Про матеріал
Функція y=x^2 її графік та властивості
План-конспект уроку
Мета уроку:
формування предметних компетентностей: домогтися засвоєння властивостей функції y=x^2 та застосовувати властивості і графік функції до розяв’язування задач;
формування ключових компетентностей:
формування вміння визначити мету навчальної діяльності, аналізувати ситуацію;
сприяти самовихованню свідомого ставлення до навчання;
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладняння і наочність:
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Указані вчителем учні зачитують відповіді до домашніх завдань, коментуючи їх, решта учнів перевіряє свої відповіді в зошитах.
АКТУАЛІЗАЦІ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Фронтальне опитування
Що називають областю визначення і областю значень функції?
Знайдіть область визначення функції:
y=x;
y=5/x;
y=(x+4)/5;
y=5/(x+5)
Функцію задано формулою y=x+5/x
Знайдіть: y(1),y(2),y(-1),y(0)
Чи проходить графік цієї функції через точку:
A(1;6), B (-1;-6), C(2;7)
Обчисліть:5^2;〖0.1〗^2;(-3)^2;〖-3〗^2;(1/4)^2;(-1/4)^2 (1 1/2)^2
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення теми:
Приклади, що ілюструють функціональну залежність y=x^2
Побудова графіка функції y=x^2
Таблиця значень функції для деяких значень аргумента:
x -3 -2 -1 0 1 2 3
y 9 4 1 0 1 4 9
Графік функції y=x^2
Властивості функції
ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Робота з підручником
№ 350; №353; №355
Додаткове завдання
Побудуйте в одній координатній площині графіки функцій
y=x^2; y=x^2+2;y^2=x^2-1
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Учитель ще раз нагадує учням, що на уроці вони познайомились зі «скороченою формулою» запису деяких дробів (мішані числа) і (як і під час виконання домашнього завдання) вчилися записувати і читати десят¬кові дроби.
Гра «Літачок»
Учитель запускає паперовий літачок. Той з учнів, біля кого він приземлився, каже одне речення-підсумок і запускає літачок далі.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
№ 351; №354; №356
Побудуйте графік y=(x^6-〖2x〗^5+x^4)/(x^2-x)^2