Урок- подорож. Коло . Довжина кола

Про матеріал
Конспект уроку- подорожі в 6 класі "Коло. Довжина кола". Урок-подорож. Закріплення теми "Коло. Довжина кола". Діти виконують цікаві задачі, кросворд.
Перегляд файлу

Урок математики у 6 класі

Підготувала вчитель математики  Олексіївського ліцею ПСР

Нікопольського району

Дніпропетровської області

Гудзь Ольга Володимирівна

Тема: Коло. Довжина кола.

Мета:Формувати вміння знаходити елементи кола за формулами; виробити вміння знаходити довжину кола за відомим радіусом або діаметром та розв’язувати обернену задачу; розвивати мислення, увагу, пам’ять, творчі здібності, виховувати старанність, наполегливість, бажання до самоосвіти з математики.

Обладнання: ПК, індивідуальні картки,кросворд.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І.  Організація учнів до уроку.

Привітання.

- Добрий день, діти. Сьогодні на уроці ми здійснемо подорож до зачарованого лісу, де на нас чекають пригоди. Подолати всі перешкоди нам допоможуть ваші знання з теми.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

Зазделегіть  вчитель на дошці записав відповіді до задач, зробивши помилки.
Діти звіряють відповіді та вказують на помилки.

№760 а) D=2*R  8 см,б)10,12 см(правильна 11,2 см), в)9,4 см, г)7 см(правильна 6 )

№762 а)R=D:2 10 см( 9 см),б) 2,1 см, в)2,85 см, г)4 см(3,5 см)

 

 

2.Пригадаємо формули

http://www.studfiles.ru/html/2706/310/html_GQVLozicBH.tRZ9/htmlconvd-vJcIle_html_2f0bb677.pngНа дошці опорні формули R = D : 2; D = 2R; C = πD; C = 2πR

Малюнок

 

 

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності: В житті нас оточують багато предметів, в яких присутнє поняття кола: колесо огляду, орбіти планет, колесо автомобіля, та інші. Люди намагаються дослідити, як впливають розміри цих предметів на роботу механізмів. Тому вивчення теми знадобиться для майбутніх машинобудівельників, фізиків.

ІV. Формування ЗУН

Для того,щоб почати "Подорож до зачарованого лісу" перевіримо, чи готові Ви до неї.

Кожен учень отримує картку . в якій треба заповнити порожні клітинки

R

D

C

5

 

 

 

16,1

 

 

 

40π

Після закінчення вчитель збирає роботи та за кілька хвилин перевіряє роботу.

Поки вчитель перевіряє діти працюють над задачею № 771

Виміряти діаметр та знайти довжину півкола. L=C:2=πD:2

Що ж починаємо подорож

(http://www.authorstream.com/Presentation/Gudzolha1006-3005540/)

Презентація Слайд1

Слайд 5                                        Задача 1 від  Баби Яги

Скільки метрів пробігла білка в колесі, що має діаметр 26 см та воно обернулось 60 разів?

S= C*60= π*D*60=3,14*26*60=4898,4(см)=48м98 см

Відповідь: білка пробігла 48м 98см

 

Слайд 6 Задача 2 від  Баби Яги

На якій відстані знаходяться Земля та Марс. Якщо Земля віддалена від Сонця на 150 млн.км, а Марс – на 207 млн.км

S=R1+R2=150+207=357(млн.км)

Чи має задача інший розв'язок? Так

S=R1-R2=207-150=57(млн.км)

Відповідь: 357млн.км або 57 млн.км

 

Баба Яга задоволена роботою та дозволила йти далі

Наступною перешкодою у подорожі стає Змій -Горинич.Подолати його можна тільки в парі з однокласником. Тому кожна парта отримує кросворд,який заповнюють, працюючи разом.

 

 

 

 

 

Слайд 8

                                                                                          

1

р

а

д

і

у

с

 

 

2

х

о

р

д

а

3

о

б

е

р

т

4

д

і

а

м

е

т

р

 

 

5

к

о

л

о

 

Ключове слово – Добро

Змій -Горинич оцінив вдалість та вправність роботи та дозволив йти далі.

Тепер ми всі разом можемо повернутися додому.

     На шляху додому ми потрапляємо до цирку.

Слайд 11-12

D=C:π

D=40,82: 3,14)=40,82:6,28=13(м)

Відповідь: діаметр арени цирку 13 м.

Розповідь про те, чому саме 13 м.

Виявляється, саме при такому діаметрі наїзникові легше утримати рівновагу, стоячи на спині коня. А перший стаціонарний цирк починався саме з верхової їзди. У 1780 році в Лондоні його побудував відставний кавалерист Філіп Астлей. З тих пір діаметр в 13 метрів прийнятий у всьому світі …

6-matematika-os-ister-2014--rozdil-3-vidnoshennya-i-proportsiyi-29-kolo-dovzhina-kola-776.jpgЯкщо вистачає часу, то розв'язати №776 та №778

6-matematika-os-ister-2014--rozdil-3-vidnoshennya-i-proportsiyi-29-kolo-dovzhina-kola-778.jpg

6-matematika-os-ister-2014--rozdil-3-vidnoshennya-i-proportsiyi-29-kolo-dovzhina-kola-778-rnd4080.jpg

 

 

V.Рефлексія

Дітям пропонується закінчити речення

  • сьогодні я дізнався...
  • було важко...
  • я зрозумів, що...
  • я навчився...
  • я зміг...
  • було цікаво...
  • дізнатися, що...
  • мене здивувало...
  • мені захотілося...

 

VI. Підсумок уроку

Звернути увагу ще раз на формули.

Виставити оцінки за роботу.

Домашнє завдання. Повторити параграф 29,№767,№773,№775,№777.


 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
6 січня 2022
Переглядів
340
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку