4 клас Тема: Алгоритми з циклами.
Мета: закріпити уявлення про алгоритми з повторенням; формувати вміння складати алгоритми з повторенням; розвивати увагу, вміння робити висновки, пам'ять, словниковий запас, логічне мислення; виховувати інтерес до інформатики, повагу до думки інших людей, самостійність у роботі.
Тип уроку: удосконалення знань, вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: комп’ютери, презентація, зошити, підручники.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Ми починаємо урок, а на уроці ми
Уважні
Розумні
Організовані
Кмітливі
ІІ. Актуалізація знань.
1. Які процеси називаються циклічними?
2. Наведіть приклади циклічних процесів у природі.
3. Наведіть приклади циклічних процесів у навколишньому світі.
4. Наведіть приклади циклічних процесів у своєму житті.
5. Під час якої роботи вам доводилось виконувати дії, що повторювалися кілька разів.
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності.
Графічний диктант
Учитель диктує, на скільки клітинок потрібно перемістити олівець та в який бік.
Зразок:
Перемістити:
• 1 клітинку праворуч;
• 6 клітинок вниз.
Малювати:
• 1 клітинка праворуч;
• 3 клітинки вгору;
• 1 клітинка праворуч;
• 1 клітинка вниз;
• 1 клітинка праворуч;
• 1 клітинка вгору;
• 1 клітинка праворуч;
• 1 клітинка вниз;
• 1 клітинка праворуч;
• 1 клітинка вгору;
• 1 клітинка праворуч;
• 3 клітинки вниз;
• повторити 1 клітинка праворуч 6 разів;
• повторити 1 клітинка вгору 4 рази;
• повторити 1 клітинка праворуч 5 разів;
• повторити 1 клітинка вниз 9 разів;
• повторити 1 клітинка ліворуч 5 разів;
• повторити 1 клітинка вгору 4 рази;
• повторити 1 клітинка ліворуч 12 разів;
• 1 клітинка вгору.
Перемістити:
• 13 клітинок праворуч;
• 2 клітинки вгору.
Малювати:
• 3 клітинки праворуч;
• 5 клітинки вниз;
• 3 клітинки ліворуч;
• 5 клітинки вгору.
Бесіда
ІV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Алгоритм «Прикріпи малюнок до стіни»
Частина алгоритму, яка може повторюватися кілька разів називається циклом.
Алгоритм «Прибирання своїх речей з парти»
V. Фізкультхвилинка. Учні стоять поруч із партами.
Пристрої: монітор, клавіатура, жорсткий диск, колонки, флешка, сканер, мікрофон, принтер, вінчестер, миша, оптичний диск, навушники.
VІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Робота за комп’ютером
Робота з програмою Scratch, складання алгоритмів з повторенням.
Працюючи за комп’ютером, не можна забувати про відпочинок для очей, адже вони теж втомлюються.
Очі треба нам здорові, щоб світ дивиться кольоровий!
Подивились вправо, вліво, вгору, вниз, собі на ніс!
Знову вправо, знову вліво і покліпали очима!
VII. Підсумок уроку.
Продовжте фразу.
Зробив – це звершення,
Не буду – це відступ,
Не можу – це поразка,
Можу – це твоя сила.
Тому ніколи не говоріть НЕМОЖУ, а завжди прагніть виконати будь-яке завдання і вірте в свої сили, бо той хто робить, той отримує результат.