КУ “Пологівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4” Пологівської міської ради Запорізької області
Розробка відкритого уроку географії в 7 класі
на тему
«Південна Америка.
Австралія»
Підготувала вчитель географії
КУ «Пологівська ЗОШ І-ІІІ
ступенів № 4»
Дибка Катерина Михайлівна
Кваліфікаційна категорія: вища,
старший вчитель
Тема: Південна Америка та Австралія
Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Південна //////////Америка та Австралія».
Розвивати вміння учнів самостійно оцінювати правильність виконання завдань, вміння самостійно контролювати свій час.
Виховувати уважність, працелюбність, самостійність у прийнятті рішень.
Обладнання: картки з варіантами завдань, пам’ятка учня на уроці.
Тип уроку: урок узагальнення, систематизації та контролю знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь.
Прийом «бліцопитування».
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності (налаштування на плідну роботу, на успіх).
Вступне слово вчителя: «Діти, на уроках під час вивчення теми ви добре попрацювали і багато чого нового дізналися та навчилися. А сьогодні настав час повторити, систематизувати та перевірити ваші знання, вдосконалити вміння працювати з тестовими завданнями за зразком ЗНО».
Пригадайте пам’ятку учня на уроці:
1. Будь уважним.
2. Не бійся помилитися.
3. Висловлюй свою думку.
4. Слухай і чуй себе.
5. Роби самостійно висновки.
Вчитель роздає завдання, учні їх читають та уточнюють запитання. Вчитель проводить інструктаж з виконання завдань.
ІV. Виконання завдань контрольної роботи.
Варіант І.
Завдання на вибір однієї правильної відповіді (0,5 бала)
а) влк. Котопахі;
б) влк. Руїс;
в) влк. Чимборасо;
г) г. Аконкагуа.
а) найхолодніший материк;
б) найвологіший материк;
в) найсухіший материк;
г) найбільший материк.
а) верблюд;
б) лама;
в) осел;
г) альпака.
а) березень;
б) червень;
в) листопад;
г) грудень.
а) секвоя;
б) ялиця;
в) евкаліпт;
г) акація.
а) Ньяса;
б) Маракайбо;
в) Тітікака;
г) Атабаска.
Завдання на встановлення відповідностей (4 бали, по 1балу за кожну правильну відповідь).
7. Увідповідніть кліматичні області Австралії та їх характеристики:
1) тропічний вологий;
2) субтропічний вологий;
3) субтропічний континентальний;
4) середземноморський субтропічного поясу.
A) Займає центральну частину південної окраїни материка; кількість опадів не перевищує 200 мм; середня температура влітку досягає +22°C, взимку — +6°C;
Б) Відзначається рівномірним зволоженням протягом року (понад 1500 мм) з незначним коливанням температур (+22 °C...+18 °C);
В) для території характерне сухе спекотне літо (+24°C) з пануванням тропічних повітряних мас та більш волога (500-600 мм) зима, зумовлена помірними повітряними масами;
Г) властивий лише для вузької смуги східного узбережжя, з кількістю опадів 1500 мм, а середні температури коливаються від +24°C влітку до -18°C взимку;
Д) поширений на рівнинній площі материка; для нього властива спекотна й посушлива погода; опадів випадає менше 20 мм.
Завдання на вибір трьох правильних відповідей з семи запропонованих (3 бали)
8. Укажіть три затоки, які розташовані поблизу Австралії
1) Велика Австралійська затока;
2) затока Баффіна;
3) затока Географа;
4) затока Банкс;
5) затока Санта-Лючія;
6) Бенгальська затока;
7) затока Карпентарія.
Задача (2б.)
9. Обчисліть протяжність Австралії від крайньої північної точки материка до крайньої південної точки в градусах та кілометрах.
Відповідь - в градусах.
Відповідь - в км.
Варіант ІІ
Завдання на вибір однієї правильної відповіді (0,5 бала)
1. Найвища вершина материка Австралія:
а) г. Косцюшко;
б) г. Кіліманджаро;
в) г. Аконкагуа;
г) влк. Котопахі.
2. Клімат, який панує на Амазонській низовині:
а) екваторіальний;
б) субтропічний;
в) тропічний;
г) помірний.
3.Тварина, яка зображена на гербі Австралії:
а) коала;
б) дика собака дінго;
в) кенгуру;
г) крокодил.
4. Кліматичний пояс, який відсутній на території Південної Америки:
а) екваторіальний;
б) тропічний;
в) субтропічний;
г) субарктичний.
5. Походження озера Ейр:
а) лиманне;
б) залишкове;
в) тектонічне;
г) завальне.
6. Водоспад Анхель розташований:
а) у Бразилії;
б) у Колумбії;
в) у Чилі;
г) у Венесуелі.
Завдання на встановлення відповідностей (4 бали, по 1балу за кожну правильну відповідь).
7. Увідповідніть тектонічні структури Південної Америки та форми рельєфу, які ними утворені:
Завдання на вибір трьох правильних відповідей з семи запропонованих (3 бали)
8. Укажіть три вулкани, які розташовані в межах Південної Америки:
Задача (2б)
9. Обчисліть протяжність Південної Америки від крайньої північної точки до крайньої південної в градусах і кілометрах
Відповідь - в градусах.
Відповідь - в км.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
Прийом «Мікрофон»
Оцініть результати виконаної роботи:
VІ. Домашнє завдання.
1. Повторити номенклатуру Австралії та Південної Америки.
2. Випереджальне завдання окремим учням: підготувати повідомлення про дослідження та відкриття Антарктиди, Південного полюса Р. Амундсеном та Р. Скотом.