Урок № 9
Тема: Число і цифра 2. Написання цифри 2. Лічба предметів. Монети 1 к. і 2 к.
Мета: вчити учнів виділяти групи предметів, які характеризуються числом 2. Ознайомити учнів з числом 2. Вчити писати цифру 2. Ознайомити учнів з монетами 1к і 2 к.
Обладнання. Предметні малюнки, лічильний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1. Гра “Продовжуй”.
Учитель називає числа: “один, два...” - вказує на якогось учня, і той продовжує лічбу до певного числа.
2. Викладання заданої кількості предметів.
Учитель показує картки з цифрами, а учні викладають відповідну кількість паличок.
3. Вправа з логічним навантаженням.
У бабусі є онучка Таня, кіт Любчик, песик Тимко. Скільки внуків у бабусі?(Жодного внука, тільки внучка.)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Практична робота
У кожного учня набір геометричних фігур.
- Покладіть один червоний кружечок. До нього додайте ще один жовтий кружечок. Скільки стало кружечків? Як отримали два кружечки?
- Покладіть один зелений трикутник. До нього додайте ще один червоний трикутник. Скільки стало тпикутників? Як отримали два трикутника?
2. Робота з демонстраційним матеріалом.
На набірному полотні вчитель виставляє силуетний малюнок білочки.
- Скільки білочок ви бачите? Як зробити, щоб стало 2 білочки? Яке число отримали? Отже, якщо до одного додати ще один, то отримаємо два.
У математиці говорять: якщо до одного додати один , то отримаємо два. Або 2 — це 1 і 1. Як же отримали 2 із числа 1?
3. Робота з підручником.
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Робота в зошиті.
Завдання 1. Лічба предметів.
Учні визначають, яких предметів по одному, а яких по два.
Завдання 2. Написання цифри 2.
- Розгляньте, як пишеться цифра 2.
Цифра 2 складається з трьох елементів: верхнього правого заокруглення, довгої прямої похилої лінії та горизонтальної хвилястої лінії.
Починаємо писати вище середини клітинки, ведемо заокруглення до верхньої сторони квадрата, заокруглюючи праворуч до правого кута клітинки, а потім описуємо малий правий півовал, що переходить у довгу пряму похилу лінію, яку ведемо вниз, не відриваючи руки, до середини нижньої сторони квадрата. Від неї ведемо горизонтальну хвилясту лінію праворуч до нижнього кута квадрата.
Написання цифри 2 в повітрі і за опорними крапками в зошиті.
Написання цифри 2 учнями самостійно до кінця рядка.
Завдання 3. Полічіть предмети і заповніть “віконця”
VІ. Цікаві вправи.
1. Вірші.
А оце ось цифра 2 -
в неї кругла голова,
довгий хвіст, зігнута шийка.
Отака, як бачиш, двійка.
Схожа цифра два на гусака:
шия довга і тонка.
- А ще кого нагадує ця цифра? (лебедя, фламінго, змію тощо)
Пливе лебідь у ставку,
вигнув шию він тонку,
хвостик вгору припідняв,
цифру два нам показав.
2. Загадки
*Два кільця, два кінця, а посередині — цвях.(Ножиці.)
*Біжать два пси — позадирали носи. (Лижі.)
- Яке число допомогло вам відгадати ці загадки?
VІІ. Підсумок уроку.