Урок -інтеграція української мови і ЯДС .Тема:"Слово.Значення слова.Наш клас.Ефективне спілкування".

Про матеріал

Конспект уроку -інтеграції української мови і ЯДС.Тема "Слово.Значення слова.Наш клас.Ефективне спілкування"

Перегляд файлу

Інтегрований української мови та я досліджую світ. 3клас.

Тема. Узагальнення знань по темі “Слово. Значення слова. Наш клас. Ефективне спілкування”

Мета: формування предметних і ключових компетентностей (спілкування рідною мовою, уміння вчитися впродовж життя, формувати громадянську та соціальну компетентність)уміння влучно добирати слова відповідно до мовленнєвих ситуацій; збагачувати словниковий запас учнів; співпрацювати в групах, виховувати людські чесноти; розвиток уваги, мислення ,мовлення, творчої уяви, спостереження за лексичним значенням слова, бажання досліджувати мову і мовлення

Учні: взаємодіють усно; досліджують слова; висловлюють думки;  самостійно складають текст; створюють усні повідомлення.

Тип уроку: формування компетентностей, інтеграція.

Обладнання: смайлики, цеглинки лего, відеозаписи, мультимедійна презентація

Меседж уроку: «Слова -це кольорові камінці. Мало їх назбирати- потрібно ще навчитися з них узори викладати»( Ірина Вільде)

Методи і прийоми, форми роботи: асоціативна павутинка,  комунікативна діяльність – вправа «Логічний ланцюжок», вправа «Запитання – відповідь», гра  «Кубик Блума»,вправи з лего….

 

Хід уроку

І. Організація класу

1.Готовність до уроку.

2.Привітання.

  Станьте дітки всі рівненько,

  Посміхніться всі гарненько.

  Любі діти, в класі гості в нас зібрались.

  Всі ми дружно привітаймось,

  Їм головками кивнемо і урок свій розпочнемо

3. Психологічний настрій

 Щоб урок пройшов не марно,

 Сидіти треба рівно ,гарно .

 І виконувати те, про що мова зараз йде.

 

ІІ. Вступна частина

 

1.Технологія «Очікування»     

-        Цікаво, що ви очікуєте від уроку?

- Перед вами є цеглинки лего. 

- Хто сподівається отримати нові знання – підніме червоний,

- якщо чекаєте цікавого спілкування – зелений,

-  хто прагне бути активним – жовтий,

- а хто не визначився – підніме синій.

Мені приємно, що більшість очікують здобути нові знання. Сподіваюся на вашу активність і уважність.

Щоб ваші очікування справдились, вашими вірними друзями на уроці мають стати   взаємодопомога і співпраця.

 

ІІІ. Основна частина

1.Гра «Кубик Блума»

-Назви про яку мову йдеться?

Раз казала мені мати:

«Треба мов багато знати,

та одну з них шанувати.

Та одну із мов усіх,

Що у серці ти зберіг»

В серці ніжну і погідну,

Збережу я тільки рідну

-Чому ви любите українську мову?

-Я люблю українську мову, бо знайома з нею з самого  народження.  

-Я люблю українську мову, бо вона найкрасивіша і найспівучіша.

-Я пишаюся, що я – українка. 

-Я люблю свою мову, бо мені бабуся співала колискові пісні українською мовою.

-Я люблю українську мову, бо вся моя родина говорить цією мовою.

-Українська мова – це  безмежний океан слів. Я люблю свою мову!

-Я люблю українську мову, бо народилась і живу в Україні!

-Я люблю українську мову, бо в ній багато цікавих слів.

(Долучаю відео, на якому діляться думками родини  з нашого  класу  «Ми живемо в Україні і знати свою мову ми зобов’язані  тому ,що ми – українці.»

-Поділись з чого складається наша мова?

Сл слово Мова складається зі слів(Хвилинка каліграфії)

-Складіть ланцюжок одиниць мовлення.

 -Звук-слово-речення-текст.

Придумай речення або прислів’я про мову

-Слово до слова зложиться мова.

-Гостре словечко коле сердечко.

Поясни, як розумієш це прислів’я.

-Які слова потрібно підбирати, щоб не образити людину

Запропонуй ланцюжок хороших слів. Запишіть.

Оцініть свою роботу. Вправа «Ліхтарик»

2. Повідомлення теми та завдань уроку

Сьогодні ми продовжимо розкривати таємниці рідної мови, застосовувати набуті знання. Досліджувати : які слова ефективно вживати при спілкуванні , щоб запалити вогник добра

 Слова , неначе кольорові камінчики. Недостатньо їх назбирати, необхідно ще і вміти скласти з них чудові візерунки, а для цього потрібно розуміти значення слова. Добрі слова  дарують радість. Погані слова можуть завдати болю. Отже, словом можна образити людину, а можна запалити вогник добра

Отже, головним  словом на уроці є СЛОВО.

3.Асоціативний кущик-павутинку.

-Що ми знаємо про слово?

СЛОВО

синоніми                             антоніми

 

пряме значення             переносне значення

 

багатозначні слова

4.Проблемне запитання

-А хто з вас знає скільки існує слів  в українській мові?

Перегляд відео «Цікаві факти про українську мову»

-То скільки приблизно слів існує в українській мові?

Ви вже знаєте, де зберігаються слова. Ми досліджували з вами ці книги на попередньому уроці. Це- словники.

 

5.Станція «Багатозначні слова». Гра «Відгадай мене».

  1. Я на дереві гойдаюсь. Я в конверті відсилаюсь.
  2. Яку шапочку ніколи не одягають на голову?
  3. З якого крана води не набереш?
  4. Це слово три значення має: то двері воно відчиняє, то тягнеться ніжно до мами, то букви виписує вправно.
  5. Яким гребінцем не розчісуються?

- Яким потрібно скористатися словником, дізнатися лексичне значення незнайомого слова? Як називається наука, яка вивчає значення слів?

6.Взаємодіємо в парах.Гра «Дружні сусіди»

Завдання на долоньках .Прочитай  фразеологізми. З’єднай лініями фразеологізми і синоніми.

Набрати в рот води           нічого не робити

Байдики бити                       мовчати

Водити за ніс                       нічого не робити

Оцініть роботу. Вправа «Дві зірочки і побажання».

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

7.Станція «Площа антонімів»

Знайдіть на малюнку пари антонімів і запишіть.

Оцініть роботу. Вправа «Пальчик».

8.Станція «Телеканал Київ» В цьому році нашій незалежній державі виповнилося 30 років. Ми з вами не стояли осторонь, а приймали участь у святкуванні державних свят.

Софійка і Аліса були обраними ведучими на телеканалі «Київ»
Завдання. Переглянути  відео і впіймати речення у переносному значенні.

 

(Україна буває сумна і весела…)

8.Робота в групі. Станція «Вічливе чаювання».

Вправа  «Малюю словами».

Повторення правил в групі. Складіть пазли.

Завдання. Уявіть собі ,що ви художники слова. Намалюйте свою Батьківщину словами. Під час роботи в групі досліджуйте, які слова допомагають ефективно працювати.

Оцінка за шкалою

 ІV.Заключна частина

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

-Сьогодні я дізнався….

-Було цікаво…

-Було складно…

-Я зрозумів(ла),що…

-Тепер я зможу…

-Я навчився(лася)…

-У мене вийшло…

 

docx
Додано
17 липня 2022
Переглядів
959
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку