Урок 50. Тема уроку: Елеанор Портер (1868–1920). «Поліанна» .
Мета: продовжити знайомство учнів із розділами твору «Полліанна»; сприяти розумінню учнями глибини закладеної у творі ідеї; формувати навички виразного читання, переказу, виділення головних епізодів та деталей, характеризування образів; уміння висловлювати оціночні судження; виховувати гуманістичне, оптимістичне світобачення, пошану до загальнолюдських цінностей, виховувати доброзичливість, взаєморозуміння та взаємоповагу.
ЕЛЕОНОР ПОРТЕР
Народилася 19 грудня 1868 року у місті Літлтон штат Нью-Гемпшир, у родині перших переселенців до Америки.
З дитинства Елеонор захоплювалась музикою, співала в церковному та світському хорах, вчилась у бостонській консерваторії.
Але після одруження з Джоном Лиманом Портером у 1892 році вона переїхала разом з чоловіком спершу в Масачусетс, потім в Теннессі, а потім в Нью-Йорк, і захопилася письменством.
У 90-их роках на сторінках американських журналів з'являються її перші оповідання, написані під псевдонімом Елеонор Стюарт, а в 1907 році світ побачив її перший роман «Зустрічні течії».
Найвідоміший роман письменниці, «Полліанна», вийшов у світ 1913 року і відразу став шалено популярним.
Незабаром твір було екранізовано, поставлено на сцені, почали з’являтися переклади іншими мовами. Уже до 1920 року книга перевидавалася 47 разів! По всій Америці створювалися «Клуби Полліанни» (і не тільки для дітей, кілька таких клубів були створені навіть в американських тюрмах), члени яких змагалися між собою в умінні грати в радість.
Знаменита актриса німого кіно
Мері Пікфорд заплатила Портер астрономічну в ті часи суму за право на екранізацію повісті
Роман «Полліанна» за хопив читачів настільки, що на адресу Елеонор Портер посипався шквал листів з проханнями розповісти, що сталося з головною героїнею роману далі.
Тому вже в 1915 році письменниця видала друком наступний роман — «Юність Полліанни».
Всього за кілька років письменницької кар'єри Елеонор Портер створила 4 томи коротких оповідань і 14 романів для дітей та дорослих.
У 1920 році Елеонор Портер померла.
Наступного дня по її смерті газета «Нью-Йорк Таймс» опублікувала некролог під заголовком "Померла авторка «Полліанни».
На честь письменниці в її рідному містечку Літтлтоне кожного року у червні відмічають День Полліанни (англ. Official Pollyanna Glad Day) і день пам’яті Портер у грудні.
ВИСТАВА «ПОЛЛІАННА». ТЕАТР ІМЕНІ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ , В СЦЕНІЧНОМУ ВАРІАНТІ ПОЛЛІАННА ЗАВІТАЛА ДО ЛЬВОВА 18 БЕРЕЗНЯ 2011 РОКУ ВПЕРШЕ.
У сучасній англійській мові слово «полліанна» вживається дуже широко, й означає щиру і веселу людину, невиправного оптиміста.
Радість – всесвіту пружина,
Радість – творчості душа, Дивна космосу машина Нею живиться й руша.
Радість квіти розвиває
І розгін дає сонцям,
Їх в простори пориває, Невідомі мудрецям.
Ф. Шиллер. Ода “До радості”
ЩИРА ПОСМІШКА ПОДОВЖУЄ
ЖИТТЯ.
Умійте радіти життю!