?

Верба – що?

Жайворонок – хто?

Ліжко – що

Тракторист – хто?

Стіл – що?

Лисиця – хто?

Синиця – хто ?

Ножиці – що?

 

- Добре діти, молодці! Треба далі нам іти! І дійшли ми до наступної нашої зупинки.

 

5. Загадкова драбина.

 

Відгадування загадок. Треба відгадати загадки, щоб потрапити на вежу і подивитись куди йти далі.

 

(Відгадування загадок)

 

Я руда, низького зросту

Хитра я і довгохвоста.

(Лисиця)

 

У зеленім кожушку

В кістяній сорочечці

Я росту собі в ліску

Всім зірвати хочеться.

(Горіх)

 

З хазяїном дружить, будинок вартує

Живе під ганочком, хвіст бубличком.

(Собака)

 

Всяк школяр його шанує,

Бо він пише і малює.

Хто ж цей славний молодець?

Це звичайно... (олівець)

 

Запис слів відгадок під диктовку в зошит. Усно ставлять питання.

 

6. Вежа гордої оцінки (12)

 

- Отже дістались ми до вежі. Треба швиденько далі йти, бо вже смеркає. А щоб дійти, ми повинні вгорі засвітити зірочку, яка вказуватиме шлях далі.

(Робота по картках (в парах)

(Поняття «один – багато». Діти міняються зошитами. Перевіряють роботу сусіда по парті і «засвічують» зірочки)

 

- відмінно

- добре

- задовільно

 

- Ось ще трішки лишилось і ми дійдемо до нашого Острова Скарбів. Але що це? Печера якась.

 

7. Печера знахабнілої двійки.

 

- Це двійка підготувала нам пастку. Ну, що ж діти справимось ми з двійкою? Так!

 

Вилучити зайве слово і дописати речення:

 

1. Синиця, ластівка, сова, їжак - це...

2. Шафа, стіл, чоботи, диван - це...

3. Окунь, пальто, щука, карась -  це ...

4. Заєць, їжак, сосна, лисиця - це ...

5. Береза, дуб, липа, гриб – це...

 

Діти записують речення в зошиті. Перевіряють.

 

Ось і дійшли ми до нашого Острова Скарбів. Що ж це за острів і як він називається (Читають анаграму)

«Школа – Острів Скарбів»

Який же скарб ми знайшли?

(Читають другу анаграму)

«Найбільший скарб учня – знання!»

 

8. Рефлексія

 

- То який найбільший скарб учня?

- Що ж ми робили під час нашої подорожі?

- Сподобалась вам подорож?

- Чого навчились?

doc
Пов’язані теми
Українська мова, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
16 березня 2020
Переглядів
995
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку