Позакласне читання в малокомплектній школі. У конспекті розміщені вікторини: загадки, кросворди, завдання на уважність, декорації до казок, розвиваючі пазли.
Урок - вікторина
(позакласне читання в малокомплектній школі)
Тема: Улюблені казки
Мета: Підтримувати інтерес дітей до казок, активізувати читацьку пам’ять, пробуджувати бажання читати казки самостійно, розвивати спостережливість, уявлення, діалогічне і монологічне мовлення, вміння відтворювати зміст прочитаного з опорою на ілюстрацію, викликати бажання творити добро, виховувати бережливе ставлення до книжки.
Обладнання: Виставка книжок «Мої дитячі казки», українські народні казки в таблицях «Навчальна книга – Богдан, Тернопіль», дитячі малюнки та аплікації казкових героїв, музичний запис, пазли, кросворд, роз даткові малюнки із відомих казок та мультфільмів, картинки декорації до казки.
Підготовча робота до уроку
Хід уроку
Казка – це диво, вона дає нам привід для роздумів, повчає, приносить багато радості. Казки – найпопулярніші в народі твори.
Представляємо наші команди
«Казкознавці» девіз: Ми казки всі знаємо,
Завжди перемагаємо.
«Казколюби» девіз : Любимо усі казки,
Змагатимемось залюбки.
Вчитель: Сьогодні ми казку сюди запросили
Щоб бачити казку, слухати гуртом.
Казка: Вітаю вас, дорослі і малі,
Від всіх казок низенький вам уклін.
Я – казка мудра, хочу вам сказати,
Що кожен з вас мене повинен знати.
Бо, кажуть, казка вчить на світі жити,
Та правду й волю завжди боронити.
Я, друзі, казка добра і чарівна.
Мене ви знаєте і любите мабуть.
Запрошую я вас в веселі мандри.
Стежинками моїми походіть,
Казкових друзів ви на них зустріньте.
ІІІ. Проведення вікторини.
|
Р |
І |
П |
К |
А |
||||||||
Р |
У |
К |
А |
В |
И |
Ч |
К |
А |
|
||||
|
К |
О |
З |
А |
Д |
Е |
Р |
Е |
З |
А |
|||
|
К |
О |
Л |
О |
Б |
О |
К |
|
|||||
К |
У |
Р |
О |
Ч |
К |
А |
Р |
Я |
Б |
А |
|
||
Борошно – Колобок Рукавичка - Рукавичка
Пір’я – Кривенька качечка Глечик – Лисичка і Журавель
Булава – Котигорошко Сітка – Золота рибка
Туфелька – Попелюшка Дзеркальце – Спляча красуня
«Казколюби» складають з пазлів казочку «Пан Коцький».
Знайти і прочитати в таблиці назви героїв казок.
З |
А |
К |
Ч |
И |
Л |
А |
Б |
Ц |
Й |
А |
И |
С |
А |
Б |
Й |
А |
Ч |
В |
Е |
І |
Д |
Ь |
І |
Р |
И |
К |
Д |
М |
О |
З |
М |
І |
В |
Д |
І |
Д |
Х |
О |
К |
А |
Н |
М |
И |
О |
К |
Т |
К |
І |
О |
К |
Ш |
О |
Ш |
И |
І |
В |
А |
Н |
А |
Р |
О |
Г |
Т |
Дід, Баба, Кіт, Лисичка, Ведмідь, Змій, Іванко, Царівна, Миша, Котигорошко, Ох.
Кощій – Безсмертний Заєць - Хвалько
Спляча – Красуня Хлопчик - Мізинчик
Баба – Яга Курочка - Ряба
Гуси – Лебеді Лікар – Айболить
Сивка - Бурка Василиса – Премудра
Командам роздаються картинки – декорації до казки:
«Казкознавці» - Три Ведмеді «Казколюби» - Троє Поросят
Команди читають вірш – казку, а потім розіграють з ролями і наклеюють багаторазові наліпки з персонажами на картинку – декорацію.
ІV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
Вчитель.
Забута казка – це золоте намисто, що впало на морське дно – кажуть старі люди.
Казки – це провідники добра і милосердя, це дитинство людства і його мудрість.
Діти співають пісню «А ми любимо читати».
1