Урок № 18. Загадки. Читання і відгадування загадок. Д. Білоус «Загадки про розділові знаки»

Про матеріал
Мета: навчити виразно читати загадки, інтонувати речення; удосконалювати навичку читання; аналізувати та відповідати на запитання за змістом прочитаного; виховувати інтерес до оточуючої природи, спостережливість; формувати вміння бачити прекрасне; прищеплювати любов до своєї історії. ключові компетентності: • спілкування державною мовою: формувати вміння висловлюватися та спілкуватися на тему сучасних інформаційних технологій із використанням відповідної технології; • уміння вчитися впродовж життя: сприяти усвідомленню відповідальності за власне навчання; • основні компетентності в природничих науках і технологіях: формувати вміння послуговуватися технологічними пристроями; Тип уроку: комбінований урок
Перегляд файлу

 

Урок № 18. Загадки. Читання і відгадування загадок. Д. Білоус «Загадки про розділові знаки»

Мета: навчити виразно читати загадки, інтонувати речення; удосконалювати навичку читання; аналізувати та відповідати на запитання за змістом прочитаного; виховувати інтерес до оточуючої природи, спостережливість; формувати вміння бачити прекрасне; прищеплювати любов до своєї історії.

ключові компетентності:

  • спілкування державною мовою: формувати вміння висловлюватися та спілкуватися на тему сучасних інформаційних технологій із використанням відповідної технології;
  • уміння вчитися впродовж життя: сприяти усвідомленню відповідальності за власне навчання;
  • основні компетентності в природничих науках і технологіях: формувати вміння послуговуватися технологічними пристроями;

Тип уроку: комбінований урок

 

Обладнання:  мультимедійний комплект, наочність, підручники.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Я рада бачити тут кожного із вас.

Ви всі готові до уроку. В класі тиша.

Весна вже заглядає потайки у клас

І за вікном чарівну казку пише.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.  Повідомлення теми  уроку .

- Сьогодні, діти, диво дивне сталося. Тільки-но я зранку зайшла до класу, відчинила  вікно, як у класі з’явилася гостя.

Ліс гостинно закликає —
Нас грибами пригощає.
Неба потускніла просинь,
У права вступає…
(Осінь)

- Хто ж ця гостя? Так це  осінь. Вона зібралася назвивати собі листочків , щоб  сплести гарний вінок . А листочки   віявилися не простими, а із завданнями. Виконуючи завдання з кожного листочка ми  допоможемо осені сплести  осінній віночок .

- А тема за якою ми будемо сьогодні працювати  - це «Загадки».

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальної презентації.

  1. Ознайомлення з новим матеріалом

Слайд 2.  (Листок 1)

Поміркуйте разом, що означає слово загадка.

Слайд 3.

Загадка розповідає про предмет чи явище, але не називає їх.  У загадці є слова-підказки для відгадки. Загадка спонукає побачити суттєві ознаки предмета, явища, істоти.

Слайд 4. (Листок 2)

  1. Робота над Чистомовкою

Лі – лі – лі – відлетіли журавлі

Ли – ли – ли – дні осінні прийшли.

Ло – ло – ло – вже листків нападало.

.

 

Слайд 5. (Листок 3)

  1.  Рухлива вправа.

Слайд 7-8 (Листок 4)

  1. Робота над загадками в підручнику
  • Прочитайте загадки.
  • Читаючи загадки, вимовляй слова спочатку повільно, потім швидко.
  • Чи знаєш ти, як їх завершити?

Слайд 9.

5 . Робота в парі.

  •  Загадайте один одному загадки. Найцікавішу запропонуйте відгадати іншій парі.

Слайд 10  (Листок 5

6. Фізкультхвилинка

Слайд 11. (Листок 6)

  1. Знайомство з письменником.

Дмитро Білоус - український поет, перекладач з болгарської мови, літературний критик, громадський діяч.

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (за книжку «Диво калинове»). Автор збірок гумору та сатири, книжок для дітей, статей, літературних розвідок про творчість українських письменників.

 

Слайд 12.  (Листок 7)

7.Робота над віршем  Дмитра Білоуса «Загадки про розділові знаки».

Злита з хвостиком ця крапка,

невеличка, власне, лапка.

Робить паузу, всім знайома.

Як вона зоветься? …

 

Що за знак - стрункий, мов спис,

він над крапкою завис,

спонука до поклику.

Хто ж бо він? …

Слайд 13  (Листок 8)

Перегляд мультфільму «Загадки про розділові знаки».

  1. акріплення вивченого

Слайд 14 (Листок 9)

  1.  Загадки для дітей про рідний край

1.На ріднім полі шепчуть колоски,
Я рад би знати тихі їх думки.
Я слухав, чув, як кожна колосина
Шептала тихо слово:   (Україна)

2.У світі одна – всім потрібна вона.    (Батьківщина)

 

 

3. У вінку зеленолистім,
У червоному намисті,
Видивляється у воду
На свою хорошу вроду. (Калина)

 

4. У мене є великий хист:
Я співаю, як артист.
Спів той радісний усюди
Дуже люблять слухать люди. (Соловей)

 5. Сплелися у коло
Усі квіточки з поля.
Барвисті, душисті,
В стрічках шовковистих.
І кличе в танок
Український… (Вінок) Говорить доріжка —
Два вишитих кінця:
«Умий своє личко,
Щоб грязюка зійшла,
Щоб мене не забруднити,
Треба вчасно лице мити». (Рушник)

(Листок 10)

  1. Робота з Lego

 

  1. Підсумок

Слайд 15(Листок 11)

  1. Рефлексія

Пограємо в гру «Закінчи речення»

  • Мені сподобалось на уроці…
  • Я дізнався…
  • Я почув…
  • Я прочитав…
  • Мені не сподобалось…
  • Ви молодці, впоралися із усіма завданнями. Допомогли осені створити справжній віночок х осіннього листя. Вона дуже дякує Вам. Та дарує нагороди у щоденники, на згадку про себе.

 

 

  1. Домашнє завдання

Слайд 16

  •  Вдома, дізнатися у батьків , які загадки вони знають. На наступний урок,  приготувати   кілька загадок та загадати їх нам.
docx
Додано
7 лютого 2020
Переглядів
3039
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку