Урок 2 Тема: Самообслуговування. Одяг та взуття, їх призначення. Основні матеріали для їх виготовлення. Догляд за одягом. Відпрацювання прийомів застібати ґудзики.

Про матеріал

. Організаційний момент.

Заходить учитель — треба встати.

Коли дозволить, треба сісти.

Встати хочеш — не гукай,

А тільки руку піднімай.

У школі парти бережи І на парті не лежи.

Щоб урок минув немарно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не скрекочи на уроках,

Як папуга чи сорока.

Нікому не заважай,

Краще — друзям допомагай.

ІІ. Повідомлення теми і мети
Перегляд файлу

Трудове навчання

Урок 2

Тема: Самообслуговування. Одяг та взуття, їх призначення.  Основні матеріали для їх виготовлення. Догляд за одягом. Відпрацювання прийомів застібати ґудзики.

Мета: ознайомити учнів з основними матеріалами, які використовуються для виготовлення одягу; надати основні відомості про правила догляду за одягом; вчити зав'язувати шнурки та застібати ґудзики на одязі; розвивати увагу, охайність, самостійність; виховувати працьовитість.

Обладнання: «Мийдодір», ляльки, картонні ґудзики, шнурки.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Заходить учитель — треба встати.

Коли дозволить, треба сісти.

Встати хочеш — не гукай,

А тільки руку піднімай.

У школі парти бережи І на парті не лежи.

Щоб урок минув немарно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не скрекочи на уроках,

Як папуга чи сорока.

Нікому не заважай,

Краще — друзям допомагай.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності:

  • Ви вже дорослі. Навчаєтеся у першому класі. А хто збирає вас до школи? Хто одягає вас? Зав’язує шнурки та застібає ґудзики?
  • Сьогодні на уроці мова піде про одяг, про правила догляду за ним. Будемо навчатися самостійно одягатися!

ІІІ. Засвоєння нових знань:

  1.  Вступна бесіда
  • Відгадайте загадки — і ви дізнаєтеся, чому саме буде присвячений наш урок.

 Їх на ручки одягнемо,

В сніжки гратися підемо. (Рукавички)

 Ступні ніг нам обіймають,

Під штанці їх одягають. (Шкарпетки)

 Голову нам покриває,

Вушка у теплі тримає. (Шапка)

 Нас від холоду ховає,

Часто капюшона має. (Куртка)

 Лютих не боїться зим,

Хутром вкриє нас густим.. (Шуба)

  • Як можна назвати одним словом слова-відгадки?
  • Так, це одяг. Як слід доглядати за одягом? (Відповіді дітей.)
  • Чому це важливо?
  • Як люди ставляться до неохайних малят?
  • Зараз ми подивимося мультфільм «Мийдодир» і дізнаємося, що іноді трапляється з нечупарами.

2. Перегляд мультфільму:

  • Про що треба пам’ятати, щоб одяг не втік від вас?
  • Що допоможе вам у цьому?

 Чистить курточку, штанці,

Чобітки і сап’янці...

Дуже працьовита тітка.

Здогадались, хто це?... (Щітка).

3. Фізкультхвилинка

Трава низенька-низенька.

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише-гойдає.

То направо, то наліво нахиляє.

То вгору, то назад.

То вниз нагинає.

Птахи летять-відлітають,

А учні тихенько за парти сідають.

IV. Практична робота учнів

  1. Робота над загадкою:
  • Відгадайте, що це?
  • Ледь помітний він, маленький...

То квадратний, то кругленький...

Як його ти відірвеш,

То штани не застібнеш... (Ґудзик)

  • А зараз ми будемо навчатися застібати ґудзики на сорочках. (У кожного учня на парті — маленька сорочка. Діти застібають ґудзики, допомагають одне одному.)
  1. Гра «Одягни ляльку»

Клас об’єднується у чотири групи. Кожен з гравців у групі по черзі починає одягати ляльку: шкарпетки, штанці, сорочку, спідничку, зав’язує капелюшка, застібує ґудзики на курточці. Перемагає група дітей, яка швидше та охайніше одягне ляльку.

  1.  Гра «Що та коли одягати»
  • З’єднайте стрілочками, який одяг у яку пору року треба одягати.

V. Підсумок уроку

  • Про що ви дізналися На уроці?
  • Чого навчилися?  Як слід доглядати за одягом?

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Гордієнко Оксана Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
7 грудня 2018
Переглядів
3082
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку