ВИХОВНА ГОДИНА З ПДР
Тема. Безпечна дорога
Мета: повторити та систематизувати знання учнів з правил дорожнього руху;
розвивати практичні вміння користуватися правилами в конкретних
ситуаціях; виховувати уважність та почуття відповідальності
Обладнання: ілюстрації дорожніх знаків, плакати та малюнки учнів, схема
безпечної дороги від школи додому
Хід уроку.
Дорога – не місце для розваг.
І. Організація класу
ІІ. Повторення та систематизація матеріалу.
ІІІ. Узагальнення матеріалу.
1.Розробка пам’ятки «Безпечна дорога до школи»
- Ходити по тротуарах і пішохідних доріжках, дотримуючись правої сторони.
- Узбіччям ходити лише тоді, коли немає іншого безпечнішого шляху. При цьому йти тільки назустріч руху транспорту і в світлу пору доби.
- Перед тим, як починати перехід через дорогу, зупинись і подивись наліво та направо.
- Перетинати проїзну частину необхідно по пішохідних переходах.
- Суворо виконуй сигнали світлофора і регулювальника.
- Будь вихованим та культурним. Виконуй всі правила пішоходів.
- У разі дорожньо-транспортної пригоди, надай можливу допомогу потерпілому та повідом про пригоду в поліцію
2.Вікторина по правилам дорожнього руху.
- Якої швидкості повинен притримуватися водій у населеному пункті?
- Коли перехрестя називають нерегульованим?
- У скільки років велосипедисту дозволяється їздити по дорозі?
- Як називається знак, на якому зображений велосипед?
- Хто не може керувати транспортом?
- Яку першу допомогу треба надати при кровотечі?
- Кому в першу чергу необхідно надати допомогу під час дорожньо-транспортної пригоди?
- Який знак установлюють біля пішохідного переходу?
- Як треба правильно обходити тролейбус, автобус?
- Яке призначення підземних переходів?
- Найбільш небезпечне місце для пішоходів … (перехрестя)
- Він стежить за тим, щоб не порушували закони вулиць і доріг…
ІV. Підсумок уроку.
Домашнє завдання: 1)Скласти гру «Слухай – запам’ятовуй»
2)Виготовити значок «Відмінник-пішохід»
3)Зробити з пластиліну макет вулиці.