Урок - подорож з теми: "Множення натуральних чисел"

Про матеріал

Важливим завданням вчителя є виявлення і розвиток здібностей і навчальних можливостей кожного учня. Цього можна досягти впровадженням різних форм навчання. Однією з таких форм є нетрадиційні уроки, які активізують діяльність учнів, зацікавлюють їх, розвивають здібності і нахили, самостійність у діях і мисленні, сприяють розвитку творчості, виявленню індивідуальних особливостей. Саме тому я пропоную один із таких уроків, який може бути використаний для роботи з учнями у 5 класі.

Перегляд файлу

СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА №73

 

 

 

 

Безимени-2.jpg 

 

 

 

  

 

 

 

   

 

 

  Кондрин Л. П.,

вчитель математики

СЗШ №73 міста Львова,

спеціаліст вищої категорії,

старший вчитель

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок – подорож у п’ятому класі.

 

Мета:  Формувати в учнів навички розв'язування вправ з даної теми; розвивати увагу, 

  кмітливість, логічне мислення, самостійність учнів; виховувати почуття доброти,

  співчуття, бажання прийти на допомогу.

 

ХІД УРОКУ

І сувора, й солов'їна

Математика-країна.

Праця тут іде завзята,

Вмій лиш спритно рахувати.

Учитель: Сьогодні ми вирушимо в гості до Осені. А де ж вона живе?

                 Щоб дати відповідь на це запитання, треба знайти значення

                 виразу, що записаний на дошці, і поставити у відповідність

                результатам дій букву з таблиці.

  1. 50655-50649 = 6
  2. 4
  3. 4272 + 246 = 4518
  4. 4518 + 4518 = 9036.

        

 

 

 

 

 

 

Л

І

С

У

!

6

4518

4272

50655

9036

( Відповідь. У лісі! )

Учитель: А щоб Лісовичок, який живе у чарівному лісі, дозволив нам іти стежинкою,

                   потрібно розв'язати такі рівняння:

 

  1) y : 6 = 24           2)              3) ( x – 3 ) : 4 = 6

    y =                  x = 34 : 17                 

     y = 144                     x = 2                           x – 3 = 24

                                                                          x = 24 + 3

                                                                                      x = 27

 

Лісовичок: А ще дайте відповіді на такі запитання:

 

  1. Як називаються компоненти дій при множенні?
  2. Як знайти невідомий множник?
  3. Що називають добутком числа а на натуральне число в, яке не дорівнює 1?
  4. Якщо один із двох множників дорівнює 1, то чому дорівнює добуток?
  5. Коли добуток дорівнює 0?
  6. Який закон множення ви знаєте?

 

Учитель: Зверніть увагу – в небі зграя птахів. На яку цифру схоже схематичне зображення

                      пташки? Правильно, на цифру 3.        

 

Каліграфічна хвилинка: Запишіть у зошитах рядок цифри 3.

А щоб краще написати зробимо фізхвилинку. (Ми писали, ми трудились, наші    пальчики стомились. А щоб краще написати, треба пальці розім’яти. Раз, два, три.)

 

 Логічна хвилинка: Зліва від знака рівності у виразі 3 3 3 3 3 =33

 між цифрами поставте знаки арифметичних дій, щоб  утворена рівність була правильною.

                                (Відповідь.

 

Учитель: З цим завданням впорались. А куди йти далі? Може струмок нам підкажу?

 

Струмок: Щоб перейти через мене, знайдіть числа, яких не вистачає в ланцюгу

                    обчислень, і побудуйте місток.

   .15             +2год    :6    -54с                            

8хв         а        в      с         d

 

 (Відповідь. а =120хв., в=240хв., с=40хв., d=2346с.)

 

 

Учитель: Ми прийшли на галявину «Усної лічби». На галявині

Залишилися грибочки, що їх  приготувала білочка до        зими. Знайдемо їх та віддамо білочці. Може, дорогу до Осені покаже!?

 

 

 

 

                

 

 

 

 

Білочка: Дякую за допомогу. Ідіть до того дуба, він

                 допоможе Осінь знайти. На дубі

      залишилися листочки, які треба полічити.

  1.                   

 

               ( Відповідь. 1) 1300; 2) 480; 3) 236000.)                                                     

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

     

 

Учитель: Що за кумедний Зайчик нам зустрівся?

Зайчик: Вам слід полічити від 1 до 7, називаючи геометричні гури, з яких я складений.

                Тоді вже напевно зустрінете Осінь.

Осінь: Добрий день, дітки! Дякую, що прийшли до мене в гості. Знаю, що ви подолали всі

перешкоди, які вам траплялися на шляху до мене. За це я вас пригощаю своїми дарами! (Дає дітям тацю з фруктами). Завжди будьте наполегливими, сумлінними, уважними!

               

             Успіхів вам! До зустрічі у наступному році!

Учитель: Домашнім завданням буде скласти казку про множення  натуральних чисел.

 

 

 

  1. Мерзляк А. Г. Полонський В. Б. Якір М.С.  Математика : 5 клас: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів – Харків «Гімназія», 2005.
  2. Вихор Світлана.  Нетрадиційні уроки математики. 5-6 класи. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2005.
  3. Вихор Світлана.  Самостійні і контрольні роботи. Математика, 5 клас. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2006.
  4. Соколовська І.  Я готуюсь до уроку математики: 5 кл. – К.: Редакція загально- педагогічних газет, 2004.
  5. Мерзляк А. Г.  Збірник задач і завдань для тематичного оцінювання з математики для 5 класу. – Харків: Гімназія, 2004.
  6. Газета «Математика» , №31-32, серпень 2005.

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

1

 

doc
Додано
9 березня 2018
Переглядів
837
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку