Урок 3 клас "Вітаміни та мікроелементи, їх вплив на здоров'я"

Про матеріал

Вітаміни та мікроелементи, їх вплив на здоров'я.

Мета: розширювати знання учнів про їжу як джерело енергії і росту; ознайомитись з групами вітамінів (А, В, С, Д) їх вміст в продуктах харчування; розвивати увагу, мислення, вміння робити висновки, працювати у групах; сприяти вихованню культури харчування.
Ключові компетентності:
Соціальна компетентність: проектувати власну діяльність, приймати рішення, проявляти самостійність та ініціативу.
Здоров'язберігаюча компетентність: вчити дітей вибирати корисні продукти харчування; виховувати бережливе ставлення до свого здоров'я; формувати мотиваційну установку на споживання корисної їжі.
Життєтворча компетентність: розвивати вміння працювати в групі, зв'язне мовлення.
Інформаційна компетентність: здібність учнів орієнтуватися в інформаційному середовищі, знаходити потрібну інформацію та оперувати нею.

Обладнання: таблиці, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, картки для групової роботи, підручник

Перегляд файлу

Вітаміни та мікроелементи, їх вплив на здоров'я.

Мета: розширювати знання учнів про їжу як джерело енергії і росту; ознайомитись з групами вітамінів (А, В, С, Д) їх вміст в продуктах харчування; розвивати увагу, мислення, вміння робити висновки, працювати у групах; сприяти вихованню культури харчування.
Ключові компетентності:
Соціальна компетентність: проектувати власну діяльність, приймати рішення, проявляти самостійність та ініціативу.
  Здоров’язберігаюча компетентність: вчити дітей вибирати корисні продукти харчування; виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я; формувати мотиваційну установку на споживання корисної їжі.
 Життєтворча компетентність: розвивати вміння працювати в групі, зв’язне мовлення.
 Інформаційна компетентність:   здібність учнів орієнтуватися в інформаційному середовищі, знаходити потрібну інформацію та оперувати нею.

Обладнання: таблиці,  предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи,  картки для групової роботи, підручник

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Емоційне налаштування учнів. 

Посміхніться один одному.
Привітайтесь з нашими гостями.

Гра «Так чи ні».

Клас готовий працювати? (Так)

Вчасно руку піднімати? (Так)

Вміло в групах працювати? (Так)

 

Молодці діти! Я дуже рада, бо почула від вас усі позитивні відповіді. Я впевнена, що всі завдання ми успішно виконаємо.


ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

 

- Проведемо «Мозковий штурм», під час якого з’ясуємо від чого залежить здоров’я людини?

 

Можливі відповіді: від спадковості, стану навколишнього середовища, способу життя людини, медичного обслуговування, правильного повноцінного харчування.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Повідомлення теми уроку Гра «Розсипанка»

Давайте поглянемо на дошку і відновимо деформоване словосполучення.

06.10.2014-1-4  Здорове харчування (відкрити на дошці)

В другому класі ми з вами вже знайомились з поняттям здорове харчування. Давайте пригадаємо, про що ми говорили розгадайте ребус
 

          ЇЖА (відкрити на дошці)

-А яка буває їжа? (корисна і шкідлива) (відрити на дошці)
- До корисної їжі ми віднесемо? (яблука, каша,….)
- А шкідлива їжа? (чіпси, гамбургери, кока-кола…)
- Пригадайте що дає їжа людям, навіщо людина їсть? (відповіді дітей)
                                                                                               Гра «Розсипанка»

Так правильно подивіться на екран і  складіть  речення зі слів .

слайд 2              слайд 3
Їжа – наше тепло, енергія, ріст і здоров’я.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя.

- Чи  може  машина або  літак  зрушити  з  місця  без  палива ? (ні)

-Так само  і  людина. Щоб  зростати, працювати,  гратися, необхідна  енергія

( сила )
- Звідки  вона  береться ? (з їжі)

- Енергія, яку витрачає наш організм у процесі життя, відновлюється лише за рахунок їжі.
На сьогоднішньому уроці ми продовжимо знайомитись із здоровим харчуванням і поговоримо про Вітаміни і мікроелементи  (на дошці кріпимо)слайд 4
слайд 5        слайд 6

 

слайд 7https://image.slidesharecdn.com/random-131129145837-phpapp01/95/-10-638.jpg?cb=1385737295

 

 

 

Відкриваємо підручник ст. 38  уважно читаємо. Читаємо текст підручника уважно і ви мені скажете що ж таке вітаміни і мікроелементи. (читають учні по черзі)
- Що ж таке вітаміни? (прочитайте)

слайд 8 (вітаміни на дошку)


- Що відносить до мікроелементів? (прочитайте)

слайд 9

 

слайд 10


І група Відшукає в підручнику в яких продуктах найбільше вітаміну А. І чим він корисний організму?
(Масло, яйце, молоко, морква, петрушка, персик, абрикос. Сприяє росту.)

ІІ група Відшукає в підручнику в яких продуктах найбільше вітаміну В. І чим він корисний організму?
(Горох, капуста, житній хліб, каші, м'ясо, печінка. Сприяє засвоєнню поживних речовин)

ІІІ група Відшукає в підручнику в яких продуктах найбільше вітаміну С. І чим він корисний організму?
(Лимон, гранат, цибуля, перець, аґрус, смородина, цибуля, помідор, апельсин, шипшина. Сприяє захисту від застуди, загоюванню)

ІV група Знайдіть, що відноситься до мікроелементів. В яких продуктах?
(кальцій, фосфор, залізо, натрій, калій та інші)

V група Відшукає в інтернеті в яких підручниках міститься вітамін D
(Різновиди печінки, м’яса, вершкове масло, жовток, твердий сир та риба, риб’ячий  жир. В невеликій кількості він міститься у селері, авокадо та грибах.
Попереджає розвиток рахіту у дітей. Регулює обмін фосфору та кальцію)

1 представник з групи представляє результат роботи ( біля дошки. Їх відповіді чіпляємо біля потрібного вітаміну).
 

Попрацювали гарно, давайте відпочинемо.

Відпочили , тож працюємо далі. Давайте переглянемо відео «Корисні та смачні» і скажемо яку ж їжу треба вживати?
 

 


- Яку секретну зброю мала парова котлета?
- Яку секретну зброю мала морква?

  • Який вітамін міститься в броколі, а ми про нього сьогодні не згадували?

 

Ви були дуже уважні, молодці. Тепер попрацюємо в парах.
У запропонованих картках з різними літерами необхідно відшукати слова – назви корисних харчових продуктів

й

к

а

ш

а

р

т

з

х

є

р

и

б

а

м

о

л

о

к

о

т

я

ф

ч

і

п

с

и

о

в

о

ч

і

ж

щ

п

о

х

л

і

б

к

о

л

і

я

к

м

б

г

м

і

в

і

н

а

о

в

о

ч

і

п

ш

м

е

д

ф

х

с

о

ф

р

у

к

т

и

к

п

л

о

м

б

і

р

м

о

л

о

к

о

з

р

к

т

п

і

ц

а

р

и

б

а

ж

п

д

а

б

мʼ

я

с

о

к

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2 учні зачитують, які ж корисні продукти знайшли.

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\Rar$DI00.044\static_qr_code_without_logo.jpgВ групах і в парах ви працювали дуже гарно, тепер на закріплення сьогоднішнього матеріалу пограємо в Гру «Чи правильним є твердження?»
Спочатку у вас 3 хвилина ви відповідаєте самостійно, перед вами картки із запитаннями та Qr-кодом, в кого є можливість відповідає скориставшись кодом, інші на картках.
«Чи правильним є твердження?»

1. Вся їжа корисна  (  так \ ні )
2. Вітамін А сприяє захисту від застуди, загоюваню ран (  так \ ні )
3. Вітамін А сприяє росту (  так \ ні )

4. Вітамін В сприяє засвоєнню поживних речовин (  так \ ні )

5. Мікроелементи - це вітаміни А,В, С  (  так \ ні )
6.Мікроелементи це кальцій, фосфор, залізо та інші (  так \ ні )
7. Нестача вітамінів може призвести до порушення здоров’я і розвитку (  так \ ні )

8. Вітамін А міститься в молоці, моркві, петрушці, персику, маслі, абрикосах ( так \ ні )
9. Вітамін В корисний для крові, нервів, шкіри (  так \ ні )

 

А тепер 1 учень до комп’ютера вправа learningapps. Учні сигналізують картками червона –ні, зелена – так, як вони відповіли.

 

VI. Підсумок уроку

 

 Літературна вікторина «Які  продукти є в казці?», який вітамін знаходиться в даному продукти модна користуватись підказками з дошки

 

1.Чим пригощала Лисичка свого приятеля Журавля? (каша – вітамін В)

2.Без чого борщ не сядеш їсти? (без хліба – вітамін В)

3.Що так старанно тягли із землі дід, баба, внучка, собака, кіт, мишка? (ріпку – вітамін С
4.Що приготувала Машенька для того, щоб потрапити додому? (пиріжки – вітамін В)

5.Яка улюблена страва Карлсона? (варення – вітамін С)

6. Що полюбляє кіт Матроскін? (молоко – вітамін А)

7. Скажіть, в якій казці всі герої – овочі і фрукти? («Пригоди Цибуліно» - всі вітаміни)

8. Що знесла курочка Ряба? (яйце вітамін А)

9. Що Лисичка скидала з воза? (рибу – мікроелементи (калій, фтор))

                          Притча  про  крамницю  бажань

 

  Одній  жінці  приснився  дивний  сон. На  вулиці  незнайомого  міста – крамниця  з  вивіскою: « Тут  здійснюються  всі  ваші  мрії»

Заходить  жінка  до  крамниці,  а  за  прилавком  - сам  Господь  Бог.

Жінка  запитала:

Чи  справді  я  тут  можу  одержати  все,  чого  забажаю ?

Звичайно!

Тоді  я  хочу  здоров’я  собі  і  своїм  близьким,  успішну  карєру, хороших  друзів,  достатку…

Бог  простягнув  жінці  малесеньку  торбинку.

Як,  я  хочу  так  багато,  а  торбинка така маленька ? Невже все це  там  помістилось ?

Хіба  ти  не  знаєш?  Ми  продаємо  лише  насіння,  а  що  з  нього  виросте -  залежить  лише  від  тебе.

 

На уроках ми даємо вам знання, а як ви їх будете застосовувати залежить від вас.


Вітамін Д. У риб'ячому жирі,

 Яйцях, молоці

 Д вітаміни містяться оці.

 Їх дорослим й дітям треба споживати,

 Вони зубки і кістки будуть доглядати.

 Всі ці продукти споживайте,

 Здоров'я добре й гарне майте.

 

Вітамін Д зміцнює кістки, запобігає рахітові.

 

Найважливішим для людського організму є вітамін Д. Утворюється він в шкірі під впливом сонячного світла, поступово накопичується і витрачається в міру необхідності. Вітамін відіграє важливу роль, сприяючи всмоктуванню кальцію, нормальному росту і розвитку кісток, попереджаючи розвиток таких захворювань, як рахіт і остеопороз.

Вітамін Д міститься в продуктах кисломолочних, в сирі і сирі, вершковому і рослинному маслі, яєчних жовтках. Досить велике його вміст у морських продуктах, печінці риб (особливо тріски і палтуса); міститься він також в риб'ячому жирі.

Вітамін Д потрібен організму в будь-якому віці. Його основним завданням є допомога організму в засвоєнні кальцію, який потрібен для формування та здоров'я зубів і кісток. Від вмісту вітаміну Д залежить міцність нашого скелета і правильна форма кісток.

 

 

 

C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\Rar$DI00.044\static_qr_code_without_logo.jpg
«Чи правильним є твердження?»

1. Вся їжа корисна  (  так \ ні )
2. Вітамін А сприяє захисту від застуди, загоюваню ран (  так \ ні )
3. Вітамін А сприяє росту (  так \ ні )

4. Вітамін В сприяє засвоєнню поживних речовин (  так \ ні )

5. Мікроелементи - це вітаміни А,В, С  (  так \ ні )
6.Мікроелементи це кальцій, фосфор, залізо та інші (  так \ ні )
7. Нестача вітамінів може призвести до порушення здоров’я і розвитку (  так \ ні )

8. Вітамін А міститься в молоці, моркві, петрушці, персику, маслі, абрикосах ( так \ ні )
9. Вітамін В корисний для крові, нервів, шкіри (  так \ ні )

 

C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\Rar$DI00.044\static_qr_code_without_logo.jpg 

 

«Чи правильним є твердження?»

1. Вся їжа корисна  (  так \ ні )
2. Вітамін А сприяє захисту від застуди, загоюваню ран (  так \ ні )
3. Вітамін А сприяє росту (  так \ ні )

4. Вітамін В сприяє засвоєнню поживних речовин (  так \ ні )

5. Мікроелементи - це вітаміни А,В, С  (  так \ ні )
6.Мікроелементи це кальцій, фосфор, залізо та інші (  так \ ні )
7. Нестача вітамінів може призвести до порушення здоров’я і розвитку (  так \ ні )

8. Вітамін А міститься в молоці, моркві, петрушці, персику, маслі, абрикосах ( так \ ні )
9. Вітамін В корисний для крові, нервів, шкіри (  так \ ні )

 

 

C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\Rar$DI00.044\static_qr_code_without_logo.jpg 

 

«Чи правильним є твердження?»

1. Вся їжа корисна  (  так \ ні )
2. Вітамін А сприяє захисту від застуди, загоюваню ран (  так \ ні )
3. Вітамін А сприяє росту (  так \ ні )

4. Вітамін В сприяє засвоєнню поживних речовин (  так \ ні )

5. Мікроелементи - це вітаміни А,В, С  (  так \ ні )
6.Мікроелементи це кальцій, фосфор, залізо та інші (  так \ ні )
7. Нестача вітамінів може призвести до порушення здоров’я і розвитку (  так \ ні )

8. Вітамін А міститься в молоці, моркві, петрушці, персику, маслі, абрикосах ( так \ ні )
9. Вітамін В корисний для крові, нервів, шкіри (  так \ ні )

 

 

 

 

 


Я – великий і бокастий,

Жовтогрудий і смугастий.

Я чудовий дар осінній,

З гарним та смачним насінням.

Хто їсть кашу цю чудову,

Буде сильним і здоровим. (Гарбуз).

 

Кожен знає, ця дівиця

На городі – мов цариця.

Коси довгі, кучеряві,

Та ще й платтячко яскраве.

Я смачна і вітамінна,

І не гірше апельсина.

Той, хто мене поважає,

До ста років доживає. (Морква).

 

Ой, розхвалилася, дивіться!

Ти не схожа на царицю!

Я від тебе красивіший:

Червоніший і товстіший.

Український борщ чудовий

По усіх краях відомий.

У борщі я головний,

Борщ без мене не смачний! (Буряк).

 


Я – смачний, кругленький,

Маю щічки червоненькі.

До смаку я в кожній страві.

Роблять соки і приправи.

Соус, борщик і салат

Люди з радістю їдять. (Помідор).

Маленьке, кругленьке із горщика впало.
Нема таких ковалів, щоб його скували.

                                      (Яйце.)

Мене полюбляє кожна сім’я.

Щоб спокійно зимувати.

Садять всі мене багато.

Люблять вранці й на обід,

Так і кажуть: другий хліб. (Картопля).

 

Народився із землі,
Зарум’янивсь на вогні,
І з’явився на столі
До борщу тобі й мені. (Хліб)


 

Наче сонечко, жовтеньке,
А розтане - то м’якеньке.
Молочко у ньому є,
Смак до каші додає. (Масло)
 

Без дірочки, без денця Повна бочечка винця. (Яйце)

 

Рідке, а не вода, біле, а не сніг. (Молоко)

Переплутав ноги, переплутав вуса.
Ліг біля дороги для нашої спокуси.
І тяжко обминути, щоб не скубонути. (Горох)

 

Не стелюсь я спати долі,
А деруся все угору.
Бо я...(квасоля).


Кругле, соковите,
Сонцем налите.
З гілочки котиться –
У ротик проситься... (яблуко).


У вінку зеленолистім,
У червоному намисті
Видивляється у воду на свою хорошу вроду. (калина).
 

 

На городі молода
Пишні коси розплела
У зелені хустинки
Золоті хова зернинки.
                                           (Кукурудза)


 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Война Галина Віталіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 травня 2018
Переглядів
5465
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку