Учні 5 класу – це маленькі діти, які швидко втомлюються від «сухих» цифр. Гратися з учнями треба не тільки в дома, позаурочний час, але й на уроках. Такі уроки покращують гнучкість мислення дітей і розвивають у них такі риси характеру, як наполегливість та сила волі. Саме такі якості і треба розвинути у дитини, щоб він полюбив в школі математику
ТЕМА: Додавання і віднімання десяткових дробів. Розвязання вправ.
МЕТА: Закріплення навичок додавання і віднімання десяткових дробів, уміння формулювати, обґрунтовувати і застосовувати правило додавання і віднімання десяткових дробів; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, вміння працювати за алгоритмом; виховувати працьовитість, вміння обґрунтовувати свою думку.
Тип уроку: комбінований
ОБЛАДНАННЯ:__підручник математика-5 Мерзляк, картки з завданням
ХІД УРОКУ:
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.
Клас розбитий на групи по 4 учня. Кожна група отримує завдання на картках: розв’язати приклади і відповіді розставити в порядку зростання.
І група:
30,48+120,1 0,035+0,108
29,01-7,9 133,2-81,9
о |
с |
л |
н |
51,3 |
0,143 |
21,11 |
150,58 |
ІІ група
81,05-7,9
8-6,017
5,66+10,495
3,28+4,16
0,354+3,0046
ф |
ж |
р |
и |
а |
73,15 |
1,983 |
7.44 |
3,3586 |
16,155 |
ІІІ група:
28,15-15,09
5,41+4,9
17,29-4,9
0,982+11,42
Відповіді розставити в порядку зростання
т |
р |
к |
і |
13,06 |
12,39 |
10,31 |
12,402 |
ІV група:
24,807-14,5
8,7-7,95
2,4+0,66
6-0,345
Відповіді розставити в порядку зростання
о |
б |
б |
р |
3,06 |
0,75 |
5,655 |
10,307 |
V група:
0,012-0,0089
28,6-3,33
12,32-8,7
4,302+0,768
0,084+0,0095
7,9+0,537
12-0,037
43+31,17
Відповіді розставити в порядку зростання
л |
к |
и |
р |
о |
д |
к |
о |
74,17 |
0,031 |
25,27 |
0,0935 |
3,62 |
11,963 |
5,07 |
8,437 |
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів.
Розгадати чарівні квадрати
І група ІІ група
ІІІ група ІV група
V. Підсумки уроку.
Оцінювання знань учнів: виставлення оцінок.
VI. Домашнє завдання.
№ 883
№884