Українська мова Клас: 1-А
Тип уроку : комбінований .
Тема:подорожуємо просторами України. Опрацювання тексту « Ми живемо в Україні».
Мета:познайомити дітей з текстом « Ми живемо в Україні» ; удосконалювати навички читати цілими словам ,вміння робити звуковий аналіз слів; розвивати навички виразного читання, зв’язне мовлення; продовжувати формувати уявлення про нашу країну та її красу і неповторність , про столицю , як головне місто України ; розширювати та активізувати словниковий запас учнів; виховувати інтерес до рідного краю,любов до Батьківщини.
Обладнання :карта України,ноутбук , інтерактивна дошка , мультимедійна презентація у «Molystudіo», міні –карти України для роботи у групах.
Хід уроку:
I.Орг . момент.
1. Привітання
Пролунав уже дзвінок -
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці ,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці.
2.Гра « Це я,це я -ні це не я»
- Як ми повинні працювати на уроці читання?( на екрані з’являються картинки дітей на уроці ,якщо діти бачуть дитину , яка активно працює , то кажуть « Це я, це я», а якщо неправильно себе веде –« Ні ,це не я» та додають свої приклади.)
II. Актуалізація опорних знань дітей ( мотивація)
1.Перегляд фрагменту мультфільму « Подорожуємо Україною»
2.Гра « Розсипанка »( на інтерактивній дошці)
-Дітки, наші друзі Сонечко та Хмаринка засмучені, злий вітер зруйнував речення ,які вони склали для нас. Спробуйте відновити їх
Наша країна - Україна. ( слайд )
Київ – столиця України( слайд.)
3. Звуковий аналіз слів Київ,Україна( хлопчики-Київ,Україна – дівчатка;два учня на дошці ).
4. Мовна розминка
А)чистомовка
- А зараз ми разом спробуємо скласти віршик про найріднішу країну
Ла-ла-ла –Україно моя ( мила)
Ка-ка-ка- ти моя (рідненька)
Лю-лю-лю –я тебе так щиро( люблю)
Ка-ка-ка- хоч ще і (маленька)
(-складання віршика –чистомовки;
-читання хором)
- Чого не вистачає в кінці цих речень(. ,?!)
(Розчитування :з радістю ,з питанням )
Б) розвиток кута зору(читання пірамідок слів:хором, «Буксирчиком». « ланцюжком»)
Перегляд фрагменту мультфільму.
-А на нашому шляху гори з слів
Ки їв го ри
кра їна ді ти
Укра їна мо ре
укра їнська ки яни
(Читання слів хором, « ланцюжком по 1 слову»)
III. Повідомлення теми та мети уроку
(Формулюють разом з вчителем)
Зорова гімнастика.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1 . Читання тексту « Ми живемо в Україні» вчителем
2. Гра « Так чи ні»
- Зараз пограємо у гру «Так-ні». Я буду говорити твердження ,а ви висловлювати свою думку ,якщо твердження правильне ви будете казати «так» , якщо ні , то « ні».
- Кожен пишається країною , в якій живе( Так)
- Київ – серце України( так)
- Наш край багатий на кам’яне вугілля(так)
- Діти з сонячного Закарпаття , запрошують подивитися а Кримські гори(Ні).
Чорне море знаходиться у Києві(Ні)
3.Підготовка до читання. Словникова робота
Пишається – гордиться, відчуває гордість за когось або за щось.
Милуватися- дивитися на кого-, що-небудь, відчуваючи приємність, насолоду.
Величний- величавий, урочистий, красень.
Поласуєте- покуштуєте, попробуєте, з’їсте.
Вугілля
Закарпаття
Величні собори
Карпатські гори
( Читання слів хором + «Дощиком»)
4. Читання тексту хором по частинкам
-Чим пишаються кияни?
-Чим пишаються діти з Донбасу?
_Чим пишаються діти з Закарпаття?
-А з Одеси;Полісся?
V. Узагальнення та систематизація знань
1. Читання тексту дітьми
2. Картинна галерея
- Хмаринка нам приготувала фотографії з різних куточків України ?Впізнайте , дітки з якого куточку України можуть похвалитися тим, що зображено на них.
2. Робота з картою (робота у групах)
Гра « Сонечко»( діти знаходять регіони України та приклеюють стікер з написом)
- Знайдіть на карті свій регіон та виберіть з промінчиків ,той яким би ви моли б похвалитися.
VI. Підсумок
І тепер сонечко пропонує вам дати відповіді на питання з промінчиків.
-Сьогодні на уроці ми…
-Мені сподобалось…
-Мені було важко…
-Рефлексія : гра «Оплески»( На одну ручку ми поселимо посмішку, на другу –радість ,давайте поєднаємо їх, щоб вони ніколи нас не покидали.)
1