Урок ". To work together is success. Презентація результатів проектної діяльності"

Про матеріал

Aплікація. Презентація результатів проектної діяльності.

(Бінарний урок. Трудове навчання й англійська мова)

5 клас

Перегляд файлу

ТЕМА.   Aплікація.  Презентація результатів проектної діяльності.

 (Бінарний урок. Трудове навчання й англійська мова)

 

Мета: - систематизувати знання учнів про різні техніки виконання аплікації,

            - спонукати до висловлювання особистих точок зору, ідей, розкрити красу і неповторність         виробів, виготовлених за допо­могою аплікації;

      - сприяти розвитку творчої уяви, естетичного смаку;-  виховувати працелюбність.

Обладнання: готові вироби, картки із завданнями, плакати, мультимедійна дошка, проектор, ноутбук, фрагмент мультфільму «Маша і ведмідь»

Основні поняття: проект, аплікація, ескіз.

Тип уроку: урок перевірки, оцінювання й корекції знань, умінь і навичок.

 

 

ХІД УРОКУ

 Девіз уроку

Зібратися разом — це початок,

 Триматися разом — це процес,

 Працювати разом — це успіх.

                                               Г. Форд

І. Організаційний момент

 

Учитель трудового навчання:

Дзвінок покликав всіх у клас,

Урок праці починається у нас.

Всі за парти тихенько сіли.

Приготуватися всі встигли?

 

Повідомлення теми і мети уроку. 

Тема нашого уроку « Презентація результатів проектної діяльності ».

Мета нашого  уроку: -систематизувати знання про техніки виконання аплікації,

                                    - спонукати до висловлювання особистих точок зору, ідей, розкрити красу і неповторність         виробів, виготовлених за допо­могою аплікації;

                                    - сприяти розвитку творчої уяви, естетичного смаку; виховувати працелюбність.

 

 У нас з вами сьогодні бінарний урок ,трудове навчання та англійська мова.

 Девіз нашого уроку:

 Зібратися разом — це початок,

 Триматися разом — це процес,

 Працювати разом — це успіх.

Учитель англійської мови: Вислів на англійській мові про працю.

The motto of our lesson is:

To get together is the beginning,

To keep together is the process,

To work together is the success.

 

 

                                                                      -1-

 

 

  1. Актуальність обраного проекту

Бесіда

Учитель трудового навчання:

Людина завжди прагнула до краси. Навіть на перших етапах розвитку суспільства існувало декоративно-ужиткове мистецтво. Первісні люди прикрашали глиняний посуд візерунками, наноси­ли різьбу на вироби з кісток, фарбували наконечники стріл.

 В праці людина одержувала задоволення. Створюючи предмети, людина постійно намагалася надати їм красивого вигляду.

 Достоєвський казав: «Потреба краси і творчості, нерозлучна з людиною, і без неї людина, мабуть,  не схотіла б жити на світі».

Перед вами відкрився чарівний світ Праці. На уроках трудового навчання ви фантазували і творили з паперу, ниток, тканини. Ваші руки змайстрували красиві й корисні речі — листівки, картини.

Гра «Мікрофон».

Діти, дайте відповідь на питання:

  1. Що називається аплікацією?
  2. Які існують види аплікації?
  3. Які матеріали використовують при виготовленні аплікації?

Зараз ви подивитесь слайди і  спробуєте   відповісти на запитання.  Зміст запитань полягатиме  в тому,  щоб визначити,   які  існують  види  праці.

Учитель англійської мови:

Now,   let’s  look at the pictures  and say what the children are doing  in the pictures:

 

 

 

What are the children doing?                 .            ( Що роблять діти?)

The children are making paper toys.                     (Діти виготовляють паперові іграшки.)

 

                                                                    

                                                                     -2-

 

                                                    This is Nick.What is Nick doing?                   ( Це Нік. Що робить Нік?)        

Nick is writing.                                                (Нік пише.)

    

 

 

This is Mary. What is Mary doing?          (Це Мері. Що робить Мері? )  

Mary is sweeping the floor.                     (Мері підмітає підлогу.)

This is Max. What Max is doing?                        ( Це  Макс. Що робить Макс?)

Max is drawing a picture .                                     ( Макс малює картину.)

 

                                                                - 3-   

 

 

Переглянувши ці слайди, давайте відповімо на запитання , які існують види праці?         ( Розумова, фізична та художня).

III. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель трудового навчання:

А тепер давайте подумаємо і відповімо на такі запитання.

► «Коло ідей»

  1. Що називають радістю праці?
  2. Чи кожна людина може проявити свою творчість у праці?
  3. Чи може людина відчувати себе сильною у своїй праці?

Учитель англійської м о ви

 А11 оf  уоu gо tо schооl. Yоu studу а lоt оf subjects аt schооІ. Among different subjects  уоu hаvе  Наndicrаft lessons.                                                     Do you like these lessons?                                                                            

By the way, how many Handicraft lessons do you have a week? 

(Poss. ans.: We have two Handicraft lessons a week.)

  What days do you have  your Handicraft lessons  on?

(Poss. ans.: We have Handicraft lessons once a week on Thursdays.)

What do you learn to do at these lessons?                                                 

(Poss. ans.: We learn:

to weave ornaments from glass beads;

to make appliques from cloth, paper, fallen leaves;

to cook salads and sandwiches;

to sew clothes and toys;

to make paper toys and ornaments, etc.)

What do you like doing at these lessons? Why? (Усі ви ходите до школи. Вивчаєте багато предметів. Серед них у вас є уроки праці. Вам подобаються ці уроки?   Скільки  у вас уроків праці на тиждень?   В як дні у вас уроки праці? Що ви  вчитесь робити на уроках праці?  Що вам особисто подобається робити?  Чому?)

 Учитель трудового навчання:                                                                                                                                

  Готуючись до захисту своєї роботи , ви пригадали, як виконували свої вироби, використовуючи знання та вміння, набуті на уроках праці. Кожен виріб ми оцінимо разом, але існують методи контролю, на які слід звернути увагу.

Один із методів - візуальний:

  • виріб відповідає функціональним характеристикам;
  • виріб має бути чистим, охайним;

Тепер давайте поглянемо на вироби і спробуємо за допомогою одного слова, беручи участь у грі, візуально оцінити виріб. І зробимо ми це не лише українською, а й англійською.

 

Учитель англійської мови:

Now, children, we need to revise some adjectives for our next task. We do this in a form of  game. You can see the sets of letters, these are the coded adjectives, your task is to put the  letters  into the right order to get four adjectives. Rise your hands, if you guess the words. And now, let’s use these adjectives to describe your works.

 

                                                                      -4-

 

 

 

Гра  «Дешифрувальник».

Розплутайте в поданих прикметниках літери. Запишіть та про­читайте слова вголос.

Сnеаl  (сlеаn) (чистий)

Dуtі    (tidу)   (охайний)

Fіеn   (fіnе)   (гарний, вишуканий)

Niec   (nice)    (гарний).

 

Учитель трудового навчання:А зараз діти давайте оцінимо ваші роботи.( Оцінювання дитячих робіт).

Учитель трудового навчання: Отже, ми можемо зробити висновок, що будь-яка праця викликає в людини певні емоції і ставлення до роботи. Це ми можемо побачити в народних приказках та прислів’ях, тому наступним нашим завданням буде продовжити народні приказки та прислів’я.    Розминка «Народні прислів'я» (хвилинка відпочинку) .Учитель зачитує одне прислів’я, пов’язане з людською працею, а учні продовжують.

 Землю сонце прикрашає, а людину праця.

Без охоти нема роботи.

Руки малі, та до роботи вдалі.

 Хто багато робить, той і багато вміє.

 Щасливою і красивою людина у праці стає.

Робота сама за себе скаже.

Зробив діло — гуляй сміло!

Без труда нема плода.

Маленька праця краща за велике безділля.

 Бджола мала, та й та працює.

Не хвали сам себе — нехай тебе люди похвалять.

 Язиком так і сяк, а ділом ніяк.

Поспішиш — людей насмішиш

 

Учитель англійської мови:

And now let’s do this with the English proverbs. You know that each nation has its own proverbs and sayings about work. Englishmen aren’t exception. Now, let’s see what Englishmen  think about their work, but your task is not easy, you have to decode these proverbs and sayings  and match Ukrainian equivalents to them.

  1. То dо, better, than, well, tо sау, well (Веtter  tо dо wеll  thап tо saу well).

 (Краще гарно робити, ніж гарно говорити).

  1. Вusiness, рleasurе, beforе (Вusiness  Ьеforе рleasure).

(Спочаткусправа, потімзабавa).

      3.Work, no, play, all, and, a, boy, dull, makes,Jack (All work and no play  makes Jack a dull boy). ( Зробив діло- гуляй сміло).

 

 

Учитель трудового навчання:                                                                                                                                

А тепер  переходимо до презентації виробів.

(Учні презентують свої роботи.

 

 

                                                                      -5-

 

 

Алгоритм роботи учня

  1. Учень представляє себе (англійською мовою);
  2. Обґрунтовує:

-задум (чому саме він вибрав цього героя з даної казки англій­ською мовою);

 - підбір матеріалів (українською мовою)

             -кольори;

Наприклад:

 

Учениця: (My name is Ann. My surname is Zhadan. I study at Kehychivsky  lyceum.  I’m in  the  5th B form. I like my Handicraft lessons. I want to show you my applique. It is made of paper. It is silver, blue, golden and green. Your can see the Golden Fish in it, it’s because I like reading tales by Pushkin. I’m sure my Golden Fish is not only beautiful but it is magic too. It can perform any your wish. I believe in magic and you?   ).

 

Учитель трудового навчання:                                                                                                                                

І на завершення нашого уроку сьогодні  давайте виконаємо слідуюче завдання.

Прийом «Незакінчене речення»

На дошці ви бачите незакінчені речення. Я пропоную вам вибрати речення до вподоби і закінчити його.

  1. Джерелом натхнення в праці для мене є...
  2. Велике задоволення маю від праці коли...
  3. Творча праця — це...
  4. Моя праця мені приносить...

 

iV. Домашнє завдання.

Учитель трудового навчання:                                                                                                                                

Діти,  для того щоб виконати ваше наступне  домашнє  завдання, я пропоную вам   переглянути фрагмент  з мультиплікаційного фільму “Маша та ведмідь”.(Перегляд  фрагменту).

Учитель трудового навчання:  

 Отже, ви щойно побачили, що після ремонту  стіни у будинку ведмедя голі. А давайте допоможемо йому це зробити. I те, як і чим ви їх вирішите оздобити, і буде темою нашого нового проекту.                                                                                                                       

 

V. Підсумки уроку

Ось і підійшов наш урок до кінця і закінчимо ми його віршами (англійською та українською мовою), у яких оспівується благородна праця.

 

We Live  іn Deeds                          Ми працю любимо,

We live in deeds,not words,               Що в творчість перейшла,

In actions, not empty talk,               І музику палку, що ніжно серце тисне.

Іn doing,not saying words,               У щастя людського два рівних є крила:

Іn good work, not empty talk.   Троянди й виноград, красиве і корисне.

 

                                                                     -6-



doc
Додано
31 січня 2023
Переглядів
91
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку