Урок № 19
Тема. Тричастинна форма музики
Мета. Формування ключових компетентностей:
загальнокультурна компетентність:
- різноманітні форми музичних творів.
предметна компетентність:
- розкрити поняття тричастинної форма музики як вираження двох різних станів, настроїв , характерів; ознайомити зі знаками альтерації та прийомом гри на струнних інструментах під назвою «Піцикато»
Музичний матеріал: М. Лисенко « Експромт».
Обладнання: ТЗН; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
Учні входять до класу під музику М. Лисенка « Експромт».
Організаційний момент
Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання
Бесіда.
Як ви зрозуміли , що двочастинна форма музики є як вираження двох різних станів , настроїв , характерів ?
Учитель. Сьогодні на уроці ми познайомимося із три частинною формою музики. Тричастинна форма- це пісні та музичні твори, які складаються із
Слухання музики, аналіз прослуханої музики (розглядаємо варіант слухання аудіо або відео- перегляду фрагменту з твору)
Запитання до учнів:
- Яких характер музики?
- Як вона змінюється ?
- Який темп музики?
- Виберіть слова, що характеризують музику кожної частини?
Вокально-хорова робота
Розспівка. Повторення вивченої пісні «Що сказало сонце»
Учитель. Сьогодні на уроці ми прослухаємо і почнемо розучувати пісню « Нехочуха».
Запитання до учнів
Знайомимося з текстом пісні « Нехочуха» звертаємо увагу на темп , динаміку , характер виконання пісні , які настрої народу ми відчули під час слухання цієї пісні
5.Підбитя підсумків уроку.
Бесіда.
- Про що ви дізналися сьогодні на уроці ?
- Що вам більше сподобалося ?