Урок алгебри 8 клас."Рівняння х2 = а. Тотожність ( √х)2 = а, а ≥ 0."

Про матеріал
Удосконалення та розширення вмінь учнів за темою, застосовувати знання в процесі розв’язування вправ достатнього та високого рівнів. Розвивати математичну мову, вміння спілкуватися та працювати в парі, групі, самостійність, увагу. Виховувати потяг до здобуття нових знань, толерантність, вміння слухати та зважати на думку іншого
Перегляд файлу

Урок №

Алгебра 8 клас

Дата:

Тема уроку: Рівняння х2 = а. Тотожність ( )2 = а, а ≥ 0.

Мета уроку: удосконалення та розширення вмінь учнів за темою, застосовувати знання в процесі розв’язування вправ достатнього та високого рівнів. Розвивати математичну мову, вміння спілкуватися та працювати в парі, групі, самостійність, увагу.

Виховувати потяг до здобуття нових знань, толерантність, вміння слухати та зважати на думку іншого.

Тип уроку: застосування знань, формування вмінь.

Обладнання: підручник «алгебра», А.Г. Мерзляк, 2016 рік «Алгебра», презентація, проектор, екран, комп’ютер.

Девіз уроку. Щоб дійти до мети, треба перш за все йти.

Оноре де Бальзак. 

Хід уроку

  1. Організаційний етап

Перевірити готовність учнів до уроку, налаштувати на роботу.

    II. Перевірка домашнього завдання

Учні звіряються з записами чергового учня за дошкою. Якщо виникли запитання колективно їх розв’язати.

  1. Актуалізація опорних знань

Вправа «Мікрофон»

  • Що називають квадратним коренем з числа а?
  • Що називають арифметичним квадратним коренем із числа а?
  • Як називають знак квадратного кореня?
  • Як називають вираз, що стоїть під знаком радикала?
  • Яких значень може набувати підкореневий вираз?
  • За якої умови вираз = в має зміст?
  • Чому дорівнює значення виразу )2 для будь – якого невід’ємного числа а?
  • Скільки коренів має рівняння х2 = а? при а >0 ,= 0, < 0?
  • Як розв’язати рівняння = а?

Вправа «Вірю – не вірю»

Чи вірите ви, що …

= 6? Обгрунтуйте.

  • Що ( )2 = 25?
  • Що + = 12?
  • Що рівняння х2 = -49, має корені 7 і -7?
  • Що розв’язком рівняння = 4 є число 16?
  • Що коренем рівняння (х + 3)2 = 0 є число -3?
  1. Удосконалення вмінь. Розв’язування вправ

Колективно

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-405.jpg

Усно

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-407.jpg

Колективно

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-409.jpg

№ 411 (1,4,6)- колективно, 2,3,5 – Робота в парі

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-411.jpg

Колективно

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-414.jpg

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-414-rnd1054.jpg

Робота в групі

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-416.jpg

  1. Підсумок уроку. Рефлексія

Аналіз досягнень учнів на уроці. Виставлення оцінок

  • Що нового ви навчилися на уроці?
  • Що було для вас цікавим?
  • Чи досягли ви очікуваних результатів?
  • Що ви  до кінця уроку так і не зрозуміли?
  • Над чим потрібно ще попрацювати?
  1. Домашнє завдання

П. 12 – повторити матеріал; №№ 406, 410, 412 (д), 415 (В)

 

docx
До підручника
Алгебра 8 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
До уроку
§ 2. Квадратні корені. Дійсні числа
Додано
23 січня 2019
Переглядів
3264
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку