Урок - телеміст з англійської мови на тему "Охорона навколишнього середовища" для учнів 11 класу

Про матеріал
Цілі уроку: використовуючи взаємодіюче навчання, а саме рольову гру, пересвідчитись, як учні засвоїли матеріал про глобальні екологічні проблеми; формувати в учнів цілісне уявлення про Землю як єдину систему з багатьма складними взаємодіями між літосферою, атмосферою, гідросферою, біосферою; між людьми, їх господарством, різними соціальними утвореннями, що взаємодіють між собою; практикувати в усних монологічних висловлюваннях за темою; розвивати логічне мислення, вміння аналізувати та робити висновки, самостійно оволодівати знаннями, користуючись різними джерелами інформації; сприяти вихованню екологічної культури, раціонального ставлення до природи, гуманного відношення до оточуючого середовища, розуміння потреби захисту природного довкілля на місцевому, регіональному, національному та міжнародному рівнях. Тип уроку: рольова гра (телеміст Україна – Велика Британія). Обладнання: картки України та Великої Британії, плакати, фото експозиція, вислови.
Перегляд файлу

Цілі уроку: використовуючи   взаємодіюче   навчання,  а   саме  рольову  гру,     

                     пересвідчитись,   як   учні   засвоїли    матеріал     про    глобальні

                     екологічні  проблеми;  формувати  в  учнів  цілісне  уявлення про

                     Землю як єдину систему з багатьма  складними  взаємодіями  між

                     літосферою, атмосферою, гідросферою, біосферою; між  людьми,

                     їх   господарством,    різними    соціальними    утвореннями,    що

                     взаємодіють   між  собою;  практикувати   в  усних  монологічних

                     висловлюваннях за темою;  розвивати  логічне  мислення, вміння

                     аналізувати    та    робити    висновки,    самостійно    оволодівати

                     знаннями, користуючись різними джерелами інформації; сприяти

                     вихованню  екологічної   культури,  раціонального  ставлення  до

                     природи,   гуманного   відношення   до  оточуючого  середовища,

                     розуміння  потреби  захисту  природного  довкілля на місцевому,

                     регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Тип уроку: рольова гра (телеміст Україна – Велика Британія).

Обладнання: картки України та Великої Британії, плакати, фото експозиція,

                        вислови.

 Вислови:

                  Жорстокість і  неуцтво не  думають про  майбутнє. М.Реріх

                  Схаменіться,  будьте  люди, бо лихо вам буде. Т. Шевченко

                  Перемогти труднощі можна лише тоді, коли про них знаєш.

                                                                                                    Л. Гумільов

                  Те, що ми робимо для себе, вмирає разом з нами. Те, що ми

                  робимо для інших, залишається навіки. А. Пайн

Хід уроку

  1. Виростеш ти син, вирушиш в дорогу,

Виростуть з тобою приспані тривоги.

Що візьмеш з собою у світи, мій синку,

Ліс, травичку, річку,

Море, степ широкий.

Край вишневий, сонце,

Голубий світанок,

Плодовиту землю

Чи туманний ранок.

Поважай, мій сину, ти свою родину,

Не зрікайсь ніколи,

Сину, України.

Поможи, чим зможеш,

Серцем і рукою,

Відведи від неї,

Всі жахливі болі.

 

  1. Remember, planet, you are great

Not in the field of battles past.

But in the green fields full of wheat

And forests, gardens, free of dust

I love you deeply, dear land,

Your hills and rivers, sand on strand

Your songs and verses, lakes and seas

Your beasts and fish, birds in the trees

Your sunrise in a splendid sight,

Which gives me always such delight.

 

  1.   Дівчинка-Земля. Я – Земля. Я – колиска людства. 5 млрд. років існую в сонячній системі. Мої багатства – степи, моря, води річок, озер, ліси, повітря. Ти, людино, живеш у моєму домі. Я тебе породила, я тебе охороняю, бережу, годую, одягаю, забезпечую необхідною сировиною для розвитку економіки і господарства, створюю необхідні умови для твого життя, людино. Я довірила тобі, людино, свої багатства, ти проникла в морські глибини, в товщу землі, піднеслася в космос. Ти змінила моє обличчя до такої міри, що я не пам’ятаю, якою я була.

 

  1. Фотокореспондент.I am Alex Bondar. I am a correspondent and my camera     

             is always with me everywhere. I notice not only the beauty of our nature, but I found so much destruction of the environment that I set out to save it.

               You can see some photos made on huge fires in places of oil output and in gas main. This one is from great accident on gas main in Poltava region. They fought with the fire for five days. When I was in Chornobyl in April I was shocked by deserted houses and neglected gardens in the villages, where nobody lived. We are to blame for destroying soils as a result of using chemicals. I was a witness of a Green Peace protest against air pollution coursed by cars bad breath. The people wore gas masks and went out to the busiest streets of Liverpool to draw government/s attention to this problem.

  Last year I was in the Carpathians just in time when there were landslides after heavy rains. The trees are cut down today in causes a disaster. More than that waste pollutes land.

  The ecological catastrophe in the world leads to unfortunate results. A lot of children with incurable diseases are born every year. Do we have a right to make future generations unhealthy?

 

  1.   Виступ вчителя. Today   we  have  invited  some  specialist  who  are  closely

             connected with  the  environmental  protection  and  greatly  concerned  to

              discuss this problem. They work much solving this problem.

Let me introduce them.

  1. The minister of energy of Ukraine.
  2. The minister of energy of Great Britain.
  3. The journalist of Ukraine.
  4. The journalist of Great Britain.
  5. The activist of “Green Peace”.
  6. The director of Chornobil AES.
  7. The manadjer of machinebuilding plan of Great Britain.       
  8. The president of metallurgical plan of Ukraine.
  9. The president of air company.
  10.         The representative of Ukraine railroad.
  11.         The minister of ecology of Ukraine.
  12.         The scientist of ecology of Great Britain.
  13.         The doctor of ecology.

We have an unusual lesson. Today we have TV-bridge Ukraine - Great Britain. We shall speak about the environmental protection on plans:

  1. The energy and the problem of pollution surrounding environment.
  2. Chоrnobyl/s problems.
  3. Mashinebuilding, transport and the problems of pollution of air.
  4. The problems, which challenge acid rains and smog.
  5. The problems of remaking materials.

Let/s begin our TV-bridge.

 

  1.   The minister of energy of Great Britain:

People all over the world are worried about what is happening to the environment because of modern industry. Newspapers and magazines write about air pollution, water and soil pollution. Fish dies in the seas, lakes and rivers, forest trees die too. Much of dangerous waste goes into the air and is carried for long distances. Our planet is in danger, and actually there are a lot of problems connected with the environment and we must do everything possible to save the nature and to make our rivers and air clean. What do you attitude to the pollution?

  

  1.   Журналіст України.

Наша країна в безпеці, існують багато проблем по забрудненню навколишнього середовища, обох країн, але не тільки країн, ф й планети в цілому. Як ви ставитесь до цієї проблеми, та як знаходите вирішення найжахливішої ситуацію, щоб спасти планету.

  1.   Міністр енергетики України.

             Екологічні проблеми турбують не  тільки  людей Великобританії, а й

 України, та й всієї планети в цілому. Я радий, що присутній на телемосту, але я хочу розмову почати з нашої країни, а особливо з енергетики.

Енергетика – основа розвитку господарства. Вона забезпечує технологічні процеси в промисловості, дає тепло і світло людям. Енергетика охоплює паливну промисловість та електроенергетику. За статистичними даними зараз видобувається 11 млн.485тис. т умовного палива, а саме нафти, газу, вугілля, ядерної сировини. Електроенергію дають ТЕС, ГЕС, АЕС та інші нетрадиційні станції. Якби не ми, то людина не мала б нічого.

 

  1.   Журналіст. А за моїми даними енергетика забруднює оточуюче середовище. Після спалювання вугілля залишається багато шлаку, золи, сажі, в повітря потрапляють оксиди сірки та азоту, терикони пустих порід і відпрацьовані кар’єри лише в Донбасі займають площу 50 тис. га. Що ви робите, щоб зменшити тиск на землю?

 

  1.  Міністр енергетики. Для зменшення шкоди від забруднень вугілля очищають від сполук сірки перед його спалюванням у топках ТЕС, вловлюють з диму ТЕС оксиди різних елементів за допомогою фільтрів, установок типу „Циклон”. А від утилізації пустих порід людина має будівельні матеріали. Нам цікаво було б послухати, як цю проблему розв’язують у Великій Британії.

 

  1.  Журналіст. Humans have been polluting the atmosphere for hundred of years. Most of this air pollution is the result of some form of combustion. Nearly all the electric power stations in GB burn coal and oil. What does the British government do to lessen their waste into the air?

 

  1. Міністр енергетики Великої Британії. When we burn coal and oil for energy we course pollution. But little by little we are getting more energy from the wind. The new wind electric power stations are being built all around the country. British climate helps us.

 

  1. Журналіст. It/s interesting to know about underground pumped power station. It/s really the wonder of the modern world.

 

  1. Міністр GB. The underground pumped power station is the largest in Europe and it/s used to produce electricity pumping water between two lakes. It/s in the heart of the Welsh mountain. It uses neither oil nor coal, but the water of a large mountain lake. We use the alternative sources of power, such as nuclear. Nuclear power generation helps to reduce acid rains and combat global warming.

 

         Проблеми Чорнобиля

 

  1. Учитель географії. В Україні є також альтернативні види енергії, та використовують їх ще мало. Атомні електростанції виробляють електроенергію і в нашій країні. У в пам’яті кожного українця Чорнобиль асоціюється з трагедією, яка сталася багато років тому, проте її відгомін відчувається і нині.
  2. Директор Чорнобильської АЕС. Це трагедія не регіонального, не національного, а глобального масштабу. В результаті катастрофи вже загинуло понад 70 тис. осіб зі 100 тисяч, які брали участь у ліквідації аварії. Колективна доза опромінення сьогодні становить 70 млн людино-бер. Тільки в момент аварії сильним радіоактивним забрудненням уражено 5 млн га території України, забруднено 1,5 млн га лісів. Понад 15 тис. осіб мешкають в умовах забруднення, яке перевищує 45 кюрі на 1 км. У водах Дніпра, Прип/яті накопичились цезій, стронцій, плутоній. А в Київському водосховищі назбиралося вже більше 60 млн тонн радіоактивного мулу (понад 2 тис. Кюрі Цезію-137).

 

  1.  Журналіст. Якої шкоди завдають довкіллю тимчасові могильники навколо АЕС та саркофаг над четвертим енергоблоком?

 

  1. Директор АЕС. Відпрацьовані елементи, твели, зберігаються на території АЕС спочатку в басейнах з водою, а потім перевозяться до тимчасового могильника. Надійних методів зберігання радіоактивних відходів не існує. Радіацію не можливо якось зупинити, „вимкнути” чи знищити. Приміщення потрібно вентилювати сотні років, бо за рахунок виділення тепла з відходів контейнери нагріваються до 2000С і можуть потріскатись. Всі ці сховища треба надійно охороняти, щоб виключити проникнення в них сторонніх людей чи зловмисників.

 

  1. Журналіст. Через 25-30 років експлуатації все обладнання АЕС, апаратура, приміщення, транспортні засоби стають настільки радіоактивними, що їх потрібно демонтувати і захоронити на сотні років. Як розв’язується ця проблема?

 

  1. Директор. На сьогодні в Україні вже постало це питання. Першою досягне 25-річного віку Рівненська АЕС через вісім років. Для подовження працездатності станції, а не для захоронення її потрібні кошти. Міністерство атомної енергетики пропонує розпочати заощадження коштів на реконструкцію станції вже зараз. Вчені працюють над новими технологіями щодо реконструкції атомних станцій.

 

21. Активісти руху „Зелена планета” (декламують вірш Л. Костенко)

 

   Ми атомні заложники прогресу,

   Вже в нас нема ні лісу, ні небес.

   Так і живем від стресу і до стресу,

   Абетку смерті маємо – АЕС.

 

   Якщо ти віриш у майбутнє,

   В його прийдешність, у життя,

   Дзвони у дзвони, кричи людям,

   Бо більш не буде вороття.

 

   Малюнок дитя малює,

   Фарби бере лише чорні.

   Люди, невже так буде?

   Люди, невже так можна?

 

   Загиділи ліси і землю занедбали,

   Поставили АЕС в верхів’ях трьох річок.

   То хто ви є – злочинці, канібали?!

   Ударив чорний дзвін. І досить балачок.

Звучить пісня В. Цоя „Звезла по имени Сонце”.

 

Машинобудування, транспорт та проблеми забруднення повітря

 

22. Учитель географії.  75%   забруднення    повітря    викликано    викидами

             автомобілів. Ми звертаємось до представників Великої Британії з питанням: „Як ці проблеми розв’язуються в їхній країні?”

 

23. Журналіст. Everybody knows that Britain is one of the most developed industrial countries in the world. The main industries are ship-building, electronic and chemical industries, electric engineering. Is machine-building developed in GB?

 

24. Менеджер машинобудівного заводу. One of the main industries in GB is machine-building. Major products include machine tools, agriculture tractors, construction mining equipment and different cars. Britain is an important manufacturer and exporter of motor related components and equipment, chemical and office equipment.

 

25. Журналіст. Automobile transport is the main in British streets. What cars does Britain produce?

 

26. Менеджер. Today we produce many leading export automobiles. They are Rolls-Royce, Rover and Jaguar.

 

27. Журналіст. 75% of air pollution is made by cars. That cause smog. What do engineers, designers, scientists do to lessen the wastes of cars/bad breath?

 

28. Менеджер. Scientists are trying to invent cars that pollute air less. Farmers use fuel made of soybean in their tractors and you can see electric minivans in British streets. The government established a program of making cars that pollute air less. Also our designers continue to work on cars that will use gasoline as well. In addition our government has established laws to reduce or ban the usage of leaded gasoline which is very toxic.

 

Проблеми, що викликають кислотні дощі та смог

 

29. Учитель англійської мови. Our world is worried by the problem of smog, greenhouse effect and acid rains.

 

30. Учитель географії. Проблеми смогу та кислотних дощів торкаються і України. З цього приводу висловиться президент металургійного концерну.

 

31. Президент металургійного концерну. Проблеми смогу, кислотних дощів та парникового ефекту хвилюють і Україну. Адже всі ці поняття пов’язані з діяльністю людини, а саме з дією вуглекислого газу на атмосферу. В результаті спалювання палива для побутових потреб утворюється 36% СО2, в промисловості – 32%, від транспорту – 32%. Якщо цей газ не виходить за межі атмосфери, то нігріте повітря призводить до розтавання льодовиків і рівень води підвищується. Вчені вважають, що парниковий ефект – це не тільки дія вуглекислого газу, а й метану, закису азоту, фреонів, вміст яких в атмосфері зростає.

 

32. Журналіст. Mass media reports that in some ways Britain is less polluted country than it was 30 years ago: Coal burning is strictly controlled in areas like London, which no longer suffers from the poisonous smog. English people will remember forever the smog of 1952 when 4 thousand people died. What is the situation today?

 

33. Учений-еколог. Every year the population of GB increases. That is why the negative influence to nature increases too. There are a lot of plants and factories in London. The products of their activity pollute the environment. More and more cars and trucks add their bad breath to the air and water. London suffers from smog. Scientists are looking for ways to make factories and cars run cleaner. But despite these efforts various serious threats to the environment remain: acid rain caused partly by sulfate emission from power station, the rise the number of cars and lorries on the roads, the pollution of the sea, the destruction of old buildings.

 

34. Журналіст. You/ve told about increasing the number of cars in London streets. But what has been done to avoid smog?

 

35. Еколог. Trees can help, because they absorb carbon dioxide. The past decade hat seen double the area of the green belts around English cities. The government will continue to encourage tree planting. Britain/s air will improve due to reducing carbon monoxide for all new cars, controlling smoke from heavy diesels, extending monitoring of air pollution.

 

36. Журналіст. А де спостерігається смог в Україні? Чи дійсно до нього причетні великі міста?

 

37. Президент металургійного концерну. Накопичення у повітрі вуглеводнів, пилу, сажі та великої кількості озону, що виникає від розпаду двоокису азоту в повітрі, спостерігається синюватий прозорий туман, що неприємно пахне, подразнює очі, горло, спричиняє задуху, бронхіальну астму, емфізему легенів. Буває чорний і білий смог. На утворення чорного смогу впливає робота металургійних підприємств та котелень. А білий смог виникає від загазованості міст автомобільним транспортом.

 

38. Журналіст. А правда, що смог спостерігався в Московському концертному залі, де був спектакль „Норд-Ост”? щоб знешкодити дії терористів, був застосований газ, який призвів до утворення білого смогу, смерті та захворювання людей.

 

39. Президент металургійного концерну. На жаль, це правда. Росія – наша сусідка, і серед заручників того злощасного дня були і наші співвітчизники. Загазованість приміщення дійсно нагадувала смог, і це призвело до негативних наслідків.

 

40. Журналіст. А як в Україні розв’язуються проблеми смогу, теплового ефекту, кислотних дощів?

 

41. Президент металургійного концерну.. Обов’язкове дотримання санітарних норм викидання шкідливих газів у атмосферу, використання фільтрів-очисників на трубах заводів, котелень. У нас є нові технології, але існує проблема фінансового характеру

 

42. Учитель англійської мови. The president of “British Airlines” tells us about solving the problem of air pollution by airliners.

 

43. Президент авіакомпанії. Traveling by air was widely used in Britain at the beginning of the 20th century. Now it provides comfortable and well- equipped airliners. We do passenger transportation between different countries and continents. Traveling by air is the most convenient and the fastest.

 

44.  Журналіст. Everybody agrees that traveling by airplanes is comfortable and fast. But their pollution is harmful for our environment. You know that only one 8-hours flight of modern jumbo jet needs about 70 tons of carbone dioxide and other toxic gases into the atmosphere. What do you think you must do to reduce quantity of harmful elements into the atmosphere?

 

45. Президент авіакомпанії. In our country there is a government programme of a strict control over air pollution. It should be said that our company uses airliners equipped by special filters. The problem that we have is roaring of airplanes. To reduce it we build airports far from cities. Round the airports we build sound – absorbing walls that defend people from engines roaring.

 

46. Журналіст. Does the “Green Peace” protest against the building of new airports because it takes big areas of woods and parks?

 

47. Президент авіакомпанії. We really cut down forests for building new airports doing harm to the nature. But we plant new trees instead of cut ones.

 

48. Представник „Укрзалізниці”.  Найменше   серед   транспортних   засобів

       забруднює оточуюче середовище залізниця. Тому я запрошую переміщатись на великі відстані швидкісними потягами, які з’єднують великі міста (показує на карті напрямки Київ-Дніпропетровськ, Київ-Харків і т.д.).

 

Утилізація сміття та проблеми переробки відходів

 

49. Учитель географії. Людина не тільки бере від природи все, що потребує,   а й повертає величезну кількість не перероблених речовин. Однією з найактуальніших проблем сьогодення є утилізація. Ми звертаємось до представників Великої Британії, щоб вони поділились досвідом розв’язання цієї проблеми у їхній країні.

 

50. Журналіст. One more problem to discuss is trash recycling. How is this problem solved in GB?

 

51. Учений-еколог. In 1999 each person in GB threw away about 4 pounds of                                    trash daily, some companies have started to use less packaging. In these ways we/ve begun making less trash. Everyone should look at what he /she throws away and tries to throw less.

 

             I/ve got a poster that shows what new products are made of recycled trash. You can see there clocks, newspapers, glasses, rubber tires. We call to buy only recycled and recyclable things.

 

52. Міністр екології України. Збільшення кількості жителів у містах породжує проблеми здоров/я людей. У найбільш заселених регіонах більше розвинуті галузі промисловості, тому там зростає кількість відходів, люди найчастіше мають хвороби, пов’язані з органами дихання, кровотворення, алергію через брак кисню і велику кількість вуглекислого газу в атмосфері.

 

53. Журналіст. Із різних джерел інформації відомо, що більшість країн Європи відмовились від використання пластика та виробів із нього, бо він майже не перегниває в землі. Яка ситуація з цим у нашій країні?

 

54. Міністр екології. На жаль, утилізація відходів у нашій країні на низькому рівні. У Дніпропетровській області збираємося відкрити перший переробний завод.

 

55. Журналіст. Мабуть, нам потрібні новітні технології з переробки сміття. Можливо, запозичимо щось у інших країн?

 

56. Міністр екології. У нас є власні розробки, не вистачає коштів на втілення їх у життя.

 

57. Лікар-еколог (показує екологічний атлас). Ми говоримо про масштабні проблеми. А чи знаєте ви про екологічний стан вашого власного дому? Концентрація чадного газу і двоокису азоту за час горіння газової плити при закритому вікні значно зростає. Серед алергенів у кімнаті є хімічні речовини: лаки, фарби, клеї. Вони виділяють леткі речовини, що є причиною захворювань дихальних шляхів, бронхіту, астми. Що ж робити? Я раджу розводити кімнатні рослини, які поглинають шкідливі речовини з повітря. І гарно, і затишно, і чисто.

 

58. Журналіст. Які у вас є дані щодо захворюваності населення?

 

59. Лікар-еколог. Складені спеціальні атласи, де виділені хвороби дітей. Зверніть увагу... (Показує розкритий атлас.) ... на збільшення захворюваності щитовидної залози, цукрового діабету, кровотворних органів, нервової системи, органів травлення і дихання.

 

60. The scientist of ecology of Great Britain. I suppose London is the district. The streets are filler with transport, which rares. It is difficult to breathe, because of the smog and exhausted gases. People often have headache. And of course mines, which pollute the air and water. But now the mines are mostly closed. The streets and houses are washed with powder and water and ecological situation in London is improving. Our guests proved that our planet is ill and it is necessary to take measures. What can we do to live healthy in a healthy world?

  1. Plants, gardens, orchards, future forest.

  2. Keep the water and air and land clean.

  3. Be a friend of fish. Not to throw rubbish into their homes.

  4. When we hike, we must leave the place clean.

  5. Be friends of birds, plant trees to create homes for birds.

  6. Not drink unboiled water.

  7. Not to throw plastic battles, paper in the forest.

  8. Not to turn on the radio and TV loudly.

  9. Buy products playing attention to the bar code.

  10. Make power station clear.

  11. I urn rubbish into energy.

  12. Use fewer chemicals in food products.

  13. Design, build and use solar, wave wind power stations.

  14. Save paper and wood.

  15. Use public transport.

  16. Not to leave electric lights, TV if you are not using then.

  17. Buy fresh food, that doesn’t need much packing.

  18. Buy fruits and vegetables from farmers, who doesn’t use

                         chemicals.

           19. Save as much water as possible.

 

61. Активіст руху „Зелена планета” України.

 Любить природу рідну,

 Завжди милуйтесь нею,

 Ранковими світанками,

 Вечірньою зорею.

 Любить дерева голі,

 Любить дерева в шатах.

 Вони, ніби колиска,

 Неначе рідна хата.

 

62. The activities men “Green Peace” of Great Britain.

            Walking along felling free

 Felling the Earth here with me

 And I love her and she loves me

 I hug the Earth and Earth hugs me

 She is our friend

 We/d like to be together forever

 The Earth is a garden

 It/s a beautiful place

 For all living creatures

 For all the human race

 Helping Mother Earth

 We can peacefully roam

 We all desire a place

 We can call our home

   Food is a treasure from the soil and the sea?

   Clean, fresh air from the plants and the trees.

   The warmth of the sun giving life each day.

   And we would like to thank you, Mother Earth.

   We like to see you dressed in green and blue.

    I want to be by you.

 

63. We are the earth through the plants and animals that nourish us. We are the rains and  the  oceans that flow through our veins. We are the breath of the forests.

 

64. Love it. Its peace will flow into you as sunshine flows into trees. The wind will blow its freshness into you.

 

65. Save our wild flowers. Admire blue-bells, wild daffodils and snowdrops.

 

Співають пісню „Как прекрасен этот мир”.

 

III. Підсумок уроку.

 

Teacher:

         Ecological problems worry not only countries, governments, but everybody

         of us.   Only together we can change the world for better.   It/s true that you

         should think global and act local.

    

 

 

 

 

             

 

doc
До підручника
Англійська мова (10-й рік навчання, рівень стандарту) 11 клас (Карпюк О.Д.)
Додано
4 червня 2020
Переглядів
905
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку