Урок 3
Тема. Задачі на складання рівнянь.
Цілі:
навчальна: повторити алгоритм розв’язування задач на складання рівнянь;
розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння будувати математичний ланцюжок;
виховна: виховувати культуру математичного запису в зошиті та на дошці.
Тип уроку: урок повторення, систематизації та узагальнення вивчення.
Хід Уроку
І. Організаційний момент. ( 5 хвилин)
1. Перевірити домашнє завдання.
2. Провести опитування за темами минулих уроків.
-
Які числа називають натуральними, цілими, раціональними?
-
Правило додавання (віднімання) звичайних дробів.
-
Правило додавання (віднімання) чисел з різними знаками.
-
Правило множення (ділення) звичайних дробів.
-
Правило множення (ділення) чисел з різними знаками.
-
Що ми називаємо рівнянням?
-
Що називається модулем?
-
Що називається пропорцією?
-
Сформулюйте основну властивість пропорції.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Опитування учнів.
-
Які види задач на складання рівнянь ви знаєте?
-
Яке з невідомих ми найчастіше приймаємо за ікс?
-
Розкажіть алгоритм розв’язування задач на складання рівнянь.
-
Розв’язування вправ.
-
Син у 4 рази молодший від батька. Скільки років батькові, якщо він старший за сина на 27 років?
-
Від села до міста легкова машина доїхала за 2 год, а вантажна – за 5 год. Знайдіть швидкість руху кожної машини, якщо швидкість вантажівки на 48 км/год менша від швидкості легкової машини.
-
Човен плив за течією річки 2,8 год і проти течії 3,4 год. Шлях, який пройшов човен за течією, виявився на 4,4 км меншим за шлях, який він пройшов проти течії. Знайти швидкість човна в стоячій воді, якщо швидкість течії річки 2 км/год.
-
Вправа на логіку (7 хвилин).
2
V. Підсумки уроку.
Учитель оцінює найбільш активних учнів.
Виставляє оцінки команді переможцю.
VI. Домашнє завдання.