1 клас Дата____________
Тема: Лічба предметів. Порівнювання предметів за величиною. Підготовчі вправи до написання цифр.
Мета: Формувати в учнів навички лічби. Вчити порівнювати предмети за величиною.
Обладнання: Індивідуальний матеріал: набір геометричних фігур; демонстраційний матеріал: предметні картки, силуетні малюнки яблук, груш.
Хід уроку
І. Організаційний моментами
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1. Називання чисел від 1 до 10. Повторення лічилки “Раз — ялинка. Два — дубок...”
2. Лічба предметів.
На набірному полотні силуетні малюнки птахів: дві синички, три горобчики, один снігур, чотири ластівки.
- Скільки всього синичок? Скільки ластівок? Скільки снігурів? Горобчиків? Скільки всього птахів? Яких птахів більше?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Порівнювання груп предметів за малюнками.
На набірному полотні силуетні малюнки яблук ( 6 червоних і 5 жовтих).
- Полічіть окремо червоні яблука й жовтні. Скільки червоних? Скільки жовтих? Кількість яблук різна, неоднакова.
Учитель виставляє 4 зелені й 4 жовті груші. Скільки зелених? Скільки жовтих?
Кількість зелених і жовтих груш однакова, тобто їх по 4. Або зелених груш стільки, скільки жовтих.
2. Робота з індивідуальним матеріалом.
У кожного учня коробка з геометричними фігурами. В один ряд на парті діти викладають 5 квадратів. Нижче — чотири трикутники. Учні повинні визначити, однакова чи неоднакова кількість фігур. Фігури розкладені по-різному, а тому дітям важко визначити. Потім розкладають так: під кожним квадратом — трикутник. (Учитель показує на дошці.) Учні легко визначають, однакова чи неоднакова кількість фігур.
- Чого більше — квадратів чи трикутників? На скільки більше? Чого менше? На скільки менше? Що треба зробити, щоб трикутників стало стільки ж, скільки квадратів?
3. Порівняння предметів за величиною.
4. Робота з підручником.
1) Розгляньте малюнок. Скільки редисок на малюнку?морквин? Цибулин?буряків? Чого більше: редисок чи буряків? Цибулин чи морквин? Перевірте, чи правильно позначено кількість паличок.
2) Який будинок найвищий? Який найнижчий? Який будинок найширший На якому будинку найвищий димар? У якому будинку найбільше вікон? У якому найменше вікон?
3) Вправи на вироблення графічних навичок за зразком, поданим на дошці та в підручнику.
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Робота в зошиті.
1. Лічба предметів. Порівнювання груп предметів
2. Написання крапок, рисок.
VІ. Весела лічба
Учитель читає запитання, учні малюють відповідну кількість кружечків.
- Скільки сонечок на небі?
- Скільки очей у птаха?
- Скільки вогників на світлофорі?
- Скільки коліс у машини?
- Скільки пальців на одній руці?
- Скільки кольорів у веселки?
VІІ. Підсумок уроку.