Урок №112
Тема уроку. Мішані числа. Порівняння мішаних чисел
Мета уроку. Сформувати у школярів:
- поняття «мішане число», «ціла і дробова частина числа»;
- алгоритм виділення цілої частини з неправильного дробу та запису мішаного числа у вигляді неправильного дробу;
- вміння виконувати додавання і віднімання мішаних чисел і розв'язувати завдання, в яких передбачено використання цих дій.
Навчити учнів застосовувати названі алгоритми під час розв'язування вправ.
Розвивати розумову діяльність, логічне мислення;
Виховувати інтерес до предмету та науки, історії математики, використовуючи інформаційні та здоров’язберігаючі технології.
Обладнання: підручник, зошит, таблиця, картки з завданнями до перевірки домашнього завдання(2 картки), наочні малюнки.
Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний момент
Мотивація здобувачів освіти. Організація уваги учнів.
Знання лише тоді знання, коли вони здобуті
зусиллями своєї думки, а не тільки пам’яттю.
Л. Толстой
ІІ. Актуалізація опорних знань
Який із наведених вище дробів дорівнює натуральному числу?
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Оглядово перевірка виконання домашнього завдання. Пояснення проблемних моментів, які виникли при виконанні домашньої роботи.
Математичний диктант
Варіант 1 [2]
IV. Засвоєння знань
Знайдемо кількість цілих головок сиру: 3 + 2 = 5. Потім до цього числа додамо головки: 5 + = 5. Отже, 3 + 2 = 5.
Розв'язання. Для розв'язання задачі додамо 3 до 2. Спочатку знайдемо кількість цілих головок: 3 + 2 = 5.
Потім додамо , склавши . Отже,
.
Тобто, щоб додати два мішаних числа, треба окремо додати їх цілі та дробові частини.
На закріплення бажано розглянути приклади.
1) 8 + ; 2) 5 + 3; 3) +; 4) 5+3; 5) 5+ 3.
(У прикладі 4) подайте розгорнутий запис перетворень:
, бо . )
Розв'язання. 1) правильно, бо ;
2) правильно, бо ;
3) правильно, бо ;
4) правильно, бо .
V. Закріплення знань та формування вмінь
Розв'язування вправ №№ 1032, 1035.
Додаткова задача
З чисел 2; 8; 1; 5; 3; 4 виберіть такі, щоб їх сума була натуральним числом. Чи буде сума усіх шести доданків натуральним числом?
VІ. Підсумок уроку
- Як перетворити неправильний дріб у мішане число?
- А мішане число як перетворити у неправильний дріб?
- Чи сподобався вам цей урок
VІІ. Домашнє завдання
Опрацювати §31, Виконати вправи № 1034, 1036, 1044.