Урок № 10
Тема: Лічба предметів. Поняття “довгий”, “короткий”, “найдовший”, “найкоротший”, “однакові за довжиною”.
Мета: закріпити поняття “довгий”, “короткий”. Вдосконалювати навички лічби.
Обладнання. Лічильні палички.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1. Математичні лічилки.
*Півень вибрався на тин,
а за ним іще один.
Скільки півників усіх?
Полічіть-но швидше їх.
* Ось дубовий листочок
та ще кленовий листочок
заховались між квіточок.
Просте завдання, діти, -
ці листочки полічити.
2. Гра “Домалюй, щоб було 5”.
На дошці намальовано кружечки. Учні доповнюють кожен ряд відповідною кількістю кружечків.






3. Лічба предметів.
- Послухайте вірш. Відкладіть на парті стільки паличок, скільки помічників було у мами.
Юра — рибку упіймав,
Гриць — картоплі накопав,
тато із кринички
витягнув водички,
а маленька Юля
принесла цибулі,
кропу і петрушки, -
зварить мама юшку.
І. Січовик
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з таблицею.
- Розгляньте малюнки. Порівняйте машини за довжиною. Чи однакові машини? Чим вони різняться? Що можна сказати про автобус? Який вид транспорту найкоротший?
2. Робота з підручником.
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Робота в зошиті.
Завдання 1. Вправи на засвоєння поняття “найдовший”, “найкоротший”.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
На дошці — малюнки двох рушничків.
- Оленка вишила два рушнички. Довший вона вирішила подарувати мамі на день народження. Який рушничок подарує дівчинка мамі?
- Скільки квадратиків на довшому рушничку? Скільки трикутників? Скільки кружечків? Які лінії є на ньому? Як називаються чотирикутники на короткому рушничку?
VІІ. Підсумок уроку.
1. Загадка.
Відгадай, як звуть наш дім,
все про нього розповім.
Голки має коротенькі
і колючки маленькі.
Всім знайомі ці гілки,
й шишки довгі, мов свічки.
(Ялинка)
2. Гра “Будівельник”
- Побудуйте з лічильних паличок ялинки.