Урок - подорож. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Розв’язування задач на збільшення або зменшення числа в кілька разів.

Про матеріал

Урок-подорож. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Розв'язування задач на збільшення або зменшення числа в кілька разів.

Ознайомити ученицю із розв'язанням простих задач на збільшення та на зменшення числа у декілька разів; закріпити знання таблиці множення числа 5; розвивати пізнавальну діяльність учениці, навички самостійної роботи й об'єктивного оцінювання своїх знань і умінь; виховувати доброзичливість у спілкуванні, почуття дружби, взаємодопомоги.

Перегляд файлу

НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня

з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області

C:\Users\Юля\Desktop\Конспекти 2 кл\SDC10190.JPG

УРОК МАТЕМАТИКИ, 2 КЛАС

(за індивідуальною програмою навчання)

УРОК – ПОДОРОЖ

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Розв’язування задач на збільшення або зменшення числа в кілька разів.

Вчитель початкових класів

Семенець Юлія Олександрівна

 

2016 -2017 н.р.

Тема. Урок-подорож. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Розв’язування задач на збільшення або зменшення числа в кілька разів.

Мета: ознайомити ученицю із розв'язанням простих задач на збільшення  та  на зменшення числа у декілька разів; закріпити знання таблиці множення числа 5; розвивати пізнавальну діяльність учениці, навички самостійної роботи й об'єктивного оцінювання своїх знань і умінь; виховувати доброзичливість у спілкуванні, почуття дружби, взаємодопомоги.

Обладнання: ноутбук, карта подорожі, герої – Дора -мандрівниця , Черевичок, презентація до уроку.

Хід уроку

І.Організаційний момент

Здрастуй, рідна Батьківщино, 

Сонце й небо, море й річка, 

Скелі й гори, ліси й моря, 

Поле й рілля, луки  й долина. 

Добрий ранок, моя Україно, 

Я посміхаюсь тобі! 

Учитель. Поглянемо один на одного, усміхнемося. І нехай наш урок пройде таким радісним і веселим, як ми усміхнулися один одному.

Девіз уроку:

Щоб помилок уникати,

Треба розум розвивати,

Гостре око, слух, терпіння,

І тоді прийде уміння

І про тебе в сам кінець

Люди скажуть «МОЛОДЕЦЬ!»

ІІ. Повідомлення теми уроку

- Сьогодні до нас на урок завітали  герої  з мультфільму. Поглянь, хто це? (Дора - мандрівниця та Черевичок)

http://youserch.com/upload/video/images/big/c4/93/c4932f5ed691b0dec1ccf77a8f6aa6d9.jpgC:\Users\Юля\Desktop\Конспекти 2 кл\SDC10192.JPG

- Дора щось тримає в руках...Лист?

- Давай прочитаємо його, адже твої друзі не вміють читати.

- Ну що, допоможеш  Дорі  та Черевичку звільнити королеву Математику?

 Отже, вирушай  у подорож!

Полюбляють мандрувати  

І звірята, і малята.

1

Мабуть, в кожному із нас

Вогник мандрів ще не згас.

- Сьогодні ти  з героями мультфільму будеш  подорожувати просторами нашої Батьківщини. Подивись, який шлях тобі треба подолати. Від гімназії разом з Дорою та  Черевичком  будеш  мандрувати до річки Дніпро. Далі стежка поведе до Букового лісу Карпат. Друзі допоможуть тобі піднятися  в гори Карпати. Відпочинеш на галявині з товаришами. Подолаєш Чорне море і дістанешся чарівного замку Шенборн, де і захована королева Математика.

 

   C:\Users\Юля\Desktop\Конспекти 2 кл\SDC10195.JPG

IIІ. Мотивація навчальної діяльності.

 - Дора  та  Черевичок  міркують, що ж тобі потрібно взяти в дорогу.

 - А ось і їхня порада.

«Швидше в путь! Уважною, старанною будь. Знання, ерудицію використай!»

-Нам стануть у пригоді твої  знання. А ще в подорожі головне – триматися разом, не відставати, допомагати один одному.

IV. Перевірка домашнього завдання і усні обчислення.

- Ось і перша перешкода – річка Дніпро. Щоб перейти через місток, треба перевірити домашнє завдання і виконати усні завдання.

          http://www.videocatalog.ru/photo/52029_11_big.jpg  http://bigfoto.in.ua/wp-content/uploads/2014/12/10495.jpg                                       

                                           C:\Users\Юля\Desktop\Конспекти 2 кл\SDC10196.JPG

2

1. Перевірка домашнього завдання.

1) Зачитати розв’язання задачі №863.

2) Зачитати відповіді до862.

2. Усні завдання.

а) Мозковий штурм

  • Додавання однакових доданків називається…( множенням).
  • Числа, які множать, називають…(множниками).
  • Число, яке дістають при множенні, називають…( добутком)

б) Гра «Так чи ні» від лисеня Шахрая.

Якщо Шахрай  вірно називає приклад з відповіддю, то ти плескаєш у долоні, а якщо ні, то кажеш :  «Шахраю, геть!»

             http://igry-dlja-devochek.com/_sf/9/64742213.png

-4 помножити на 5 дорівнює 20.Так чи ні? (Плескає в долоні)

-5 помножити на 2 дорівнює 10. Так чи ні? (Плескає в долоні)

-2 помножити на 7 дорівнює 16.Так чи ні? («Шахраю, геть!»)

-3 помножити на 9 дорівнює 19.Так чи ні? («Шахраю, геть!»)

 

Дніпро - одна з найбільших річок Європи, басейн якої розташований в межах трьох держав - Російської Федерації, Білорусі та України. Загальна природна довжина річки становить 2285 км. Довжина Дніпра в межах України за одними даними становить 1121 км; за іншими - 981 км

V. Розвиток математичних знань

- Ти успішно перебралась через річку Дніпро.

- Наступна  перешкода – Буковий ліс Карпат.

Букові  ліси Карпат - це єдиний в Україні об'єкт, віднесений до списку об'єктів природної спадщини ЮНЕСКО. У наш час це чи не єдині ліси  в Україні, які ніколи не підлягали жодним рубкам.

                       http://2.bp.blogspot.com/-HEHRlB265Os/VcTlxXHvR8I/AAAAAAAAAOo/2SmqkTNdqEk/s1600/brodude.ru_1.04.2015_SEBcVgls3zp61.jpeg https://ua.igotoworld.com/frontend/webcontent/websites/1/images/69570_800x600_foto-1.jpg

Щоб  легко було просуватись через хащі, слід виконати ряд завдань.

1. Сплести «мереживо» 5+5    … до 50.

2.Каліграфічна хвилинка (робота у зошиті) написати цифру 5 .

3. Робота з підручником.

Виконання завдань  стор. 142-143 №864,865 (усно).

- Ось і вміло ти подолала шлях через дрімучий ліс.

-Далі – гори Карпати.

3

  https://comeawayochildren.files.wordpress.com/2012/05/carpathian20view20piatra20crialui.jpg C:\Users\Юля\Desktop\Конспекти 2 кл\SDC10198.JPG

4. Розв’язати задачу.

Щоб їх перейти, слід правильно розв’язати задачу №867.

Синові – 3 роки,

Батькові - ?, в 9 р. старший

- Чи можемо ми дати відповідь на головне запитання ?

Розвязання

  1. 3*9=27 (років)

Відповідь: батькові 27 років.

Після аналізу записуємо задачу в зошит.

У Карпатських горах все ніби створено для відпочинку - вражаючий пейзаж, рельєф і клімат. А різноманітні погодні умови роблять можливим розвиток найрізноманітніших видів відпочинку.

5. А ось і галявина відпочинку. (Фізкультхвилинка)

- Молодець, гарно попрацювала. Треба і відпочити.

Шість веселих ластівок прилетіли на урок.

Перша весело літає, гарно крильцями махає.

Друга голову схилила, підняла угору крила.

Третя, швидка і завзята, стала голівкою кивати.

А четверта не вгаває, все кружляє і кружляє.

П'ята ластівка мала серед класу танцювала.

Шоста тихо крила склала і на місце стала.

http://www.youloveit.ru/uploads/gallery/main/642/youloveit_ru_dasha_puteshestvennica30.jpg

- Добре відпочила, набралася сил, бо вони тобі зараз знадобляться.

- Поглянь, що чекає  попереду? Куди  далі ти прямуєш? До Чорного моря. Але ж воно таке велике і глибоке. Як же ти його перепливеш?

4

- Що це з’явилось  на допомогу? Так, це човен. Він запрошує тебе, Дору та Черевичка на  борт, щоб там розв’язати задачу 868.

                            http://vizi-soft.com/uploads/posts/2011-08/1313947115_3zlq5kxuepp0bgk.jpeg http://afisha.orsk.ru/images/afisha/posters/o/1456468259818_14564682592762.jpg

Книга – 36 грн.

Альбом -?, у 4 р. дешевший

Розвязання

1). 36:4=9 (грн.)

Відповідь: альбом коштує 9 грн..

Одна з давніх назв Чорного моря — Скіфське море. А стародавні греки називали його Негостинним морем. Причому згодом вони ж змінили його назву на Гостинне.

6. Робота над загадкою.

Коли хочеш ти лічити,

То мене повинна вчити.

Бо коли мене не знаєш,

То нічого не пізнаєш. (Таблиця множення).

7.Поетична хвилинка.

Пригадаємо віршики про таблицю множення числа 5.

ять

плюс Пять

плюс Пять

плюс Пять

і ще плюс Пять

Якщо підрахувати,

вийде двадцять п’ять.(5*5=25)

-Сніговій над лісом віє -

Не бояться його звірі.

Пять на шість сніжинок - тридцять,

Все кружляють , наче птиці!(5*6=30)

-Голосніше, півнику, співай,

Пять на сім зі мною помножай!

Півник множити не став –

Тридцять п’ять хвилин співав! (5*7=35)

-Пропливають рибки в морі –

Пять на вісім буде сорок.

5

Малий дельфін радіє,

Бо рахувати вміє. (5*8=40)

-Черепашки хором вчать:

Пять на девять – сорок п’ять!

Будемо таблицю знати

І швиденько рахувати!(5*9=45)

-В літній сонячний деньок

Вийшли вівці на лужок.

Хто не знає із малят,

Що п’ять на десять – п’ятдесят!(5*10=50)

- А ось і замок. Але потрапити туди складно. Дора  та Черевичок  замислились, адже завдання буде не з простих. Але ж ти – дуже розумна та кмітлива дівчина. Допоможи друзям.

http://static.tvbuzer.com/images/episodes/07/078e4c6735986ef099af06054a9f754c-1232995-512-341.jpg    C:\Users\Юля\Desktop\Конспекти 2 кл\SDC10201.JPG

Виконання завдання №870(розв’язування прикладів).

- Ось і зникла остання перешкода. Перед нами казковий замок Шенборн. Подивись, яка краса навкруги. І до тебе крокує  сама королева Математика. https://life.pravda.com.ua/images/doc/c/h/chanadyjeve2-37f9f.jpg     https://previews.123rf.com/images/polkan/polkan1209/polkan120900030/15237629-illustration-of-a-queen-set-Stock-Photo.jpg      C:\Users\Юля\Desktop\Конспекти 2 кл\SDC10203.JPG                     

VІ. Підсумок уроку

 -Ось і завершилася подорож просторами рідної Батьківщини.

Королева Математика і я щиро вдячні за наполегливість, старанність у роботі і за те, що ти не злякалась чародія і визволила разом з Дорою та Черевичком королеву із полону.

А поки королева знаходилася у полоні,  вона підготувала цікаві задачки:

  • Дора каже Черевичку: « Друже,бачу, ти поправивсь дуже»…

         Черевичок згодився «Угу». І подибав на вагу.

         Став Черевичок  двома ногами і затяг 5 кілограмів.

  • Ого-го,- гукнув,- ану, стану тільки на одну…

Ну, так, Ксеніє, скажи, скільки зараз важить Черевичок?

6

Відповідь: 5 кг

  • Росло дві липи. На кожній липі по 4 гілці, на кожній гілці по 4 груші. Скільки груш росло на деревах?

Відповідь: 0

-Ксюшо, що тобі найбільше сподобалося сьогодні на уроці?

VІІ. Домашнє завдання  стор.144 872, №873 (з інструктажем).

 І в знак вдячності прийміть від королеви Математики подарунок - спільну аплікацію на пам'ять.

C:\Users\Юля\Desktop\Конспекти 2 кл\SDC10205.JPG

 

                                  C:\Users\Юля\Desktop\Конспекти 2 кл\SDC10208.JPG

 

                                                                                      C:\Users\Юля\Desktop\Конспекти 2 кл\SDC10210.JPG

 

 

7

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
15 червня 2018
Переглядів
1466
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку