Ціннісне ставлення до себе
Тема: Подорож у країну «Здоров’я»
Мета: дати поняття про здоров’я, довести пріорітети здоров’я серед інших цінностей людини; формувати навички здорового способу життя; ознайомити учнів із згубним впливом шкідливих звичок на організм людини; пропагувати здоровий спосіб життя.
Форма проведення: заочна подорож
Хід заходу
Ким би не була людина,
який би не мала статус,
головною турботою для неї є здоров'я.
Здоров'я — це скарб, яким наділяє нас природа.
Вправа «Бінго-здоровчик»
Для того,щоб розпочати нашу мандрівку,кожний учень (4 групи по 7 учнів), має зробити бінго «Здоровчика».
На ньому написати:
Молодці, гарно справились із завданням, кожна група правильно представила визначення здоров’я, а тепер разом прочитаємо, що таке здоров’я за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), і поставимо своїх бінго у вагони нашого поїзда, щоб вирушити до першої зупинки:
Зупинка №1«А ми це знаємо»
Сьогодні ми будемо говорити про здоров'я фізичне, соціальне (соціальне благополуччя), психічне (психологічний комфорт), духовне (дамо їм визначення). Встановимо, який між ними існує зв'язок, поставимо перед собою завдання, які сприятимуть поліпшенню стану здоров'я.
Відповіді учнів :
Вправа «Квітка здоров’я»
(4 квітки, по 7 пелюсток + квітка для вчителів)
На кожній пелюстці кожен учень пише, що він робить для того, аби бути здоровим, (усі команди виступають по секторах, квіти кріпляться на дошку)
Зупинка №2 «Шкідливі звички»
Діти – майбутнє нашої нації. саме дітям належатиме важлива роль у розбудові нашої держави. А що потрібно для цього? Ну звичайно, у першу чергу здоров’я!
Доведено, що стан здоров’я залежить:
Робота з ілюстрацією малюнка «Принцеса»
Як підсумок до впливу шкідливих звичок на організм, хочу звернути вашу увагу на малюнок, де зображена дівчинка у вигляді принцеси, проте під впливом шкідливих звичок повернувши малюнок на 180 градусів, спостерігаємо перетворення гарної принцеси на стару зморшкувату бабусю. Таким чином можна спостерігати зовнішні зміни після впливу алкоголю, тютюну, наркотичних речовин.
Вправа «Кошик із шкідливими звичками»
Кожен учень записує на листку , що йому заважає вести ЗСЖ зі словами:
(лінь, неповноцінне харчування, не нормований сон, перевантаження, неохайність, довготривалі комп’ютерні ігри, пізня вечеря, цікавість до «заборонених плодів», погані емоції, поганий настрій, голодний сніданок, нехтування загартовуванням, надмірну кількість солодощів, погані поради, сухарики, чіпси, звичку гризти нігті, поганих приятелів, шкідливі звички……)
Зупинка № 3«Приклади для наслідування»
Гра-розминка «Австралійський дощ»
Вправа «Бліц-опитування»
Катерину Серебрянську, Володимира та Віталія Кличків, М. Амосова, Василя Вірастюка, Лілію Подкопаєву,Андрія Шевченка, Яну Клочкову,Володимира Медведєва, Ані Лорак, Марію Бурмаку, Лідія Соловйова, Олександр Дорошенко, Алла Мальчик, Руслан Пономарьов,….
Зупинка № 4«Про здоров’я»
Існує багато прислів’їв, народних приказок та висловів про здоров’я, давайте пригадаємо які з них ви знаєте. Сьогодні мені хочеться ознайомити вас з однією повчальною притчею….
ПРИТЧА «МУДРЕЦЬ»
Ідея притчі: кожна людина - хазяїн своїх почуттів, вчинків, долі.
Ця історія сталася давним-давно в стародавньому місті, в якому жив мудрець. Слава про його мудрість розлетілася далеко від його рідного міста.
Та був у місті чоловік, який заздрив чужій славі. Якось він вирішив придумати таке запитання, на яке мудрець не зміг би відповісти. Для цього він упіймав метелика. Чоловік вирішив так: «Я запитаю мудреця, який метелик у мене в руках - живий чи мертвий? Якщо він скаже "живий", я притисну в долонях метелика, і він помре, а якщо він скаже "мертвий", я відкрию долоні, і метелик полетить. Тоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший».
Так все й трапилося. Заздрісник запитав мудреця: «Який метелик у мене в руках, о наймудріший, — живий чи мертвий?» І тоді мудрець, який справді був дуже розумною людиною, сказав: «Усе в твоїх руках...»
Кожна людина - індивідуальність, скільки людей,- скільки думок, кожен з вас має зробити методом перебивання свого метелика.
Підсумок .
Здоров'я — це не все, а все без здоров'я - ніщо. Така велика сила здоров'я. Вимоли змогу це сьогодні зрозуміти.
Існує така формула здоров'я : „ Здоров'я - це бажання бути здоровим помножене на силу волі".
Здоров'я людина отримує від природи як подарунок. Часто люди не бережуть його змалку, не примножують і замислюються про нього лише тоді, коли повністю або частково втрачають.
Пам'ятай! Тобі вибирати, як жити, яке здоров'я мати, як його примножувати, і в твоїх руках відповідальність за нього.
Складання загальних правил здорового способу життя
Всі підписуються під правилами правилами ЗСЖ
Фінальна пісня «За своє здоров 'я ми будем боротись»