Урок "Безпечний Інтернет"

Про матеріал
• ознайомити учнів з правилами безпечного користування Інтернетом, сформувати вміння користуватися безпечним пошуком; • розвивати навички роботи в групах, вміння висловлювати логічно і конкретно свою точку зору; вчити робити висновки; • виховувати інтерес до інформатики, повагу до думки інших людей, самостійність у роботі, наполегливість, патріотизм.
Перегляд файлу

Урок № 12                                                                                                   29.11.2021р.

Тема уроку: Безпечна робота в Інтернеті

Цілі:

формування предметних компетентностей:

  • ознайомити учнів з правилами безпечного користування Інтернетом,  сформувати вміння користуватися безпечним пошуком;
  • розвивати навички роботи в групах, вміння висловлювати логічно і конкретно свою точку зору; вчити робити висновки;
  • виховувати інтерес до інформатики, повагу до думки інших людей, самостійність у роботі, наполегливість, патріотизм.             

формування ключових компетентностей:

  • спілкування державною: безпечно комунікувати з використанням сучасних технологій державною мовою; висловлюватися та спілкуватися з використанням відповідної термінології;
  • математична грамотність: уміти застосовувати математичні методи для вирішення прикладних завдань;
  • комунікативна: володіти позитивними навичками спілкування; уміти налагоджувати взаємодію під час роботи в парі, групі, будуючи відповідним чином свої висловлювання;
  • інформаційно-цифрова компетентність: формувати навички безпеки в Інтернеті; володіти мережевим спілкуванням;
  • уміння навчатися впродовж життя: розвивати здатність до пошуку,  опрацювання, передавання та зберігання інформації; контролювати й оцінювати власні результати навчання;
  • соціальні і громадянські компетентності: вміти працювати в парі, групі, з усіма в колективі, самостійно;
  • підприємливість: сприяти розвитку лідерських ініціатив;
  • загальнокультурна грамотність: розвивати вміння логічно висловлюватися , дотримуватися норм інформативної культури, правил поведінки в комп’ютерному класі;
  • екологічна грамотність і здорове життя: формувати в учнів відповідальність та екологічну свідомість, у результаті яких вони дбайливо ставитимуться до довкілля; здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

Очікувані результати учіння:

  • дотримується стратегій уникнення проблем, що випливають з необачного використання комп’ютерних пристроїв та мереж];
  • дотримується часових обмежень користування цифровими пристроями;
  • дотримується погоджених правил поведінки онлайн вдома та у;
  • звертається до дорослих, якщо відчуває занепокоєння під час використання цифрових пристроїв чи програм;
  • узгоджує з дорослими завантаження файлів та програм;
  • уникає небезпечних та некорисних сайтів.

 

 

Обладнання: авторські презентації «Безпечна робота в Інтернеті», «Казка про Скріпочку»; ребуси; завдання для роботи у малих групах; паперові автарки, ніки, клубочок, картки самооцінювання, ілюстрації до казок, м’яка іграшка, клей, скріпки, фліпчарт, відео  «Про безпеку в Інтернеті», авторМигаль Т.М.)

Тип уроку: розвиток компетентностей

Хід уроку:

 І. ОРІЄНТАЦІЯ, МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ

1.1. Привітання.

Добрий день, шановні гості!

Раді Вас вітати.

Ми покажемо роботу

У 3-А класі.

1.2. Вправа «Психологічна настанова»

1.2.1.Тож, другу руку простягни,

Посмішку усім пошли.

Добрий ранок, гарний день

Нашу зустріч розпочнем!                                           

 1.2.2. Видумуй, пробуй, твори!                                                  

Розум, фантазію прояви!                                                 

Активним і уважним будь                                               

І про кмітливість не забудь!    

ІІ. ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ

2.1. Вправа «Очікування»

-         Я сподіваюся…

-         Я чекаю…

-         Я очікую…

2.2. Повторення правил з БЖД.

2.2.1. Сюжетно-рольова гра.

(У клас забігає дівчинка Пеппі, яка сідає на парту, розкидає зайві речі - булочку, сік, м’яку іграшку. Учитель запитує учнів, які правила порушила гостя в комп’ютерному класі. Пропонує Пеппі та дітям зіграти в гру «Правильно-неправильно).

 2.2.2.  Вправа  «Правильно-неправильно»

      В клас комп’ютерний спітнілі ми вбігаємо щосили...(ні)

      За улюблений комп’ютер падаєм, мов спілі фрукти...(ні)

      А щоб сісти нам за парту, вчитель нам дає команду! (так)

      Ти підсунь дисплей близенько і шнури поправ хутенько! (ні)

      Від екрана ти відсядь... Сантиметрів п’ятдесят! (так)

      Голова болить моя, потерплю годину я! (ні)

      Я дротів не зачіпаю, правило це добре знаю! (так)

      Як відчую щось горіле, промовчу я всім на диво...(ні)

      В електронний клас науки сміло входь! Лиш вимий руки! (так)

2.2.3. Вправа «Логічний дайвінг»

  Розгадати ребуси. Робота в парах. (Додаток 1)

2.2.4. Вправа «Павутинка»

   Діти стають у коло. Учитель бере клубочок з ниток, пропонує уявити дітям, що це інформація. Потрібно передати його тому, з ким би хотів поділитися інформацією. Таким чином наочно створюється комп’ютерна мережа. Комп’ютерну мережу створюють комп’ютери, але керують ними - користувачі.

 

ІІІ. ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЯ

3.1. Тема уроку «Безпечна робота в Інтернеті»

Завдання: вивчити правила безпечної роботи в мережі, щоб не наразити себе на небезпеку.

Оцінювання: картки самооцінювання

C:\Users\Вчитель\Desktop\пок. урок\УРОК\САМООЦІНЮВАННЯ.png

3.2. Бесіда (авторська презентація. Додаток 2)

Релаксація (вправа для очей) 

Всі ми добре потрудились -

Оченятка притомились.

Гляньте вправо, (не повертаючи голови)

Гляньте вліво,

Вгору й вниз дивіться сміло.

Очкам слід ще станцювати (кругові рухи)

І лиш потім працювати.

3.3. Сприйняття й первинне усвідомлення навчального матеріалу, осмислення зв’язків і співвідношень в об’єктах вивчення

3.3.1. Вправа «Казка про Скріпочку» (Додаток 3)

Жила собі дівчинка Скріпочка дуже товариська і весела. На день народження батьки їй подарували комп’ютер та підключили до мережі Інтернет. Тепер у неї з’явилося більше можливостей для спілкування.

(Учням пропонується розігнути скріпочку і зробити з неї посмішку, сердечко).

Спілкуючись в мережі з друзями, вона одного разу отримала цікаве повідомлення від незнайомого хлопця, який незабаром запропонував їй дружбу. З кожним днем спілкування Скріпочка розуміла, що в них багато спільного, та й за віком хлопець був лише на один рік старший від неї.

На фото, яке вона отримала, він був дивовижно гарним і добрим хлопцем, тому у Скріпочки не виникло сумнівів щодо зустрічі з ним. Але говорити про це батькам дівчинка не стала, адже думала, що повернеться додому раніше, ніж вони прийдуть з роботи. Скріпочка уявляла, що новий друг прийде на зустріч з гарними квітами. (Учням пропонується зробити зі скріпочки квітку). Коли ж дівчинка прийшла на призначене місце зустрічі, там було темно і безлюдно, проте це зовсім не турбувало її, адже новий знайомий хотів, щоб їм ніхто не заважав. Пройшов деякий час і, раптом перед Скріпочкою з’явився неохайно вдягнений дорослий чоловік. Як з’ясувалося – це був той, хто видавав себе в Інтернеті за чемного і доброго хлопця. Чоловік відібрав сумку і мобільний телефон та почав погрожувати, якщо вона розповість про нього. Дівчинка дуже злякалась, вирвалась з ціпких рук чоловіка та втекла додому.

Ця історія дуже вразила Скріпочку. Вона хотіла забути про те, що сталося і повернути все на свої місця. (Учням пропонується повернути скріпочку в первинну форму).

3.3.2. Вправа «Знайди помилку»  (Додаток 4)

Потрібно пригадати зміст казки і вказати на помилки, яких  допустив головний герой.

    Червона шапочка (дівчинка розпочала розмову з незнайомцем). 

    Колобок (довірливо розповідав  перехожим інформацію про себе та свою родину).

    Семеро козенят (Не послухались дорослих і розпочали розмову  з незнайомцем). 

3.3.3. Робота в малих групах (Додаток 5)

Група «Абак»

Завдання: визначити, скільки різних за розміром квадратів заховалося на хустинці-головоломці.

Група «Браузер»

Завдання: скласти сенкан на тему «Безпечний Інтернет», використовуючи слова Інтернет, павутина.

Група «Процесор»

Завдання: створити інфографіку «Правила безпечного Інтернету для дітей».

Група «Сканер»

Стем завдання: дослідити значення слова «нетикет». 

Скласти правила «нетикету».

Група «Флешка» (гості)

Завдання: створити інфографіку «Правила безпечного Інтернету».

Руханка

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=WE1EsSuhCd8

3.3.4. Практична робота

Вправа 1 (завдання за посиланням)

https://wordwall.net/uk/resource/10456627/безпечний-інтернет

Вправа 2 (завдання за посиланням)

https://wordwall.net/uk/resource/22191116/мережа-інтернет-3-кл

IV. РЕФЛЕКСИВНО-ОЦІНЮЮЧИЙ ЕТАП

4.1. Підсумок

 

 Гра  «Правила безпечної поведінки в Інтернеті»

Мої правила безпечної поведінки

Так чи ні?

1. Якщо я дізнаюся про інформацію, яка змушує мене почуватися некомфортно, я одразу розповім про це батькам або вчителю. Мої батьки знають, з ким я спілкуюся в Інтернеті

Так

2. Я ніколи не погоджуся зустрітися з тим, з ким я познайомився в Інтернеті, без згоди батьків. Якщо в мене призначена зустріч, то це буде людне місце, і я запрошу із собою когось із батьків

Так

3. Я ніколи не надішлю своє фото людині, з якою  познайомився в Інтернеті, не порадившись із батьками

Так

4. Я  буду відповідати на листи чи прохання від незнайомих людей

Ні

5. Я буду надавати  інформаціїю про себе (ім’я, вік, адреса, номер школи, місце роботи батьків) без дозволу батьків

Ні

 

   4.2. Продовжити речення:

  • На уроці я дізнався…
  • Мені сьогодні сподобалося…
  • Я зрозумів, що …

     4.3. Оцінювання (самооцінювання)

4.4. Педагогіка партнерства

          Перегляд з батьками (посилання на відео надіслано у групу Viber)

    https://youtu.be/sudD3D19ipY

 

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
16 січня
Переглядів
757
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку